Já vím, že už s generálem asi trochu nudím, ale já sem jím fakt fascinovaný a objevily se nějaké nové informace, tak mi dovolte, abych se o nich zmínil.

Média trochu poodhalila záhady kolem odhalení jeho nevěry. Petraeusova milenka, sama vdaná údajně psala výhružné e-maily "ženě z Petraeusova okolí". Osobně se domnívám, že asi paní Petraeusové, protože proč někomu jinému? Zřejmě se začala o generála přetahovat. Znáte to. No a paní Petraeusová ji udala na FBI. FBI se do toho vložilo, protože když někdo vyhrožuje ženě ředitele CIA, je to otázka národní bezpečnosti. Přitom zjistilo, že Petraeus posílá své milence soukromé milostné maily.

To je oficiální zdůvodnění jak FBI přišlo na Petraeusovu nevěru. Jestli to je reálné nebo přitažené za vlasy nechám na vás. Ale stále se mi nezdá, že ředitel CIA posílá své milence maily. No, to taky posuďte sami.

V minulém článku jsem citoval pana Františka Šulce. Budu jej citovat i teď. Šulc připomíná, že nevěra ze strany Petraeuse je poměrně nečekaná, protože byl považován za asketu. Spal jen pár hodin denně a denně například běhal a udržoval se v kondici. Když byl při cvičných střelbách raněn, dělal v nemocnici kliky, aby byl včas propuštěn.

Petraeusova aféra však říká, že i on je jenom člověk. Navíc se ukázalo, že milostný poměr vznikl už v Afghánistánu, kde byl Petraeus bez rodiny, ale jeho budoucí milenka tam za ním jezdila, aby s ním začala práci na jeho životopise. Tak se celá věc jeví ještě pochopitelněji.

Americký novinář Tom Ricks říká, že se Petraeus zachoval podobně jako samuraj, když čestně odešel. Ale co je zajímavější, ptá se "proč jej Obama nechal jít." Zřejmě přiznání nevěry není takovou politickou sebevraždou, jak sem si myslel a Obama mohl říct, že generálovu demisi nepřijímá. Jenže Obama je rád, že se nepohodlného generála zbavil. V několika minulých článcích je zdůvodněno proč.

I František Šulc říká, že Petraeus odstupovat nemusel a že je dokonce velká naděje, že až se celá situace uklidní, tak se Petraeus vrátí. A tentokrát už nemusí být loajální k Obamovi, což dosud být musel.

Tak už si nejsem jistý, jak to s tou nevěrou v USA je. Doufám tedy, že mají pravdu ti, co říkají, že to není Petraeusův konec.

Ale přesto, že jsem jeho fanoušek, nechci, aby kandidoval v budoucnu na prezidenta USA, protože historie říká, že bývalý generál nebyl nikdy nijak výjimečný prezident. Generál Grant, který vyhrál válku severu proti Jihu se jako prezident do historie ničím nezapsal a za prezidenta Eisenhowera byla sice Amerika jakýsi republikánský ráj na zemi (když byl člověk bílý), dobře se tam žilo (pamatujete na film Návrat do budoucnosti?), ale SSSR tehdy Američanům vytřel zrak Sputnikem.

Ale z Petraeuse by byl dobrý mistr obrany nebo zahraničí. Samozřejmě pokud vyhrají republikáni volby v roce 2016, což si myslím, že po osmi letech s Obamou nebude pro ně takový problém.