Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 40

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...
Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření https://radiozurnal.rozhlas.cz/kde...
Filipínci by si chtěli pořídit pět nových C-130J. https://newsinfo.inquirer.net/1332802/ph-air-force-seeks-funding-for-5...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 22. 9. 2012 22:59 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

USA, Afghánistán, Irák

Skandál Mitta Romneye. Další informace o přerušení společných hlídek. Pašování zbrání přes Irák.

Mitt Romney prý urazil Obamovy voliče. Hotová katastrofa. Nechápu proč, když jsou Obamovi. Ale to je jedno. Nevím, jestli jste četli, co Romney řekl, ale když jsem to četl já, tak jsem nevěřil svým očím, protože nechápu, čeho se dopustil. Řekl:

"Je s ním 47 procent lidí, kteří jsou závislí na vládě, kteří si myslí, že jsou oběti, kteří si myslí, že vláda se o ně má postarat, že mají právo na zdravotní péči, na stravu, na bydlení, na všechno. Nikdy je nepřesvědčím, že mají mít osobní odpovědnost a postarat se o svůj život."

Co to má být? Jen popsal skutečnost, neboli jinak řekl pravdu. Jestli pravda někoho uráží, tak to jsme na tom fakt špatně. A jestli politik, který říká pravdu, musí být zatracen, tak jsme na tom ještě hůř.

Média opět píši o tom, jak díky tomu Romney utrpěl a jak prý jeho kampaň skomírá. Představa, že kampaň pomalu skomírá, až do doby kdy to všichni zdají a Romney nad tím mávne rukou, mně přijde absurdní. Naopak sem přesvědčen, že bude bojovat až do poslední chvíle. Navíc netuším, jak vypadá skomírající kampaň, když rozdíl mezi ním a Obamou se stále pohybuje v rozmezí statistické chyby. Média by neměla automaticky přebírat vše, co jim předhodí štáb Obamovy volební kampaně.

Minule jsem psal, že rozhodnutí NATO, že dočasně přeruší společné hlídky s afghánskými jednotkami je ve stylu hlášky z filmu Piráti z Karibiku, že "Pirátský zákon není zákon, spíš jen takové doporučení" Zrušení společných hlídek není totiž žádné zrušení, ale něco jiného. Společné hlídky byly oficiální strategií, kterou byl POVINNÝ každý velitel jednotek NATO uplatňovat. Nyní mají možnost tito velitelé rozhodnout jestli v jejich podřízené oblasti budou společné hlídky uplatňovat nebo ne, podle toho jaká je situace. Mimochodem tento krok jednotkám NATO navrhli samotní Afghánci.

Navíc toto omezení neznamená, že by NATO nebo Afghánci nějak omezovali své operace. Tam, kde toto omezení nastane, tam budou pouze operovat zvlášť. Nic to nemění na rozkládajícím se Talibánu, na tom, že stále víc  Afghánců povstává proti Talibánu, což už mě skoro přijde, že se o tom v Česku nesmí mluvit a nic to nemění na celkové situaci, že Talibánci už nemůžou vyhrát.

Ukazuje se, že Írán pašoval zbraně do Sýrie přes Irák a zřejmě s vědomím Irácké vlády. To je smutné, že Iráčtí politikové nejsou tak prozápadní, jak by bylo fér, ale na druhou stranu, to aspoň ukazuje, že to nejsou "americké loutky", že Američané nevyrábějí kolonie a že se Irák vyvíjí svým vlastním směrem. Samozřejmě, že pomáhat Íránu není to pravé ořechové, ale íránská loby zřejmě v irácké politice nějaký vliv má, když v Iráku teď mají většinu v parlametnu šíitské strany a Irák, Írán a Sýrie jsou jediné státy světa, kde vládnou Šíitové. Přesto všechno Irák ohledně Sýrie spolupracuje ze sunitskými arabskými zeměmi i se západem. Ano spolupracuje a přitom pomáhal pašovat íránské zbraně. Ale úspěch je aspoň to, že to dělal pokoutně a oficiálně to odmítá a že nepodporuje Írán a Asada otevřeně a nebije se v prsa. Takže to vypadá, že Iráčtí politici mají ještě stud. Navíc podle posledních zpráv Irák proti těmto letům zakročil.

Irák je samostatná země, která už je odpovědná sama za sebe. Není možná, aby USA donekonečna nesly zodpovědnost za to, co dělá, stejně jako když osvobodily v roce 1944 Francii a ta si pak začala dělat vlastní politiku a často se proti politice USA stavěla.

A nějaké přelety íránských dopravních letadel jsou pro Iráčany nepodstatné v porovnání s tím, že mají svobodu a stále méně teroru.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.září 1911 Velká Británie poprvé testuje dvoumotorové letadlo

18.září 1323 – Habsburkové uzavřeli mírovou smlouvu s Janem Lucemburským a odevzdali mu listiny, o které opírali své nároky na vládu v Čechách. Museli mu též vrátit některé statky na Moravě (například Znojmo, Břeclav, Podivín).