Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 18

Spřátelené weby

Poslední komentáře

V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...
V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 26. 10. 2012 19:09 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, Súdán, Afghánistán, Česko

Příměří v Sýrii je bezvýznamné. Bombardoval Izrael Súdán? Nesmyslné násilí v Afghánsitánu. Nesmyslné názory v Česku.

Ze Sýrie přicházejí zprávy o porušování dočasného příměří. Nepochybuji ani na okamžik, že i když každé přerušení zabíjení je nesmírná úleva pro trpící Syřany, toto příměří je pro řešení situace bezvýznamné. V občanských válkách, jako byla v Libanonu nebo Bosně, byly vyhlašovány spousty příměří, ale na průběh konfliktu neměly vliv. Dokud bude Asadova klika u moci, pro Sýrii není řešení ani naděje.

V Súdánu vybuchla muniční továrna. Spekuluje se o tom, že se jednalo o nálet 4 izraelských letadel. Mluví se o tom, že Súdán dodával zbraně palestinským teroristům. Myslím si však, že celá věc má ještě jeden aspekt. Izraelská letadla musela přelétnout nějakou ne Izraeli nakloněnou zemi. Když se podíváte na mapu, tak uvidíte, že Súdán je přibližně stejně daleko od Izraele jako jiná země. Napovídám, že tato země leží na východ od Izraele. Izraelci tak této zemi vyslali jasné varování, že je v jejich dosahu a rovněž si procvičili jak přelétnout na velkou vzdálenost a bombardovat továrnu na zbraně (hromadného ničení).

Může mě někdo vysvětlit, jak chtějí Talibánci osvobodit Afghánistán hromadnými vraždami civilistů? Osvobozují je snad od života? Považují Talibánci za osvobozené jen ty Afghánce, kteří putují do ráje? A jak může bojovník džihádu vraždit muslimy a navíc ještě v mešitě? Talibán provádí to samé absurdní nesmyslné násilí, jako dělala před cca 5-ti lety Al Kajda v Iráku a to se ji šeredně nevyplatilo. Nevyplatí se to ani Talibánu. Talibán jednoznačně potvrzuje má slova, že jeho boj již dávno opustil racionální rovinu a dostal se do podoby jakéhosi mystického šílenství. Čisté zlo, které je potřeba vymýtit.

Co se boje proti zlu týče, tak afghánská armáda v provincii Wardak, kde je jeden její prapor pod dohledem českých vojáků, už třetí den provádí ofenzívu proti Talibům a za posledních 24 hodin jich 9 zabila.

Já jsem taky hrdý na české vojáky, už jen proto, že bojují proti těmto šíleným Talibáncům, ale těch důvodů k hrdosti je mnohem víc. Na naší armádě je nejlepší právě lidský potenciál, ti lidé, kteří v ní slouží. Kolem armády je plno korupčníků a trpí nedostatkem financí jako každá sféra v česku. Stejně v ni stále panují ještě organizační a koncepční zmatky, ale přesto je to jedna z nejlépe fungujících českých institucí. A naši vojáci ukazují, čeho jsou Češi schopni, když dostanou šanci se ukázat. Přestože, že se Češi považují za mírumilovný národ a naše historie je dost dlouhý výčet kapitulací a prohraných bitev, naši vojáci ukazují, že co týče "umění války" patříme mezi světovou špičku.

Mezi světovou špičku patříme ovšem i v hloupých žvástech a ve všeználkovství. Jeden z lidí, který v tom u nás exceluje, je odborový boss Bohumír Dufek. Je trapný i jako odborový předák, ale jako "správný průměrný Čech" rozumí celému světa, i třeba armádě. Proto chápu postoj Ondřeje Vetchého a plně se s ním ztotožňuji.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

29.září 1938 Byla podepsána mnichovská dohoda předložená Italským vůdcem Mussolinim, v níž bylo rozhodnuto o podstoupení československého pohraničí Německu, Polsku a Maďarsku.

29.září 1370 – Svatba Václava IV. s bavorskou princeznou Johannou. Svatba byla zpečetěním úmluv Václava IV. a bavorského vévody Albrechta o spojenectví proti jiné větvi bavorských vévodů a proti Habsburkům.