Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 2. 3. 2013 18:12 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Erdogan, Harlem shake, Mali a Afghánistán

Turecko chce do Evropy a tam bojovat proti islamofobii. Islamisté nemají rádi Harlem shake. Boje v Mali přituhují. Utajené novinky z Afghánistánu.

Tak nám roste nová generace diktátorů. Opět ideologických, jako byli bolševici a maoisté. Mluvím o islamistech. Začalo to v Íránu už před více jak 30ti léty. Teď se v Írán pomalu mění Egypt. A nejparadoxnější je, že stejnou cestu nastupuje i Turecko, které chce do EU. Za výrok premiéra Erdogana, že "islamofobie je stejně jako fašismus, antisemitismus a sionismus zločinem proti lidskosti" by se nemusel stydět ani Ahmadinežád. Ani Mursího bourači pyramid.

Islamisté touží po tom, aby byla globálně umlčena kritika islamismu. Protože kritiku islamismu označují za kritiku islámu. A kritiku islámu označují za islamofobii. Ale odkdy je kritika zločin? Proti lidskosti? Islamismus je zločin proti zdravému rozumu.

A samozřejmě nechutné je dávat sionismus k fašismu. Jistě, pro typického Čecha, který se nebránil vymývání mozků komunisty a pak politické korektnosti ze západu je sionismus jako nadávka. Ale je to normální politický směr, který hlásá, že židé mají právo na svůj stát na území Palestiny. Proč by tento názor měl být zločinem? Je to stejný politický směr jako třeba euroskpeticismus nebo eurofederalismus. Například TGM byl velkým zastáncem sionismu. Sionista je každý, kdo si myslí, že židé mají právo na Izrael tam co teď je. I já jsem tedy sionista a hrdě se k tomu hlásím.

Pokud by se nějaký čtenář tohoto blogu chtěl veřejně přihlásit k sionismu, nabízím mu možnost v diskuzi. Takže já jsem sionista. Kdo další?

Možná si říkáte, že za takové téma Harlem shake nepatří. Ale věřte, že patří. Pro toho, kdo by nevěděl co to je, tak je to taková dekadentní kapitalistická blbost, kdy lidé umísťují video, jak tancuji na techno písničku Harlem shake, podle jistého scénáře. Prostě taková typická youtube facebook kravina. No a představte si jak silná a pevná je ideologie islamismu, když se islamisté cítí Harlem shake ohroženi tak, že napadají tuniské studenty, kteří ho tancují a točí se u toho. Budou snad islamisté žádat, aby OSN označila Harlem shake jako zločin proti lidskosti?

V horách severního Mali to začíná vypadat jako v horách Afghánistánu. Boje tam přituhují. Čadská armáda měla dostat teroristu Al Kajdy, který nařídil útok na rafinerii v Alžírsku, ale není to potvrzeno. Každopádně jisté je, že tam zuří těžké boje a že Francouzi, kteří tam bojují, mají dalšího mrtvého vojáka. A rovněž se bojuje o něco jižně v Gao, které stále napadají další islamisté. Tam ale už bojují většinou jen africké jednotky.

V Afghánistánu válkou unavený Talibán uvažuje, že se změní v legální politickou stranu. Kdyby to udělal v roce 2001, mohl si ušetřit všechny ty své mrtvé. Talibánci drsně prohlašovali "vy máte hodinky, my máme čas", ale i islamisté mají plné zuby bomb dopadajících na jejich hlavy už 12 let. Kdyby Obama tak strašně netoužil být Ten, kdo ukončil válku v Afghánistánu, mohl by Talibánu za chvíli diktovat, co by chtěl. Takhle si ale jen můžeme oddychnout, že to vyšlo natěsno.

Zatímco Karzáí straší Afghánce americkými speciálními jednotkami, místní parlament provincie Wardak se postavil proti tomuto názoru a vyjádřil obavy v tom smyslu, že bez amerických speciálních jednotek nebude provincie nikdy bezpečná.

Snažím se pravidelně připomínat, že česká mise v Afghánistánu neskončila. Nový tým instruktorů, který nahradí OMLT se bude jmenovat MAT. MAT nemá být tak přímo nasazen v poli jako OMLT, takže Češi už zřejmě stejné boje jako dosud v Afghanistánu nezažijí. Ale plány realita vždy mění. No doufejme, že tentokrát ne. MAT nemá doprovázet vojáky v poli, ale působit na štábu praporu a radit jeho veliteli. V Afghánistánu OMLT pomalu končí a nahrazují je MAT. To je taky forma stahování. NATO neopouští Afghánistán pouze horizontálně, rozumějte, že jisté oblasti předává Afgháncům, ale i vertikálně. To znamená, že se jednotky NATO pomalu stahují z pole na štáby. Je to proto, že Afghánci už umí bojovat v poli jako pěšáci a potřebují spíš radit na vyšších úrovních.

Další čeští vojáci obdrželi vyznamenání za střet s nepřítelem. Tentokrát to byli pyrotechnici. Tito pyrotechnici se účastnili i takzvaných Route clearence patrols. To jsou speciálně vybavené jednotky amerických ženistů. Je to kolona těch  nejbizarnějších typů vozidel MRAP a dalších speciálních vozidel na vyhledávání a zneškodňování min. Tyto kolony se pohybují po afghánských cestách a likvidují nastražené bomby. Talibánci s tím samozřejmě nejsou smířeni a právě tyto kolony se stávají častým terčem jejich útoků. Nastává tak situace, kdy historicky týlové vojsko- ženisté se dostává do častějších a větších bojů než bojové jednotky. I v těchto kolonách jezdili čeští pyrotechnici a spolu s Američany v nich byli napadání Talibánci a bojovali s nimi.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

21.října 1805 poráží bitvě u Trafalgaru Horatio Nelson spojenou španělsko-francouzskou flotilu. Sám Nelson v ní ale umírá.

21.října 1435 – Přední pražský teolog Jan Rokycana byl zvolen utrakvisty pražským arcibiskupem, nebyl však nikdy oficiálně uznán

Translate