Korejská lidově demokratická republika pod vedením oblíbeného vůdce, následníka, soudruha Kim Čong Una zasadila drtivou ránu americkému imperialismu, soulskému loutkovému režimu a tokijské militaristické klice,  když odpálila svou mírovou raketu do vesmíru a vynesla svou družici, která bude sloužit potřebám radostně budujícímu pracujícímu lidu. Geniální tah vůdce spočívá především v oklamání imperialistů pomocí brilantní lsti. Imperialistické špionážní centrály a buržoazní média uvěřila zprávám o tom, že KLDR od odpálení rakety ustupuje, protože podlehly vlastním lžím o nespolehlivosti technických prostředků pracujícího lidu Koreje. Imperialistická loďstva odplula, špionážní družice odlétly, militaristé zrušili pohotovost. Socialistickým vědcům a výzkumníkům se podařilo úspěšně nasimulovat demontáž rakety. Jakmile polevili imperialisté v ostražitosti, byla vypálena nejen ona mírová raketa s onou mírovou družicí, ale vypáleny byly další 2 rakety, které tak ukázaly imperialistům plné odhodlání korejského lidu k obraně vlasti a budování šťastných zítřků. Raketa kromě vynesení mírové družice, rovněž zlověstně proletěla nad hnízdem imperialistů, jmenovitě nad americkou vojenskou základnou na Okinawě a dopadla až do Filipínského moře, čímž jasně vzkázala americkým žoldákům, že v případě jakýchkoliv provokací bude zasazena smrtelná rána do srdce jejich zločinné moci. Zatímco porobené národy s optimismem hledí směrem k Pchjongjangu, krvaví utlačovatelé z Wall Streetu, Tokia a Soulu vysílají jedovaté šípy své zlostné propagandy, která jen ukazuje, jak je tento čin šokoval a jak se jejich pozice otřásla v základech. Bohužel se k nim připojili i zrádci z Moskvy a Pekingu, kteří si rovněž nepřejí dosavadní úspěšný rozvoj korejského lidu. Tato hysterická reakce válených štváčů svědčí jen o tom, jaký jim tento geniální krok uštědřil drtivou a hanebnou porážku.

Jen doufám, že předchozí odstavec nebude citovat severokorejská tisková agentura jako oficiální reakci Idnes. Něco podobného už se párkrát stalo. Naštěstí můj blog je docela nevýznamný, tak to nehrozí.

Obama uznal syrskou opozici. Po Británii a Francii. To je správný krok. Přiblížilo to možnost zásahu v Sýrii a zároveň to vede ke kultivaci syrské opozice. K rozdělení její demokratické a džihádistické části. Mimochodem, ta džihádistická část už má jméno. Říká se jim Al - Nusra. A o Al Nusře je známo, že je napojena na Al Kajdu. A Obama kromě toho, že uznal demokratickou opozici, tak jeho administrativa oficiálně označila Al Nusru za teroristickou organizaci. USA ani jejich spojenci nikdy nebudou podporovat toho, koho sami označí za teroristickou organizaci, ani nebudou spolupracovat s nikým, kdo s nimi spolupracuje. Seznam teroristických organizací, je v podstatě seznam nepřátel USA. Situace v Sýrii se krystalizuje, přesně jak jsem doufal. V Británii navíc došlo k tajné schůzce vojenských představitelů USA, Británie, Francie, Turecka, Jordánska, Kataru a Spojených arabských emirátů, kteří plánují možný zásah v Sýrii. Stále se počítá s vyzbrojováním povstalců a s jejich výcvikem, ale zároveň se už počítá i s jejich leteckou a námořní podporou. To znamená, že by případný zásah v Sýrii mohl vypadat jako v Libyi. A to stačí. Jak sem kdysi napal, až Syřané uvidí na obloze kondenzační páry letadel NATO, bude to jako reklama na západ, bude to říkat, to ne džihád, ale západ vám pomůže svrhnout diktaturu. Kašlete na džihád a buďte s námi.

Samozřejmě pokud Asad použije chemické zbraně, budou se moci Syřané moci seznámit i s vojáky NATO osobně. Doufejme však v zájmu všech, že k tomu nikdy nedojde.

Vypadá to, že v druhém volebním období bude Obamova politika stejná nebo velice podobná, jako v tom prvním. Bude to kontinuální zahraniční politika USA a nějaké Obamovy úkroky od stálé zahraniční politiky USA nebudou nijak extrémní. A to samé zřejmě bude i v jiných oblastech. Obama nepřekvapí ani negativně, ale ani pozitivně. Druhá malá Obamománička po jeho zvolení už opadla a ti, kteří doufali, že se po jeho znovuzvolení stane něco světoborného, budou jistě zklamání. Pravidelný čtenář mého blogu si jistě vzpomene, že jsem tady reagoval na nadšený článek na Technetu, který tvrdil, že Obama ohlásí nějaký přelomový vesmírný program. Technet zřejmě došel k závěru, že tomu tak nebude, jak svědčí jeho poslední článek. Samozřejmě, aby to nevypadalo, tak hloupě, tak jsou z Obamovy neochoty a krátkozrakosti vyhlásit nějaký kosmický program obviněni "nevzdělaní" kongresmani. Obama samozřejmě nic, on za nic nemůže... Ale i v tom samotném článku je na konci naznačeno, že kongresmani budou schvalovat nebo neschvalovat nějaký převratný kosmický program, pokud jim nějaký prezident nabídne a bude žádat pro něj o peníze. Ale prezident nic nenabídl a o žádné peníze proto nežádá. Takže je to bohužel tak, jak sem říkal. Obama vesmírný program nikam neposune, jeho roky budou s tohoto hlediska ztracené.