Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 26. 10. 2012 19:09 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, Súdán, Afghánistán, Česko

Příměří v Sýrii je bezvýznamné. Bombardoval Izrael Súdán? Nesmyslné násilí v Afghánsitánu. Nesmyslné názory v Česku.

Ze Sýrie přicházejí zprávy o porušování dočasného příměří. Nepochybuji ani na okamžik, že i když každé přerušení zabíjení je nesmírná úleva pro trpící Syřany, toto příměří je pro řešení situace bezvýznamné. V občanských válkách, jako byla v Libanonu nebo Bosně, byly vyhlašovány spousty příměří, ale na průběh konfliktu neměly vliv. Dokud bude Asadova klika u moci, pro Sýrii není řešení ani naděje.

V Súdánu vybuchla muniční továrna. Spekuluje se o tom, že se jednalo o nálet 4 izraelských letadel. Mluví se o tom, že Súdán dodával zbraně palestinským teroristům. Myslím si však, že celá věc má ještě jeden aspekt. Izraelská letadla musela přelétnout nějakou ne Izraeli nakloněnou zemi. Když se podíváte na mapu, tak uvidíte, že Súdán je přibližně stejně daleko od Izraele jako jiná země. Napovídám, že tato země leží na východ od Izraele. Izraelci tak této zemi vyslali jasné varování, že je v jejich dosahu a rovněž si procvičili jak přelétnout na velkou vzdálenost a bombardovat továrnu na zbraně (hromadného ničení).

Může mě někdo vysvětlit, jak chtějí Talibánci osvobodit Afghánistán hromadnými vraždami civilistů? Osvobozují je snad od života? Považují Talibánci za osvobozené jen ty Afghánce, kteří putují do ráje? A jak může bojovník džihádu vraždit muslimy a navíc ještě v mešitě? Talibán provádí to samé absurdní nesmyslné násilí, jako dělala před cca 5-ti lety Al Kajda v Iráku a to se ji šeredně nevyplatilo. Nevyplatí se to ani Talibánu. Talibán jednoznačně potvrzuje má slova, že jeho boj již dávno opustil racionální rovinu a dostal se do podoby jakéhosi mystického šílenství. Čisté zlo, které je potřeba vymýtit.

Co se boje proti zlu týče, tak afghánská armáda v provincii Wardak, kde je jeden její prapor pod dohledem českých vojáků, už třetí den provádí ofenzívu proti Talibům a za posledních 24 hodin jich 9 zabila.

Já jsem taky hrdý na české vojáky, už jen proto, že bojují proti těmto šíleným Talibáncům, ale těch důvodů k hrdosti je mnohem víc. Na naší armádě je nejlepší právě lidský potenciál, ti lidé, kteří v ní slouží. Kolem armády je plno korupčníků a trpí nedostatkem financí jako každá sféra v česku. Stejně v ni stále panují ještě organizační a koncepční zmatky, ale přesto je to jedna z nejlépe fungujících českých institucí. A naši vojáci ukazují, čeho jsou Češi schopni, když dostanou šanci se ukázat. Přestože, že se Češi považují za mírumilovný národ a naše historie je dost dlouhý výčet kapitulací a prohraných bitev, naši vojáci ukazují, že co týče "umění války" patříme mezi světovou špičku.

Mezi světovou špičku patříme ovšem i v hloupých žvástech a ve všeználkovství. Jeden z lidí, který v tom u nás exceluje, je odborový boss Bohumír Dufek. Je trapný i jako odborový předák, ale jako "správný průměrný Čech" rozumí celému světa, i třeba armádě. Proto chápu postoj Ondřeje Vetchého a plně se s ním ztotožňuji.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

15.dubna 1562 Maxmilián Habsburský byl korunován českým králem. Vládl v letech 1564-1576.

15.dubna 1945 vstoupili vojáci 1. československé samostatné tankové brigády na československé území v rámci Ostravské operace

15.dubna 1818 – Založení Národního muzea. Vzniklo z iniciativy hrabat K. Sternberga, F.A. Kolowrata – Liebstenského, F.Klebensberga aj. Zprvu bylo muzeum spíše německé, ale později se stalo nejvýznamnějším střediskem české obrozenecké kultury.

Translate