Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 9

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 4. 2013 18:34 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Obamův syrský průšvih

Syrský průšvih se neustále zhoršuje. Obamova politika vůči této zemi je směsi stupidity, slabosti a nerozhodnosti.

V Sýrii to jde od desíti k pěti. Chválil jsem Obamův plán na podporu Syrské opozice, ale stále víc se ukazuje, že je to příliš pomalé, příliš málo a příliš pozdě.

Není tak důležité, jestli další informace o použití chemických zbraní jsou jenom kachna nebo ne. Je ale podstatná jedna věc, která tak nějak zapadla. Když OSN rozhodla, že vyšetří, kdo chemické zbraně v Sýrii použil, byl to Asadův režim, který tuto inspekci nevpustil do země. Doufám, že si to někdo uvědomí, až se zase ve veřejném mínění rozšíří hysterie o vymyšlených chemických zbraních. Nikoho tenhle ten zapomenutý, ale vše říkající incident nebude zajímat, stejně jako Saddámovo přiznání, že schválně vysílal signály, že chemické zbraně má, což už nikoho nezajímá.

Minulý týden proběhla médii senzace. Syrská islamistická organizace Al-Nusra se oficiálně spojila s iráckou Al-Kajdou. No a co? To přece není žádná senzace. Americké ministerstvo zahraničí dalo organizaci Al-Nusra na seznam teroristů již před několika měsíci. Je přece jasné, že proti Asadovi bojují islamisté.

Nikdo však nemluví o tom, že jejich vliv a počet byl ze začátku malý a díky tomu, že je Západ neschopný a neochotný Asada svrhnout, ten se zuby nehty drží. Tak, jak se boj prodlužuje, islamisté přebírají vedení boje proti němu. A prozápadní demokraté v Sýrii ztrácejí vliv.

Než začnete nadávat na degenerovanost muslimů, tak se na věc podívejte s pohledu běžného Syřana. Má milovat Ameriku nebo Al-Kajdu? Má tady Asada a ten jej bombarduje a mučí. Kdo proti Asadovi bojuje? Amerika? Nebo Al-Kajda? Al-Kajda! Západ, demokracie, svoboda, USA, ti jsou všichni k ničemu. To mudžáhidi dovedou skutečně pomoci.

Je to jednoduché a řešení bylo jednoduché. Teď už tak jednoduché není. Respektive princip je jednoduchý. Musíme udělat něco, aby Syřan nabyl dojmu, že ne Al-Kajda, ale západ ho zbaví Asada. Jinak bude Syřan ztracen pro světovou společnost. Bohužel, to něco, je čím dál tím těžší udělat, jak jde čas. Syřanů, kteří jsou přesvědčeni, že jedině islamisté jim pomohou, je stále víc a jsou o tom přesvědčení stále hlouběji.

USA plánují brzké nasazení prozápadních bojovníků proti Asadovi v zemi, ale je jich příliš málo a je už asi příliš pozdě. Přesto se jedná o pozitivní krok. To neznamená, že další kroky, které Obama dělá, nejsou stupidní.

Podle deníku Washington post působí v provincii Aleppo "Zápaďané", kteří tam distribuují humanitární pomoc. A už to není jen pomoc symbolická. USA dodávají do provincie mouku pro 210 000 lidí, dále potravinové balíčky pro 400 000 lidí, přikrývky pro 168 000 lidí, USA na území ovládaném povstalci financují 144 klinik a nemocnic a 90% lékařské péče!

Je to opravdu obrovská pomoc. Ale teď si představte tu totální absurditu. Jednak je jasné, že teroristé z Al-Nusry/Al-Kajdy se teď cpou chlebem z americké mouky, přikrývají se americkými přikrývkami a ranění si léčí americkými léky. To je ale v podstatě věc, které by šlo zabránit, jen asi okupací Sýrie a ani to by nebylo na 100%. Ale je tu horší absurdita...

Myslíte si, že syrští pekaři sypou mouku do těsta z pytlíků označených "made in USA" ? Že se Syřané překrývají dekami v barvách americké vlajky nebo, že lékaři používají lékárničky s portrétem Baracka Obamy? Ne. Ta pomoc je prosím utajená. Je neoznačená a drtivá většina Syřanů ani netuší, že jim USA takto pomáhá! Čili USA vyhazují peníze za humanitární pomoc do Sýrie, ale vavříny za boj proti Asadovi sklízí teroristé. To je úplně ta nejnesmyslnější politika, jakou mohl Obama vůči Sýrii zvolit. I to tzv. nevměšování by bylo lepší.

Jak píše WP, v Sýrii se odehrávají scény, kdy člověk, který si v pekárně vyzvedával chleba upečený z americké mouky, prohlašoval "Amerika je náš nepřítel číslo 1." A další zákazník stejné pekárny dodal: "Amerika pro nás nedělá vůbec nic."

To, že se nakonec takové informace dostaly, až k nám znamená, že si Američané nesmyslnost stávajícího stavu uvědomují. Ruku na srdce, kolik Syřanů však čte Washington post?

Podle aktuálních zpráv Američané poslali do Jordánska 200 vojáků ze štábu 1. obrněné divize, kteří mají připravit možné rozmístění dalších 20 000 vojáků. Ti mají pomoct Jordánsku v protiletadlové obraně, má jít o speciální jednotky, které mají obsadit sklady chemických zbraní v Sýrii a o konvenční jednotky, které jim v tom mají pomoct. Jde však o to, že tato síla je určena pro vpád do Sýrie pro případ pádu Asada, ne aby jeho pádu pomohla. To znamená, že Obama v podstatě čeká, až Al-Kajda svrhne Asada a až bude povražděno dost Syřanů a ti budou dost indoktrinovaní proti USA, tak tam pošle pouhých 20 000 vojáků, aby Al-Kajdě před nosem vzali chemické zbraně.

To je zatím ten nejstupidnější plán, o kterém jsem zatím slyšel a pokud se uskuteční, Obama má dobrou šanci, aby vešel do historie jako prezident, který způsobil tu nejhorší katastrofu amerických sil v dějinách.

Pevně doufám, že se nejde někde dost soudnosti, aby takto budoucnost nevypadala. A že si někdo uvědomí, že je potřeba pomoct Sýrii a Syřanům, aniž by se pomáhalo islamistům a aby ti, kterým je pomoženo, o tom vůbec věděli.

Nelze se smířit s vítězstvím Asada a nelze se smířit ani s vítězstvím islamistů. V Sýrii je nutno zasáhnout proti Asadovi a rychle. A pak hned proti islamistům. Jinak nás čeká noční můra.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

Translate