Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 9

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 9. 2012 20:00 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Libye, Sýrie, Turecko, Muslimové a Obama

V Líbyi vyháněji milice a islamisty. Češi pujdou do Sýrie? V Turecku čistky v armádě. Obama se fanatikům nezavděčí.

V muslimských zemích pokračují nepokoje ohledně filmu Nevinnost muslimů. Přestože Obama je maximálně islamofilní, jeho islamofilní projev v Káhiře už vešel do dějin, jeho tvrzení, že se "islám podílel na budování USA" rovněž (ačkoliv média tyto jeho výroky nepropagují tak, jak údajné přeřeky jeho volebního soupeře) a rovněž asi vejde do dějin jeho omluva za film, který je sice stupidní, ale americká vláda s ním nemá nic společného, nepomůže mu to, aby zuřiví fanatici na ulicích nepálili jeho portréty. Lézt do zadku fanatikům je nejen trapné, ale i hloupé a zbytečné. Celá tato situace typicky ukazuje, jak je Obamova snaha zalíbit se všem marná. To prostě nejde. Pro islamisty je stejně satan, pro hodně velkou část veřejného mínění je stejně "americký imperiealista"

Jedna z mála muslimských zemí, kde se proti filmu neprotestuje je Libye. Zatímco muslimové na celém světě protestují proti rouhání, tak Libyjci protestují proti islamistickým i neislamistickým milicím, kterým se během svrhávání diktátora zalíbilo mít zbraně a odmítají se jich vzdát. Jenže Libyjcům se to nelíbí a vrhli se na jejich základny. Milice opouštějí města a ohlašují své rozpuštění. Poté co ve volbách Libyjci odmítli islamisty, berou budoucnost do svých rukou a ukazují, že chtějí žít v civilizované a svobodné zemi. A proč? Protože jim se svržením diktatury pomohl civilizovaný západ více a viditelněji než barbarská Al Kajda.

Takhle by to mohlo být i v Sýrii. Můžeme být opět spokojeni, že Česko nabídlo pro NATO svou protichemickou jednotku pro akce v Sýrii, případně kolem Sýrie. Měla by jet do Jordánska a jak už sem psal USA mají plán, že Jordánské speciální síly by se měly postarat o syrské chemické zbraně. Česko diplomaticky nabídlo nebojovou jednotku a tím pádem se typicky česky zbavilo dilematu, zda by měli naši vojáci bojovat nebo nebojovat v Sýrii. Ale všichni víme, jak se o syrských chemických zbraních hodně mluví a že je západ považuje za velký problém a Češi tentokrát nemohli nabídnout nic lepšího než tuto naší jednotku. Protože Češi patří v NATO na špičku v oblasti boje proti chemickým zbraním, ne-li na úplný vrchol. Celá tato zpráva by rovněž mohla být nenápadným ukazatelem toho, že se západ v Sýrii hodlá nakonec přece jen angažovat. Takové věci to dokazují více než nějaká vzletná slova.

V Sýrii by si mohli gratulovat, kdyby jejich země připomínala svým politickým uspořádáním sousední Turecko. Přesto situace v Turecku zase vzhledem k tomu, že se hlásí k západu, EU a je členem NATO je velice tragická. Přes 300 důstojníků bylo dosouzeno za "protivládní spiknutí" a další stovky tureckých vojáků čekají ve vazbě. Islámská vládní strana prostě provádí čistku a likviduje armádu, která by ji mohla ohrozit, stejně jako islamisté v Egyptě. Během soudu demonstrovaly před budovou tisíce lidí pod heslem "Turecko je na vás hrdé" (myšleno hrdé na vojáky) a zpívali písně oslavující Tureckou republiku (jako laický demokratický stát).

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

28.října 1939 došlo v řadě protektorátních měst k demonstracím při příležitosti vzniku ČSR. Při nich byl postřelen student Jan Opletal (na následky zranění umírá 11.listopadu 1939) a Václav Sedláček, který svým zraněním na místě podlehl.

28.října 1936 navštívil rumunský král Karol II. Československo.

28.října 1934 byla zahájena stavba italské bitevní lodi Vittorio Veneto

28.října 1453 – korunovace Ladislava Pohrobka českým králem (vládl 1453 – 1457)

28.října 1918 Den vzniku samostatného československého státu

Translate