Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Je libo Danu? http://www.armytechnika.cz/nabidka/kolova-technika/obrnena-technika/samohybna-houfnice-shkh-vz.77-dana Nab...
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 6. 5. 2013 18:40 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Obama dává zelenou světovému zlu

Události v Sýrii ukazují stav současné mezinárodní politiky. Ukazují, jak Obama nedrží své slovo a že je směšnou figurkou, kterou není třeba bát vážně.

Vážení teroristi a diktátoři. Máte volnou ruku ve vraždění a používání zbraní hromadného ničení. Prezident Obama to definitivně potvrdil. Přestože se dušoval, že použití chemických zbraní v Sýrii bude červená linie, tak se po jejich použití nestalo vůbec nic. Obama tak nejen zlomil hůl nad Sýrií, ale blamoval USA a Západ. Dal masovým vrahům volnou ruku, k volnému světovému úřadování.

Naše společnost skrze média ukazuje, co pro náš nejdůležitější. Jsme jediní, kteří máme prostředky a moc zabránit světovému vraždění, ale nejdůležitější pro nás je náš vlastní klídek. Takže zabíjení v Sýrii nebo Africe nás nezajímá. Nejvíce nás zajímá, abychom do toho nebyli zapleteni. Přestože pro vyřešení těchto konfliktů nemusí v podstatě nic obětovat. Přes všechno co se tvrdí na to máme ekonomicky a život za nás nasazují dobrovolní profesionálové.

Ale nechceme. A budeme pro i lhát.

Došlo k použití chemických zbraní a Obama prohlásil, že zásah neplánuje. Prostě "dělejte si, co chcete, jsem jenom žvanil a dělám bububu". Média mu jdou na ruku. Nejsou důkazy tvrdí... Samé lži.

Situace v Sýrii je s takto rozdanými kartami neřešitelná. Sýrie skončí jako Libanon nebo Somálsko nebo Afghánistán. Dekády občanské války, rozpad země. Statisíce mrtvých. Krveprolití. Je to zodpovědnost prezidenta Obamy a všech, kteří podporují jeho politiku. Tito lidé jsou jak ti obyvatelé německých měst, kde byly koncentrační tábory. Žili si spokojeně svým životem, zatímco v dálce stoupal k nebi černý kouř. Nechci patřit mezi tyto lidi.

Dnes média přišla s tím, že OSN zjistila, že chemické zbraně v Sýrii použili povstalci. Prý nejsou důkazy o tom, že to udělala vláda, tak to museli povstalci. No to je ale uvažování. Syrští povstalci jsou první povstalci v dějinách, kteří používají silnější zbraně než vláda. Šlo by o první případ použití bojových plynů ze strany partyzánů v dějinách. Nepočítaje v to, že v jednom případě byly chemické zbraně na cíl zaneseny raketou Scud. Obrovská raketa Scud na obrovské mnoha nápravovém a mnoha tunovém náklaďáku, to je opravdu typická partyzánská zbraň, viďte?

Nehodlám tady proto probírat důkazy jako u soudního líčení. Je jasné, že média i OSN udělají vše pro to, aby ochránily Obamu, který uzavírá Sýrii do hrnce. Dává nad Sýrii pokličku a drží ji tam. A až se ta poklička zvedne, v hrnci budou jen mrtvoly.

Dám ještě jeden příklad. Ještě jednu metaforu. V mládí ke mně v jednom baru přišel jeden opilec a ačkoliv bych jakkoliv provokoval, začal se do mě navážet. Nebránil jsem se, ale mu to nestačilo a fyzicky mě napadl. Dostal jsem ránu pěstí tak velkou, že mám na ni dodnes památku. Začal jsem se tady bránit, ale ten člověk byl vyšší a silnější než já a evidentně se rád pral a tak mě snadno porazil. Za chvíli jsem se válel na podlaze. V tu chvíli k nám přišel vyhazovač z baru. Jsem zachráněn, pomyslel jsem si. A vyhazovač řekl: "Jděte si to vyříkat ven". A nechal ho, ať mě vytáhne ven, kde sem dostal další nářez. Obama se chová jako ten vyhazovač. Nechá si je to v Sýrii "vyříkat". To bude krása.

I kdyby chemické zbraně použili povstalci, na celé situaci to nic nemění. V Sýrii se perou za použití chemických zbraní. Pokud nás nezajímají morální důvody, jak sem je výše popsal, měl být chemické zbraně racionální důvod pro zásah. Chemické zbraně v rukou islamistických povstalců je přece ještě větší nebezpečí než v rukou Asada. Islamistické povstalce je třeba tedy zničit. Jenže ti povstalci mají v Sýrii širokou podporu, protože bojují proti oprávněně nenáviděnému režimu Asada. Islamistické povstalce nezničíme nikdy, pokud nezničíme důvod jejich podpory mezi Syřany-Asadův režim. V Sýrii je třeba zničit Asada i islamisty a podpořit ty, kteří chtějí svobodu. Říkám to už rok a pořád se na tom nic nemění. Nezměnilo se na tom nic předtím ani dnes.

Jenže jsem skálopevně přesvědčen, že islamističtí povstalci chemické zbraně nemají, že je mají jen vládní síly a OSN a média jim jdou na ruku, protože chrání svého Obamu, aby jeho syrská blamáž nevypadala tak katastrofální jakou ve skutečnosti je. Proč?

Proč? Protože Izrael. Vysvětlení čekejte příště.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.září 1419 – Konal se tábor venkovského lidu na vrchu Na Křížkách jižně od Prahy. Radikální husitský kněz Václav Koranda na něm vyhlásil bojovný husitský program; chtěl zřídit boží stát a Plzeň měla být městem slunce. Shromáždivšímu se lidu doporučil, aby „vzali místo hole poutnické meč“.

30.září 1938 byl přijat Mnichovský diktát.

30.září 1891 zemřel generál Georges Boulanger

30.září 1943 byla spuštěna na vodu lehká letadlová loď HMS Colossus.