Armáda, generálové, CIA, sex, moc... výborná kombinace pro média. Je jasné, že média přinášejí další a další  zprávy, co se zase zjistilo, další dohady, další dezinformace. Pokusil jsem si pro sebe v tom udělat jasno sepsáním, jak to teď dne 14.11, vypadá, že to bylo.

Máme tu paní Kelleyovou, která má zřejmě slabost pro uniformy. Píše si emaily s generálem Allenem. Zřejmě erotické povahy. Pak tu máme paní Broadwellovou, která se seznámila s generálem Petraeusem a podlehla jeho kouzlu a spí s ním. Paní Kellyová má zřejmě zajímavou pověst, protože jakmile se paní Broadwellová doslechla, že si tato píše s Petraeusem, začíná žárlit a vyhrožovat ji. A protože Kelleyová bude pěkná slepice, tak ji nenapadlo nic lepšího než udat Broadwellovou na FBI. Tak se FBI dozvídá o Petraeusově poměru a ostatní už známe. Stále jsem přesvědčen o tom, že Obama žádá Petraeuse, aby odstoupil až po volbách a donutil jej, aby to bylo dřív, než bude vypovídat před komisí vyšetřující události v Libyi.

To je dle mě celé. Domnívám se, že hlavní hrdinou aféry není ani Petraeus, ani Allen, ani Broadwellová, ale Kellyová, která prostě svádí americké generály a když na ní jiná žárli, tak to dává na FBI. Do hlavy ji nevidím a netuším, proč to dělá, jestli z vypočítavosti nebo protože, je posedlá uniformami nebo mocnými muži nebo využívá sexappeal k diskreditaci US Army, když její sestra je advokátka, která hájí Wikileaks.

To, že se její kamarád Petraeus a Allen zaručili za její sestru v nějakém rozvodovém řízení o dítě, není nic nezákonného ani morálně pohoršujícího. Je to běžná věc a rozhodně se to nedá hodnotit jako zasahování do soudních sporů, jak tvrdí některá média. Ostatně v USA nemá generál nijak šanci ovlivňovat soudní spor.

Média psala, že prý generál Allen napsal Kelleyové 30 000 stran emailů a proto neměl čas velet vojskům v Afghánistánu. To je samozřejmě nesmysl. Nikdo nenapíše denně 30 stran textu, ani spisovatelé až na nějaké výjimky, kteří jsou tím proslulí. Jestli by Allen psal 30 stran milostného textu denně, byl by to ten největší autor milostných textů v dějinách. Samozřejmě, že z médií postupně leze pravda. Nešlo o 30 000 stran mailů, ale o 30 000 stran různých dokumentů, které si vyměnili (a které FBI prověřuje) za dva roky. Allen napsal v NĚKTERÉ dny 40 milostných mailů, prý erotických. To si dovedu představit. Prý spolu dělali mailovou verzi "sexu po telefonu". Klidně mohli spolu chatovat po mailu, každý mail mohl obsahovat větu nebo pár slov. Není to žádné umění napsat 40 mailů denně. A navíc se domnívám, že když to bylo některé dny, tak ty dny, ve kterých měl volno.

Protože stejně jako si nedovedu představit, jak ředitel CIA píše z gmailu milostné maily milence, tak si nedovedu představit, jak velitel vojsk NATO sedí v situation room na jedné obrazovce pohled z bezpilotního dronu, na druhé obrazovce řvou nějaí mariňáci, že potřebují leteckou podporu a on posílá čuňačinky ze služebního notebooku. Věřím, že média chtějí, aby to tak vypadalo, ale zamyslete se nad tím. Je to hloupost.

Je to hloupost, jednak protože by si to nedovolil. Taky proto, že to je schopný člověk, podobně jako Petraeus a jeho výsledky v Afghánistánu o tom svědčí. A jednak to, že on se při sledování takových dramatických situací asi ani neocitá. Dnes jsou takto vysoce postavení generálové něco mezi politiky a manažery. Sedí na nějakých poradách, projednávají různé statistiky, prostě nuda. Je možné, že a nějaké nudné poradě se takto bavil.

A celá věc má ještě jeden aspekt. Na světě je spousta lidí, kteří si myslí, že CIA je něco jako tajný vládce světa. Že CIA je schopna organizovat různá světová spiknutí, třeba zbourat Dvojčata a podobné nesmysly. A přitom se ukazuje, že stačí, aby šéf takovéto mocné organizace psal maily milence a hned o tom ví celý svět. To je pozitivní dopad celé aféry. Příznivci spikleneckých teorií budou muset zůstat u NWO, iluminátu, židů a podobně. Obviňovat CIA ze světovlády je v tuto chvíli směšné.