Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 26. 1. 2013 17:51 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Rusko, OSN, Egypt, Mali, Korea, Irák, Afghánistán

Ruská válka proti islamistům. Válka OSN proti válce proti terorismu. Válka Egypťanů za svobodu. Válka Francouzů proti islamistům. Korejská studená válka. Irácká studená válka. Horká válka v Afghánistánu.

Rusko bojuje proti islamistům na Kavkaze. Proto Rusko podporuje a chápe snažení NATO v Afghánistánu. Loni zahynulo v Afghánistánu 265 amerických vojáků. Na Kavkaze zahynulo 200 příslušníku ruských bezpečnostních sil. Ruská válka na Kavkaze není o moc méně náročná, než ta americká v Afghánistánu. Přesto se o ní na rozdíl od té afghánské skoro neví. Rusové své zajatce mučí. Opravdu mučí- například elektrickým proudem. Nejsem zastáncem lidských práv teroristů, ale dovedete si představit, co by se v médiích dělo, kdyby elektrickým proudem mučily teroristy USA? Když to však dělají Rusové, nikoho to nezajímá.

Za to OSN zajímají americké bezpilotní letadla. OSN má sekci určenou pro boj proti terorismu. Copak dělá? Vymýšlí nějakou světovou společnou strategii proti teroristům? Ne, v současnosti vymýšlí jak pohanit USA za nasazení té nejúčinnější zbraně, která proti teroristům existuje a která má na svědomí nejvíce teroristických velitelů - bezpilotních dronů. Je to nejlepší a nejúčinnější co západ má. Světoví desperáti na to přes Íránskou propagandu stále nemají protizbraň a tak bude nutné s tím bojovat politicky a propagandisticky, když to nejde vojensky. A k tomu se nejvíce hodí OSN.

To, co se zase děje v Egyptě nejsou žádné pouliční nepokoje. Je to boj Egypťanů proti islamistům. Musíme si uvědomit, že lidé v egyptských ulicích jsou to samé, co vojáci NATO v Afghánistánu nebo francouzští vojáci v Mali.

V Mali se Francouzi a Malijci pohnuli znova a postupují na sever. Bez odporu, ale ustupující islamisté jsou dále bombardování francouzským letectvem.

OSN samozřejmě má i světlé chvilky a jedna z nich nastala, když znovu odsoudila KLDR. KLDR zareagovala ještě vztekleji než obvykle. Vyhrožuje zase válkou Jižní Koreji a vyhrožuje raketovým útokem na USA. A chystá další jaderný test. Jaderný test bude facka světu. To mě už nepřijde jako vydírání, spíš jako, že KLDR jsou opravdoví magoři.

Špatné zprávy z Iráku. Sunité se cítí utlačování šíitskou vládou, která nechápe, že demokracie neznamená diktaturu většiny. Ano, bohužel mají demokracii pár let, my jsme se ji nenaučili ani za 20. Sunité organizují demonstrace proti vládě a došlo k incidentu, kdy armáda zastřelila několik demonstrantů. Je to taky tím, že se Obama vykašlal na Irák. Když tam byli Američané, tak si vláda takovou politiku nedovolila.

Naděje je však v tom, že může jít o škobrtání na cestě k demokracii, podobně jako u nás. Rozhodně má Irák daleko od nějakého hroucení. Snad si političtí vůdcové uvědomí, o co jde a naleznou společnou řeč. Existují o tom indicie. Incident nevyvolal masové nepokoje ze strany sunitů a vláda je neobviňuje s terorismu a nenaparuje se nad tou střelbou a dokonce chce oběti odškodnit a to je jenom rozumné  a nadějné. A podstatné je taky to, že v Iráku se mohou konat tisícové demonstrace a politické potyčky. Něco takového by nebylo možné nejen za Saddáma, ale i za války proti teroristům, která následovala po jeho pádu.

Česká armáda zavedla po vzoru zahraničních armád tzv. Odznak za bojový kontakt, který když voják dostane, znamená to, že má oficiálně potvrzeno, že přišel do styku s nepřítelem, že bojoval v první nebo jakékoliv jiné linii. Od roku 2004 tento odznak dostalo už 455 Čechů. To znamená, že už 455 Čechů od roku 2004 přímo bojovalo s nepřítelem, řekl bych, že ze 100% to byl Talibán. A to není zrovna málo na to, že máme mír. Afghánistán se tak stává součástí českých dějin. Při předávání další várky těchto odznaků armáda sdělila, že nejvíce jich bylo rozdáno loni, když se "jednotky AČR aktivně účastnily jarní a letní ofenzívy proti Talibánu." Což je takové nenápadné přiznání, že naší vojáci se loni v Afghánistánu nekrčili někde vzadu, což je v Česku stále lepší pořád ještě neříkat.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.září 1941 obsadili německé jednotky Kyjev

19.září 1741 – Ve Frankfurtu nad Mohanem byla uzavřena smlouva mezi Bavorskem a Saskem o dělení Rakouského dědictví. Bavorsku měly připadnout Čechy a západní část alpských zemí, Sasku Morava a Horní Slezsko.

Translate