Z Afghánistánu telegraficky, ale přesto o 100% víc informací než v médiích.

Zdravotnická péče se rozšířila do 100% provincií v zemi. Pro zemi nevídaná  záležitost. V roce 2001 chodil do škol milion dětí. Nyní je to 7 milionu. Čili návštěvnost škol se zvýšila 7 x.

Jistě jste letos sledovali téměř každodenní zprávy o útocích afghánských vojáků na své spolupracovníky z NATO. Kde tyto zprávy zmizely? Záhada? Nikoliv. Po opatřeních přijatých spojenci tyto útoky ustaly, ačkoliv bylo obnoveno 90% společných operací. O útocích afghánských vojáků na vojáky NATO se toho letos namluvilo hodně, ale nikdo neřekl, že stejně jako letos docházel k útokům vojáků afghánských na vojáky NATO, úměrně k tomu docházelo i k útokům vojáku afghánských a na vojáky afghánské. Znamená to, že tyto útoky byly všechno, ale ne nějaký národnostní boj. Nebo boj proti "okupantům".

Rusko evidentně pochopilo, že prodlužovaná občanská válka v Sýrii není v jeho zájmu, případně to, že Asadova podpora je neudržitelná. Proto Putin prohlásil, že Rusko už nebude nadále podporovat jeho režim. Zbývá Írán. Snad bude mít změna ruského postoje vliv na brzký pád Asadova režimu.

O válce v Iráku proběhlo hodně lží. Ty historie postupně vyvrací. Jedna z těch drobnějších. Média často mluvila o tom, jak v Iráku nefunguje proud. Mělo nám to namluvit, že zatímco za Sadáma byl Irák prosperující země, tak po "okupaci" se propadla do doby kamenné. Nedávno jsem se dověděl, že tomu tak nikdy nebylo. Dodávky proudu byly v zemi chatrné už za Sadáma. Tvrzení, že diktatura zajišťuje prosperitu, klid a fungující služby je nesmysl. Většinou je diktatura doprovázena i bídou. I v Egyptě za Mubaraka probíhaly hladové bouře. Nebo takoví Severní Korejci by mohli vyprávět. Není možné si plést to, jak se totalitní společnost tváří a jak to skutečně je.

Média se však od doby války v Iráku vůbec nezměnila. Například jsme se dozvěděli, že v Japonsku vyhráli volby "pravicoví jestřábi". Jde totiž o to, že ve volbách zvítězila opět Liberální demokratická strana, která vláda v Japonsku (demokraticky) v dobách jeho největší prosperity v druhé polově 20. století. A tato strana se spoléhá na těsnou spolupráci z USA a je pro zachování jejich základen v zemi. Tak proto to jsou "jestřábi".