Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 16. 3. 2013 18:14 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie a okolí a vliv KLDR na Česko

Západní a americká politka vůči Sýrii a Iráku. Jak souvisí situace ve vzdálené Koreji s Českou republikou

Zatímco USA se navenek tváří, že se o situaci v Sýrii zajímají pouze z humanitárního hlediska, situace je donutila konečně v této věci něco podniknout - začít cvičit povstalce. Británie a Francie se postavily proti EU a otevřeně požadují dodávky zbraní pro syrské povstalce. Západní média upozorňují, že západní politika vůči Sýrii se začíná po dvou letech měnit. Jen aby už nebylo pozdě, dodávám. Bohužel jsou v EU síly, které stále nepochopily, o co v Sýrii jde. Mezi tyto síly patří i Nečasova vláda, která je spolu se zbytkem EU proti vyzbrojování syrských povstalců. V Česku jsme v této věci pod silným vlivem Ruska a Německa a naše vláda, veřejné mínění i média se shodují v zjednodušeném pohledu na Syrskou občanskou válku. Argumentovat pro zásah v Sýrii v Česku není moc populární. Vůbec mě to nezajímá. Jak jsem již několikrát psal, je to politickou i morální nutností. Hlasů pro zapojení do syrské krize je však jako šafránu. O to více si zaslouží ocenění, když jsou. Jak je v odkazovaném rozhovoru řečeno, jaký je rozdíl mezi sunitskými extrémisty, kteří bojují proti Asadovi a šíitskými extremisty z Hizballáhu, kteří zase bojují za Asada? Řek bych, že čím víc na západ není veřejnost vůči syrské revoluci tak skeptická. Postoj k Sýrii hodně určuje naše zápaďanství. Teď mi česká veřejnost připadá v tomhle jako ruská gubernie.

Obama zdá se našel dost rozumu, aby něco podnikl proti šíření syrské války do Iráku. Podle médií se Američané tajně vrací do Iráku, aby ho zabezpečili před teroristy ze Sýrie. Je to CIA, která obnovila výcvik iráckých protiteroristických jednotek.

A ještě jedna věc. CIA  v Iráku podporuje šíitskou vládu, která bojuje proti sunitským bojůvkám. Šíity v Iráku podporuje Írán, sunity Al Kajda. Asad je alavita, což je šíitská sekta a je taky podporován Íránem, ale tady sou USA proti němu a podporuji povstalce, kteří sou sunité. To je zmatek co? A co se na to podívat jinak? USA  zkrátka podporují demokratické a prozápadní síly, které jsou v Iráku u moci a v Sýrii bojují proti vládě. To je jednoduché a dává to smysl.

Je mi líto Syřanů, na které naše veřejnost kašle, protože a, nejsou bílí Evropané a b, nebojují proti Američanům. Protože, kdyby na tom nezáleželo, museli bychom vidět, že situace v Sýrii je něco mezi Bosnou a Irákem. A že to tam bez nás nikdy nedopadne dobře.

Svět je opravdu globalizovaný a všechno souvisí se vším. I situace ve vzdálené Koreji souvisí s Českem víc, než si myslíte. Díky harašení zbraní ze strany KLDR může Obama posilovat protiraketovou obranu na západ od Ameriky, kde mu v tom není kladen takový odpor jako v Evropě. Díky tomu vypadá před Američany jako jejich rozhodný obránce a může si dovolit, to co sliboval Putinovi, když jej tajně nahrál nevypnutý mikrofon. Je po volbách a Obama má volnější ruce a tak mu krize v Koreji přišla náramně vhod. Raketovou obranu na Aljašce a v Kalifornii posílí, a aby "ušetřil" oslabuje ji a stahuje z východní Evropy, z Polska. A tím tak vychází vstříc Putinovi. Snad mu někdy dojde, že to nemá cenu a stejně jako v Sýrii se bude chtít snažit situaci na poslední chvíli napravit.

Všimněte si, že Rusku nevadí americké rakety a radar na Aljašce, která je rovněž v těsném sousedství Ruska, jako Polsko nebo Česko. Nejde totiž o radar ani rakety, o KLDR nebo Írán. Rusové prostě vypuzováním americké protiraketové obrany z východní Evropy usilují o znovuobnovení své svéry vlivu. O vliv na nás jim jde a o nic jiného.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

Translate