Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 31

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 2. 2013 18:06 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Obamova egyptská politka

Obamova politka vůči Egyptu. Koho podporuje a koho ignoruje. Proč ho podporuje Izrael. A proč je to špatné.

Obama podporuje egyptské islamisty. Podle The Jerusalem Post Obamova administrativa pokračuje ve vojenské a ekonomické pomoci Egyptu navzdory tomu, že zemi vládne islamista Mursí a Egypt se stále více chová protiizraelsky a protiamericky. Jestli se děsíte, že je Egypt pod vládou Muslimského bratrstva, tak vězte, že USA nedávno dodaly Egyptu dalších 20 stíhaček F-16 poslední série. Stejné jako má Izrael.

Mezitím v Egyptě proti režimu začali protestovat už i policisté.

Izraelci vysvětlují Obamovo chování tím, že Obama vsadil na Mursího, který má zaručit stabilitu země. Přitom Egypt minulý týden hostil íránského prezidenta, Mursí mu uspořádal banket a soudružsky se políbili na tvář. Izraelci věří, že Obama chce  Mursího "po dobrém" přesvědčit, aby spolupracoval z USA a respektoval výsledky příštích voleb. Není tedy divu, že současná egyptská antiislámská opozice má pocit, že ji Obama, potažmo USA opustily. Američtí ne izolacionističtí konzervativci označuji Obamovy podporu egyptským islamistům za "strašnou politiku". Říkají, že USA musí vždy podporovat liberály a vždy musí být proti islamistům.

A teď pozor. Jedním z důvodu Obamovy podpory Egyptu má být i to, že Egypt je jedním z největších příjemců amerických zbraní. Kdyby Obama zastavil tuto pomoc, mnoho lidi by v době pokračující krize přišlo v USA zase o práci. Takže pro pracovní místa Obama vyzbrojuje islámisty.

Já jsem tady nedávno obvinil Izrael s faktického a morálního pochybení, protože je evidentní, že Izrael tuto Obamovu politiku podporuje. Jerusalem post to však vysvětluje tak, že Izraelci jsou k této politice prostě tlačeni USA a vnějšími okolnostmi. Obávám se tedy, že situace je tak vážná, že kdyby Izraelci zahájili opozici vůči této politice, ztratili by další procento spojenectví s USA. Uvolnili by kontrolu Sinajského poloostrova, odkud by byly obnoveny útoky proti nim. Jeho podpora egyptské opozice by ji akorát blamovala. Když se na to podíváme takhle, tak je jasnější, že Izrael je v této otázce spíš přitlačen ke zdi.

Takže míč je na straně USA. Na straně Obamy. Já tomu nerozumím. Proč Obama rozbil stabilitu Egypta podporou opozice proti diktátorovi Mubarakovi, aby vzápětí tuto stabilitu obnovil podporou druhého diktátora Mursího? A teď přijde to pikantní. Proč Obama nechal padnout amerického spojence a vyzdvihl k moci zástupce sil, které USA nenávidí? Rozumíte tomu?

USA byly často kritizovány, že měří dvojím metrem. Že kritizují porušování lidských práv někde a zároveň jim nevadí u jejich spojenců. No, ale není to pochopitelné? Že spojenec  spojence podpoří? Že nezradíte nepřítele, i když ten udělá něco špatně? Ale to co se děje za Obamy nemá obdoby. USA zrazují spojence a podporují jejich nepřátele. Morální, levicový nositel Nobelovy ceny míru se chová jako ten nejhorší kapitalista, když dodává zbraně svým nepřátelům, jen aby neměl ekonomické potíže. Bohužel, o tom se v médiích zarytě mlčí.

Opravdu musí konzervativní politici připomínat, že USA musí být v opozici proti islamistům? Nemělo by to být samozřejmé?

Proč to Obama dělá. Buď budeme muset začít věřit, že je to skutečně zakuklený islamista, jak tvrdí jeho paranoidnější odpůrci anebo připusťme, že je jeho zahraniční politika nekoncepční zmatená a hloupá a je kontraproduktivní. Je prostě hloupá. On je hloupý.

„Člověka s IQ opice“  George W. Bushe nenáviděla většina světa, ale jeho spojenci se na něj mohli spolehnout, že je nezradí. Na Obamu se spolehnout nedá. Lze se ho jen bát a doufat, že škody způsobené jeho politikou nebudou nezvratné.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.října 202 př. n. l. proběhla bitva u Zamy v níž vojsko Kartága utrpělo drtivou porážku.

19.října 1335 zemřela Eliška Rejčka

Translate