Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 2. 4. 2013 18:29 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Guantanámo, Egypt, Sýrie, Korea, Mali

Hladovka v uzavřené věznici. Špatná politka vůči Egyptu i Sýrii. Další důkazy, že Koreje se není třeba bát. Teroristé v Mali útočí dál.

Protestní hladovka vězňů ve věznici Guantanámo, kterou Obama rozkázal před čtyřmi lety do roka zavřít, se stále rozšiřuje. Desítky vězňů se necítí na Gauntanámu o nic spokojenější za Obamy než za údajného zloducha Bushe. Za Bushe tam takové protesty neprobíhaly. Kdybych byl škodolibý, tak bych mohl říct, že se za Bushe tamní vězni asi měli lépe. Realisticky to spíš vidím na to, že za Obamy jim byl režim uvolněn natolik, že si mohli začít vyskakovat. Každopádně nebezpečná situace na Guantanámu a rostoucí problémy tamtéž jdu na Obamovu zodpovědnost.

Velký díl zodpovědnosti má taky za současnou politiku vůči Egyptu a Sýrii. Egyptští islamisté vedou úspěšnou politiku - USA a Izraeli dělají ústupky v okamžitých problémech a přitom se strategicky připravují na totální převzetí moci a nastolení agresivního islamistického režimu. Stále tvrději se chovají vůči demokratické opozici a stále více se sbližují s Iránem. Nyní byla zřízená přímá letecká linka mezi Egyptem a Íránem a íránští turisté teď začali létat do Egypta. Na Sinajském poloostrově pochodovali místní islamisté se zbraněmi v rukou, čili toto místo začíná připomínat Palestinu nebo Irák uplynulé dekády. Islamistické milice se promenádují po egyptských městech a nikdo proti nim nezasáhne.

Naproti tomu Egypt pokračuje v likvidaci tunelů do Gazy a hostí izraelskou bezpečnostní delegaci. Takže Izraelci jsou spokojeni a to je chyba. Stejně tak jsou spokojení Američané a dál dodávají do Egypta nejmodernější výzbroj. Podle nepotvrzených zpráv mají americké jednotky působit na Sinajském poloostrově.

USA teď aspoň kritizovaly svobodu slova v Egyptě. Konečně jedna jiskřička ve tmě.

Za to Sýrie to je skutečné Srdce temnoty. V posledním měsíci zahynulo v Sýrii 6000 lidí. V nejkrvavějším měsíci Irácké války to bylo 4000 lidí. A bude to stále horší bohužel. Jak bývá v Asii zvykem, s blížícím jarem se zvyšuje intenzita bojů, takže letošek bude opravdová hrůza. A nikdo se nemá k tomu, aby s tím něco udělal. Opravdu smutné. Takový je rozdíl, když se západ angažuje a když ne. V Libyi západ pomohl a trvalo to pár týdnů. Libye sice není žádné Švýcarsko, ale to, co se děje v Sýrii, tam není. Sýrii se koupe v krvi a my za to neseme zodpovědnost.

Za to v Koreji si USA zaslouží jedničku s hvězdičkou. Možná je tam Obama tak rozhodný, protože Severokorejský režim je jasné a extrémní a nezpochybnitelné zlo, které každý vidí. Možná je to proto, že se tam postupuje podle studenoválečnického receptu odstrašování, který sice mnohým lidem nahání hrůzu, ale ve skutečnosti to stojí jen peníze a ne životy.  Vypočítávat, co zas KLDR řekla a jakou techniku tam USA poslaly je zbytečné, je to v médiích. Zajímavější jsou jiné informace. Přesto všechno strašení a harašení zbraněmi americké tajné služby nezaznamenaly žádné známky mobilizace v zemi a ani nějaké přesuny severokorejské armády, čili to vše probíhá jen v rétorické rovině. A společná severojižní továrna na demarkační linii funguje normálně. Dál lidé z obou stran tam chodí do práce, jako by se nechumelilo. Je to jen rétorika a situace se brzy uklidní.

Naproti tomu v Mali má situace do uklidnění daleko. Menší skupinka teroristů provedla malý, ale zuřivý útok na město Timbuktu, které bylo od osvobození francouzskými jednotkami klidné. Součástí útoku byl i sebevražedný útok ve stylu jaký známe z Afghánistánu. Francouzští a malijští vojáci útok samozřejmě odrazili.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

3.srpna 1306 byl zavražděn Václav III., český král v letech 1305-1306, poslední Přemyslovec

3.srpna 1940 zahajují Italové ofenzivu proti britskému Somálsku.

Translate