Jakoby v Česku nestačily problémy způsobené češstvím, tak na naší zem pomalu dopadaná další globální problém - islamismus. Ty doby, kdy nás islamisty jen strašili, už skončily a nastává nová realita. Pro ty, co znají román Karla Čapka Válka s mloky, mám špatnou zprávu - Mloci už jsou ve Vltavě. Pan Povondra právě jednoho spatřil.

Jak jinak vnímat zprávu o muslimech v Brně? Již v roce 2008 tam jistý člověk kázal nenávist vůči Izraeli. Podle policie mohlo jit o trestný čin, ale ten už byl promlčený. A teď unikly na veřejnost fotky muslimů s puškami v ruce. Co na to, že šlo o airsoftové zbraně a ne o ty pravé. Co je to za věřící, co je to za svatostánek, když se v něm věřící fotí se zbraněmi? Viděli jste někdy židy nebo buddhisty, aby se s puškami fotili ve svých svatostáncích? Nebo křesťany? Nejsem si jistý, snad ve středověku měli šlechticové v kostelích své meče, ale dnes s puškami nefotí v kostele ani militantní protestanti na jihu USA. Prý se "muslimové rádi stavějí do role ochránců spravedlnosti." Ano to se stavějí i křesťané, ale ti by zbraň do místa, kde se modlí, nikdy nevzali. My, co se řídíme západní tradicí (i ateisté) víme, že zbraně jsou špatné. Ano my je třeba používáme, ale tak nějak si to omlouváme, jako že to je nutné zlo. I když to je třeba pokrytectví. Ale o to nejde. Muslimové se zbraněmi v mešitě, kteří se s nimi hrdě fotí, říkají, že zbraně, že ochrana spravedlnosti se zbraní v ruce, je součásti jejich víry. Násilí jsou schopni páchat všichni, ale my Zápaďané zbraně jako součást víry nepovažujeme.

Vidět muslima v Brně s atrapou kalašnikova, je jako vidět mloka ve Vltavě. Můžeme si říkat, už to k nám došlo. Už to není strašení. Už jsou tady. Brněnská muslimská komunita říká, že nejsou žádní extrémisté. To se asi pozná toho, že mají jen airsoftové pušky. Extrémisté mají přece pravé, že? Fajn, tak jak se vám líbí umírnění muslimové na těchto fotografiích? Samozřejmě a my se budeme ptát, jestli náhodou nemáme  vůči nim nějaké předsudky. Vždyť přece islám je náboženství míru. Pozná se to podle zbraní v ruce.

Doufám, že náš stát, má situaci pod kontrolou. Že tajné služby tyto lidi nějak hlídají. Protože před 5-ti lety byli muslimové v Česku jakoby v pohodě. Před 4-mi lety se mezi nimi objevil kazatel nenávisti. A teď airsoftové pušky. Opravdu si myslíte, že to tím skončilo a dál to nebude pokračovat? Opravdu vám ty fotografie nepřipomínají ty známé fotky svatých bojovníků a řezačů hlav z Iráku a podobně?

Neběhá vám z toho mráz po zádech jako mně?

Aby to však nevypadalo tak černě, jsou tady i dobré zprávy. Nebo ne dobré, ale spíš nadějné. Egyptský prezident Mursí teď prohlašuje, že ty jeho dekrety jsou "dočasné" a že je ochoten v něčem i ustoupit. Vypadá to jako by se zalekl nátlaku demonstrujících lidí, ale on spíš ukazuje, že je sice islamista, ale politik, takže nebude posílat tanky na vlastní lidi, ale bude se snažit vyjednat to, aby mu z těch dekretů zůstalo co nejvíce. Nebude používat násilí - zatím.

V OSN se někdo musel praštit do hlavy, protože OSN schválila rezoluci proti ženské obřízce. Já vím je to jen rezoluce, ale odsoudit něco co se praktikuje jen v rozvojových zemích a navíc v zemích muslimských je od OSN nevídaný krok. No určitě zase bude spousta lidi tvrdit, jak se kulturně nadřazeně vměšujeme do jejich svrchovaného práva mrzačit ženy...