Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 22

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 2. 2013 18:06 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Obamova egyptská politka

Obamova politka vůči Egyptu. Koho podporuje a koho ignoruje. Proč ho podporuje Izrael. A proč je to špatné.

Obama podporuje egyptské islamisty. Podle The Jerusalem Post Obamova administrativa pokračuje ve vojenské a ekonomické pomoci Egyptu navzdory tomu, že zemi vládne islamista Mursí a Egypt se stále více chová protiizraelsky a protiamericky. Jestli se děsíte, že je Egypt pod vládou Muslimského bratrstva, tak vězte, že USA nedávno dodaly Egyptu dalších 20 stíhaček F-16 poslední série. Stejné jako má Izrael.

Mezitím v Egyptě proti režimu začali protestovat už i policisté.

Izraelci vysvětlují Obamovo chování tím, že Obama vsadil na Mursího, který má zaručit stabilitu země. Přitom Egypt minulý týden hostil íránského prezidenta, Mursí mu uspořádal banket a soudružsky se políbili na tvář. Izraelci věří, že Obama chce  Mursího "po dobrém" přesvědčit, aby spolupracoval z USA a respektoval výsledky příštích voleb. Není tedy divu, že současná egyptská antiislámská opozice má pocit, že ji Obama, potažmo USA opustily. Američtí ne izolacionističtí konzervativci označuji Obamovy podporu egyptským islamistům za "strašnou politiku". Říkají, že USA musí vždy podporovat liberály a vždy musí být proti islamistům.

A teď pozor. Jedním z důvodu Obamovy podpory Egyptu má být i to, že Egypt je jedním z největších příjemců amerických zbraní. Kdyby Obama zastavil tuto pomoc, mnoho lidi by v době pokračující krize přišlo v USA zase o práci. Takže pro pracovní místa Obama vyzbrojuje islámisty.

Já jsem tady nedávno obvinil Izrael s faktického a morálního pochybení, protože je evidentní, že Izrael tuto Obamovu politiku podporuje. Jerusalem post to však vysvětluje tak, že Izraelci jsou k této politice prostě tlačeni USA a vnějšími okolnostmi. Obávám se tedy, že situace je tak vážná, že kdyby Izraelci zahájili opozici vůči této politice, ztratili by další procento spojenectví s USA. Uvolnili by kontrolu Sinajského poloostrova, odkud by byly obnoveny útoky proti nim. Jeho podpora egyptské opozice by ji akorát blamovala. Když se na to podíváme takhle, tak je jasnější, že Izrael je v této otázce spíš přitlačen ke zdi.

Takže míč je na straně USA. Na straně Obamy. Já tomu nerozumím. Proč Obama rozbil stabilitu Egypta podporou opozice proti diktátorovi Mubarakovi, aby vzápětí tuto stabilitu obnovil podporou druhého diktátora Mursího? A teď přijde to pikantní. Proč Obama nechal padnout amerického spojence a vyzdvihl k moci zástupce sil, které USA nenávidí? Rozumíte tomu?

USA byly často kritizovány, že měří dvojím metrem. Že kritizují porušování lidských práv někde a zároveň jim nevadí u jejich spojenců. No, ale není to pochopitelné? Že spojenec  spojence podpoří? Že nezradíte nepřítele, i když ten udělá něco špatně? Ale to co se děje za Obamy nemá obdoby. USA zrazují spojence a podporují jejich nepřátele. Morální, levicový nositel Nobelovy ceny míru se chová jako ten nejhorší kapitalista, když dodává zbraně svým nepřátelům, jen aby neměl ekonomické potíže. Bohužel, o tom se v médiích zarytě mlčí.

Opravdu musí konzervativní politici připomínat, že USA musí být v opozici proti islamistům? Nemělo by to být samozřejmé?

Proč to Obama dělá. Buď budeme muset začít věřit, že je to skutečně zakuklený islamista, jak tvrdí jeho paranoidnější odpůrci anebo připusťme, že je jeho zahraniční politika nekoncepční zmatená a hloupá a je kontraproduktivní. Je prostě hloupá. On je hloupý.

„Člověka s IQ opice“  George W. Bushe nenáviděla většina světa, ale jeho spojenci se na něj mohli spolehnout, že je nezradí. Na Obamu se spolehnout nedá. Lze se ho jen bát a doufat, že škody způsobené jeho politikou nebudou nezvratné.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.května 1416 – Upálení Husova spolubojovníka kazatele Jeronýma Pražského v Kostnici.

30.května 1434 – bitva u Lipan, v níž bylo poraženo vojsko táborů a sirotků spojeným vojskem umírněných Husitů a katolíků

30.května 1814 – Pařížský mír mezi protinapoleonskou koalicí a Francií. Ukončil dlouhé období válek s Francií. Francie byla vrácena do svých původních hranic s malými územními zisky.