Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 24

Spřátelené weby

Poslední komentáře

PKK/YPG Hunted Down By Turkish TB2 Drone jPbu3nlDvHM
Ne že by Sovětský svaz na následném drancování východní a střední Evropy zchudnul. Pak si tam ještě udělal loutkové stát...
Samozřejmě, Sovětský svaz toho dostal jen část zdarma, větší část musel zaplatit! Šlo hlavně o platbu surovinami, které ...
Aviator - Komentář v MI-8/-17 Hip
Maďaři v letos v březnu vyřadili své poslední vrtulníky Mil Mi-8, stalo se tak po 52 letech jejich provozování.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 29. 9. 2012 18:47 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Írán, Somálsko, muslimský svět

Útok na Írán se odkládá. Další porážka islámistů a hrozba jejich vítězství v souvislosti s posledním děním.

Přes všechny obrázky bomb v OSN je jasné, že Izrael odkládá útok na Írán. Jinak by jeho premiér nežádal po světě, aby dal Íránu ultimátum, ale dal by mu jej sám. Útok na Írán na 100% nebude do amerických voleb. A s velkou pravděpodobností se útok přesouvá na rok 2013. No snad k němu nedojde 20.12.2012 nebo kdy má být ten konec světa, to by se pak těžko vysvětlovalo, že to žádný konec světa není.

Jinak dát Íránu ulitimatum neboli stanovit přesně co po něm chceme, že nesmí dělat a jasně říct jestli to dodržel nebo ne, se mě jeví jako dobrý nápad. Opravdu hodně by to vyjasnilo celou situaci. Obama se však už nechal slyšet, že na to nepřistoupí.

Bohužel v médiích se moc dobrých zpráv neobjevuje nebo jsou upozaděny, ale tahle si zasluhuje vyzdvihnout. Společným úsilím byli poraženi islámisté z hnutí Šaháb v Somálsku. Na válce proti nim se podílely jednotky Keni, Etiopie, jednotky západem uznané Somálské vlády (není to tak dávno co se ji média vysmívala, že kontroluje jen okolí prezidentského paláce), mezinárodní jednotky (tvořené africkými armádami) a to za podpory tajných operací USA a Francie. Samozřejmě Američané měli na tomto vítězství lví podíl, ale jejich komanda a bezpilotní letouny nebyly vidět. To je prostě ten nový druh vedení války, jak sem o něm několikrát psal. Tady vidíte jaký je rozdíl mezi Bushem a Obamou. Bush by tam poslal americkou armádu v plné parádě a byly by toho plné zprávy a Američané by měli ztráty, protože ty jsou normální a mluvilo by se o "dalším Vietnamu" atd atd, však to známe. Obama bojuje s nepřáteli USA krví vojáků z Keni a Etiopie a Ugandy a pokud tam zahynul nějaký člen amerických speciálních jednotek nikdo to neví. Pak se nedivte, že pro veřejné mínění je Obama king a Bush byl ďábel. Mně ale Bushův přístup připadal prostě férovější.

Každopádně můžeme si říct, že mezinárodní spolupráce porazila islamisty napojené na Al Kajdu. Tak by to mělo být.

Otázka je, jestli to k něčemu bude, protože islámisté to zkoušeli kladivem a nepovedlo se jim to, takže teď to zkoušejí rafinovaněji, mixem teroru, násilí a politického nátlaku. Již jsem psal, že vypuknutí násilí ohledně filmu "Nevinnost muslimů"  11.9. nebyla náhoda. Ivo Cerman říká, že to je proto, že tento datum je islámisty chápán, ne jako výročí teroristického útoku na USA, ale jako datum zahájení "perzekuce muslimů", což dává smysl. Smysl dává i to, že nepokoje byly rozpoutány na základě filmu, který byl natočen měsíce předtím. Teror (útok na americký konzulát) a násilí (pouliční nepokoje) nyní přecházejí v politickou kampaň Organizace pro islámskou spolupráci, aby OSN přijalo rezoluci proti rouhání a tuto rezoluci vymáhalo. Je to velké téma v islámských zemích, které tady možná nevnímáme, ale je fakt, že tyto země o to mohutně usilují. Proto zprávy o tom, že v Egyptě je někdo souzen za urážku bible nejsou vůbec dobré. Jen ukazují úsilí islamistické politické lobby ukázat, že takový zákaz rouhání může být "užitečné všem", což jen svědčí o tom, jak mocně jim o to jde. A jde jim o to, aby tato rezoluce byla vymahatelná a uplatňovala se. A nijak to nesouvisí s demokracií nebo diktaturou, či arabským jarem, protože například "Mezinárodní úmluvu proti rouhání" podepsal za Libyi už Kaddáfí, který je některými prezentován jako "hráz proti islamizmu".

Tomu se prosím říká Džihád. A téhle formě Džihádu je nutno se bránit. Mohlo by se totiž stát, že by na nás (západ včetně Izraele) například Írán hodil atomovou bombu na základě rezoluce OSN.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

12.června 1840 – narodil se český spisovatel Jakub Arbes

12.června 1897 se narodil britský politik Anthony Eden.

Translate