Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 21

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Škoda že létajícím člunům už odzvonilo. Dovedl bych si je představit na severu Kanady, v Norsku apod.
Tady je web o dezinformacích týkajících se Ukrajiny #UkraineFacts By the International Fact-checking Network Signatories...
Škoda, že takových lidí jako Patton a Winston Churchill nebylo na straně spojenců víc a s větším vlivem. Ti si uvědomova...
Jen aby vláda nepadla kvůli ekonomickým problémům. Babiš by se rád ujal moci.
Válka výrazně ovlivňuje ČR nejen doma ale i na mezinárodní scéně. Nejprve slavná výprava do Kyjeva a nyní se zvažuje, že...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 5. 4. 2013 18:31 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Plyn, rudí a křesťanští fanatici

Izrael už není jen kus pouště. Válka v Koreji nebude a nebude a nebude. Joseph Kony - pseudokřesťanská zrůda

Jedna zpráva o které se opět nikde nic nepíše, netýká se žádného konfliktu a přesto může dalece ovlivnit rozložení sil a politiku v jedné z nejdůležitějších části světa. Vycházím z informací Lubomíra Stejskala. Izrael zahájil těžbu zemního plynu ve Středozemním moři. Byly tam objeveny velká ložiska plynu. O Izraeli se říkalo, že je to jen kus pouště bez nerostných surovin a že Židé jej dokázali přeměnit ve vyspělý stát. Ta první polovina věty už tedy neplatí. Izrael se najednou stává zemí s velkými zdroji nerostných surovin. No vlastně jen jedné, ale i tak. Izrael se tak může teoreticky stát energetickou nezávislou zemí bez závislosti na dodávkách ze zahraničí. To řeší nejen krátkodobé problémy, jako byly teroristické útoky na plynovody vedoucí z Egypta do Izraele, ale mění i dlouhodobé strategické rozložení sil. Egypt může ztratit významného odběratele a to ovlivní jeho ekonomiku a politiku. A může dojít k dalšímu posunu sil. Poslední dobou se rozšířilo takové povědomí, takový náznak, jako by to Izrael měl mít snad spočítané. Tato událost však ukazuje, že to tak brzo nebude. A tato zpráva je důležitější než sto zpráv o konfliktech v oblasti.

Ale přesto si neodpustím jeden vojensko-politický dodatek. To pole plynu je asi tak na 2/5 cesty z Izraele na Kypr, čili poměrně daleko od pobřeží. V případě konfliktu se může tak naopak stát izraelskou slabinou. proto musí bráněno. Tím vzrůstá význam izraelského námořnictva.

Na druhé straně světa mezitím KLDR dál vyostřuje situaci. Předevčírem jsem napsal, že není třeba se bát, protože průmyslová zóna na hranici obou Korejí dál v pohodě funguje a armáda KLDR nepřemisťuje žádné jednotky. No a Kim Čing Un mě utřel, protože vzápětí tu průmyslovou zónu zavřel a severokorejská armáda přesouvá rakety na západní pobřeží země. Čili uznávám, že mé argumenty proto, že není třeba se bát KLDR padly. Přesto jsem však stále přesvědčen, že pořád není třeba se KLDR bát. Je spousta dalších argumentů, které to potvrzují. Například, žádná země neodvolává svůj diplomatický personál s Pchjongjangu nebo Soulu, kdyby opravdu hrozila válka dělo by se to. Propaganda KLDR byla ze začátku legrační těmi svými videi, ale teď už to opravdu není legrace a ty kroky co Severní Korea dělá nahánějí hrůzu, ale je to opravdu jen propaganda. Všimněte si, že KLDR nepodnikla žádný násilný krok, žádné ostřelování, útoky lodí nebo komand jako v minulosti. Dobře vědí, že by to byl jejich konec. Jsou to sice stalinisté, ale ne islamisté. Islamisté nemají zdravý rozum. Oni ano, jen ho dali do služeb zla.

Ale nebojte se, válka v Koreji nebude. Fakt ne.

Před několika dny jsem psal o Jihoafrické armádě, která utrpěla ztráty ve Středoafrické republice, kde došlo k státnímu převratu. Tato událost však má ještě jiný význam. Díky tomuto převratu došlo k přerušení po pátrání po Josephu Konym. Toto pátrání prováděla speciální smíšená několika tisícová jednotka Africké mumie podporovaná 150-ti vojáky speciálních sil USA. Četl jsem někde, že je k "nevíře, že Konyho ještě nedostali". Není to k nevíře, jak víme je to úplně normální. Bin Ládina, Saddáma nebo Karadžiče taky hledali dlouho. Prostě tyto hony na lidi trvají dlouho, ale v posledních letech jsou téměř vždy úspěšné. Ale chce to, jako vždy trpělivost.

A kdo je Kony? Video požadující zásah proti němu se stalo loni hitem na Youtube. Samozřejmě, že ne v Čechách. Nás tyto věci nezajímají. Kony je vůdce partyzánského hnutí, které vzniklo v Ugandě a které řádí tamtéž i v okolních zemích jako Střední Afrika nebo Jižní Súdán. Je to kruté a zvrácené hnutí, které unáší děti, dělá z nich dětské vojáky, prostitutky a otroky, seká lidem ruce, prostě taková africká klasika. Tyto zvěrstva zakrývají nějakou pseudokřesťanskou rétorikou a vytvoření Božího království na zemi. I když, co je to pseudokřesťanské? Nejsou třeba teroristé považování muslimy taky za takové pseudomuslimy?

To stojí za zamyšlení.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

19.května 1635 – Francie vstoupila do války proti Habsburkům

Translate