Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 18

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...
Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...
Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření https://radiozurnal.rozhlas.cz/kde...
Filipínci by si chtěli pořídit pět nových C-130J. https://newsinfo.inquirer.net/1332802/ph-air-force-seeks-funding-for-5...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 26. 9. 2012 21:49 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

OSN, Afghánistán, Čína, USA

Slabší chvilky v OSN. Trocha afghánské statisitiky. O čínských zbraních. Opravdu podstatný důvod, proč doufat v Obamovu prohru.

Takže letošní projevy na aréně zvané Valné shromáždění OSN nic moc. Íránský prezident po provokativních prohlášeních před vystoupením nudil "Novým světovým řádem" bez západu nebo USA. Tohle už svět poslouchá desítky let. Začali s tím nacisté, pokračovali komunisté, pak Al Kajda, teď zase Írán. Nezbývá doufat, že poslední propagátor tohohle New world order skončí jako předchůdci.

Další OSN showman, prezident český, měl taky slabší den. Oteplování už probral, EU v OSN nikoho nezajímá, tak začal řešit Sýrii. V mizerném projevu varoval západ před nasazením v Sýrii a jako příklad uvedl Libyi, kde se právě dnes ukazuje, proč jsou vojenské akce západu užitečné a jak mohou příznivě ovlivnit směřování země. Pro mě je to větší ostuda než chilské pero.

Byly zveřejněny další statistiky ohledně Afghánistánu. V Afghánistánu v prvních osmi měsících letošního roku zahynulo více civilistů než loni, ale počet talibánských útoků poklesl oproti srovnatelnému období roku 2011 o 5% a proti období roku 2010 (vrchol násilí v Afghánistánu) dokonce o 33%. Vzhledem k tomu, že NATO má stále menší podíl na počtu zabitých civilistů v Afghánistánu, tyto čísla znamenají jediné - Talibán útočí méně, ale proti civilistům brutálněji. To znamená, že ti se budou od něj dále odvracet. Dle longwarjournal.org je nezpochybnitelné, že posílení NATO v Afghánistánu, které před několika dny skončilo, mělo za následek nezpochybnitelný pokrok války ve prospěch NATO v jižním Afghánistánu. Bohužel Obama stáhl posily ze země dřív, než mohly to samé učinit i ve východním Afghánistánu, čili zde je nutné vsadit na zbývající síly a místní síly. A protitalibánské povstání probíhá právě zde. To taky nebude náhoda.

Stačí jen se jen podívat na čínská města a je nezpochybnitelné, že Čína opravdu jede. To by nemohl vidět jen úplný ignorant. Ale každopádně to neopravňuje nikoho k dalšímu přefukování čínských úspěchů. Nedávno svět obletěla zpráva o tom, že Čína má rakety, "které jsou nesestřelitelné a mohou zasáhnout USA." Rádio Jerevan. Ano Čína tyto rakety skutečně vyvinula, ale jedná se jen o novější typ v řadě. Už předchozí typ byl schopen zasáhnout USA. A všechny mezikontinentální balistické rakety jsou nesestřelitelné, pokud jich je víc než pár, protože protiraketový štít je navržen na sestřelení jedné, max. několika raket vystřelených nějakým bláznem typu íránského prezidenta a ne proti mezikontinentálnímu úderu Číny nebo Ruska.

A nyní má Čína nový hit. První letadlovou loď. No a co, že Američané jich mají 11 a na každou z nich se vejde 90 letadel, kdežto na onu čínskou se jich vejde 54. Stejně je to mediální hit. Bohužel to má celé jeden problém - Číňané žádný letoun vhodný na její palubu nemají. Čili mají letadlovou loď bez letadel! Takže rádio Jerevan a ještě Potěmkin - ne křižník, ale vesnice.

Mimochdem spory kolem těch ostrůvků vypukly proto, aby čínská vláda nacionalistickými vášněmi odpoutala pozornost "lidu" od mocenských třenic uvnitř vládnoucí a jediné strany.

Obamův předvolební štáb zásobuje média jako pan Karfík. Romney teď chce otvírat okénka v letadlech a prý to myslel vážně. Jestli to nebude jako s tou podporou celebrit. Kovboj Eastwood sklidil kritiku za projev k prázdné židli. Viděl sem ho a nějak extra ulítlý se mě nezdál. Ale přesto, že projev pronášel Eastwood, byl přidán na seznam průšvihů Romneyovy kampaně. Madonnu na seznam průšvihů Obamovy kampaně asi nikdo nedá, protože Obama takový seznam nikde veden nemá.

Na Madonnu asi už přichází stařecká demence, přestože se v klipech snaží prezentovat jako sexy mladice. Označit však Obamu za černošského muslima je od ní pro Obamu služba v pravdě medvědí. Každopádně Madonna slíbila, že když lidé zvolí Obamu podruhé, půjde úplně a veřejně do naha.  Myslím, že to je konečně vážný a nezpochybnitelný důvod, aby Američané volili a my doufali, že Obama nebude zvolen.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

22.září 1576 byl Rudolf II. Habsburský korunován českým králem (vládl 1576 – 1611)

22.září 1980 začala Irácko-íránská válka