Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 80

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Thajsko obdrželo své první Strykery First Stryker Delivery Puts US-Thailand Military Ties into Focus The transfer of th...
Video z prohlídky interiéru Avro Lancaster MK.VII NX611 'Just Jane'
https://www.youtube.com/watch?v=BZtmG-vTxYY
Duke - Komentář v B-2 Spirit
Youtube: B2 COCKPIT TOUR & AERIAL REFUELING
U.S. Clears Sale of F-16 Jets to Taiwan https://freebeacon.com/national-security/u-s-clears-sale-of-f-16-jets-to-taiwan...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 16. 1. 2013 20:02 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Mali, Írán, OSN, Afghánistán

Boje v Mali pokračují. Myslí Írán zákaz jaderných zbraní vážně? Bída OSN. Akce v Afghánistánu.

V Mali pokračují francouzské operace. Pokračují nálety a francouzské pozemní síly se blíží k nepříteli. Včerejší zprávy o osvobození Timbuktu se ukázaly jako nepravdivé, jejich zdrojem byla malijská armáda, která podlehla všeobecnému optimismu. Každopádně cíle zastavení islamistické ofenzívy na jih již bylo dosaženo a operace má podporu celé francouzské politické scény i veřejného mínění.

Íránský ajatolláh Chamenejí vydal fatwu ve které zakázal jaderné zbraně. To je propagandistický krok těžkého kalibru, protože každý ví, že fatwa je pro islamisty zákon. Jenže, normální pouliční islamista, těžko ve sklepě vyvíjí jadernou zbraň, takže se jich to v podstatě netýká a týká se to jen určité skupiny lidí - části íránského státu zapojeného do vývoje jaderných zbraní. Jak víme, korán umožňuje muslimům lhát nevěřícím a nepovažuje to za hřích. Co když to je pravě tento případ? Co když ajatolláh svou fatwu odvolá, až Írán bude jaderné zbraně mít? Mezinárodní organizace pro jadernou energii požaduje, aby je Írán nechal prozkoumat jejich zařízení. Pokud to Írán dovolí nebo ajatolláh vydá fatwu, která to umožní, bude to konec sporů s Íránem. Do té doby ne.

Následující jsem čerpal z článku ředitele Židovského muzea Leo Pavláta. V podstatě jej tady přepisuji, ale informace jsou to natolik závažné, že je chci uvést zde a nespoléhat se jen na to, že si čtenář blogu klikne na daný odkaz.

OSN se může v roce 2012 vykázat těmito výsledky:

Súdán byl vybrán do Ekonomické a sociální rady OSN, která rozhoduje o rozpočtu orgánů OSN zabývající se lidskými právy.

OSN schválil za podpory Číny návrh rezoluce podané Kubou o "právu na mír", která obhajuje mezinárodní terorismus.

Ve výboru pro lidská práva UNESCO je zastoupená Sýrie.

Rada pro lidská práva OSN vydala rezoluci chválící Kaddáfího režim v Libyi.

Rada pro lidská práva OSN přijala do svých řad Venezuelu, Pákistán a Etiopii.

V Radě pro lidská práva OSN stále sedí Saudská Arábie a Mauretánie, kde je povoleno otroctví.

OSN v roce 2012 jednou odsoudila Sýrii.

OSN v roce 2012 jednou odsoudila KLDR.

OSN v roce 2012 jednou odsoudila Írán

OSN v roce 2012 jednou odsoudila Barmu.

OSN v roce 2012 dvaadvacet krát odsoudila Izrael.

OSN v roce 2012 ani jednou nekritizovala za stav lidských práv Čínu, Rusko, Bělorusko, Zimbabwe, Súdán, Kubu, Pákistán ani Venezuelu

V OSN nad "zločiny Izraele" dohlíží Richard Falk, který byl vyloučen z organizace Human rights watch, která je protiizraelská, za své antisemitské postoje, sympatizování s teroristy a prosazování konspiračních teorií o 11.9.2001. Co je tady extrém pro levicovou protiizraelskou organizaci, není extrém pro OSN.

Expert OSN pro lidská práva byl jmenován Alfred De Zayas, který ve svých knihách o druhé světové válce označuje Němce za oběti a spojence, kteří proti nim bojovali za válečné zločince.

Myslím, že to dost vyjasňuje postoj OSN v některých případech. Pokud byli pro OSN váleční zločinci spojenci, kteří bojovali proti Hitlerovi, není se co divit, že jimi mohou být i USA nebo Izrael, kteří bojují proti dnešním pokračovatelům nacistů - islamistům a různým diktátorům.

Pokud jste si četli originál článku, tak jste si určitě všimli, že pan Pavlát označil Asada za masového vraha.  A pan Pavlát je prosím Žid, ředitel Židovského muzea. Je dalším ze skupiny Izraelců, Židů nebo jejich přátel, který nebere válku v Sýrii jako boj zlých protiizraelských teroristů proti hodnému Asadovi, který sice Izrael nemá rád, ale v podstatě bojuje za něj, jak se nám snaží někteří tvrdit.

Ve Wardaku v Afghánistánu, kde na afghánské jednotky dohlíží český tým mentorů, tyto jednotky zajaly několik Talibánců a zabavily jim výbušniny určené pro nastražené bomby.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.září 1187 zahájil Saladin obléhání Jeruzaléma

20.září 1410 – Zikmund Lucemburský byl zvolen některými kurfiřty římským králem. Zbytek kurfiřtů (včetně českého krále Václav IV.) však zvolili 1.10.1410 králem moravského markraběte Jošta, Zikmundova bratrance.