Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 6

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 6. 5. 2013 18:40 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Obama dává zelenou světovému zlu

Události v Sýrii ukazují stav současné mezinárodní politiky. Ukazují, jak Obama nedrží své slovo a že je směšnou figurkou, kterou není třeba bát vážně.

Vážení teroristi a diktátoři. Máte volnou ruku ve vraždění a používání zbraní hromadného ničení. Prezident Obama to definitivně potvrdil. Přestože se dušoval, že použití chemických zbraní v Sýrii bude červená linie, tak se po jejich použití nestalo vůbec nic. Obama tak nejen zlomil hůl nad Sýrií, ale blamoval USA a Západ. Dal masovým vrahům volnou ruku, k volnému světovému úřadování.

Naše společnost skrze média ukazuje, co pro náš nejdůležitější. Jsme jediní, kteří máme prostředky a moc zabránit světovému vraždění, ale nejdůležitější pro nás je náš vlastní klídek. Takže zabíjení v Sýrii nebo Africe nás nezajímá. Nejvíce nás zajímá, abychom do toho nebyli zapleteni. Přestože pro vyřešení těchto konfliktů nemusí v podstatě nic obětovat. Přes všechno co se tvrdí na to máme ekonomicky a život za nás nasazují dobrovolní profesionálové.

Ale nechceme. A budeme pro i lhát.

Došlo k použití chemických zbraní a Obama prohlásil, že zásah neplánuje. Prostě "dělejte si, co chcete, jsem jenom žvanil a dělám bububu". Média mu jdou na ruku. Nejsou důkazy tvrdí... Samé lži.

Situace v Sýrii je s takto rozdanými kartami neřešitelná. Sýrie skončí jako Libanon nebo Somálsko nebo Afghánistán. Dekády občanské války, rozpad země. Statisíce mrtvých. Krveprolití. Je to zodpovědnost prezidenta Obamy a všech, kteří podporují jeho politiku. Tito lidé jsou jak ti obyvatelé německých měst, kde byly koncentrační tábory. Žili si spokojeně svým životem, zatímco v dálce stoupal k nebi černý kouř. Nechci patřit mezi tyto lidi.

Dnes média přišla s tím, že OSN zjistila, že chemické zbraně v Sýrii použili povstalci. Prý nejsou důkazy o tom, že to udělala vláda, tak to museli povstalci. No to je ale uvažování. Syrští povstalci jsou první povstalci v dějinách, kteří používají silnější zbraně než vláda. Šlo by o první případ použití bojových plynů ze strany partyzánů v dějinách. Nepočítaje v to, že v jednom případě byly chemické zbraně na cíl zaneseny raketou Scud. Obrovská raketa Scud na obrovské mnoha nápravovém a mnoha tunovém náklaďáku, to je opravdu typická partyzánská zbraň, viďte?

Nehodlám tady proto probírat důkazy jako u soudního líčení. Je jasné, že média i OSN udělají vše pro to, aby ochránily Obamu, který uzavírá Sýrii do hrnce. Dává nad Sýrii pokličku a drží ji tam. A až se ta poklička zvedne, v hrnci budou jen mrtvoly.

Dám ještě jeden příklad. Ještě jednu metaforu. V mládí ke mně v jednom baru přišel jeden opilec a ačkoliv bych jakkoliv provokoval, začal se do mě navážet. Nebránil jsem se, ale mu to nestačilo a fyzicky mě napadl. Dostal jsem ránu pěstí tak velkou, že mám na ni dodnes památku. Začal jsem se tady bránit, ale ten člověk byl vyšší a silnější než já a evidentně se rád pral a tak mě snadno porazil. Za chvíli jsem se válel na podlaze. V tu chvíli k nám přišel vyhazovač z baru. Jsem zachráněn, pomyslel jsem si. A vyhazovač řekl: "Jděte si to vyříkat ven". A nechal ho, ať mě vytáhne ven, kde sem dostal další nářez. Obama se chová jako ten vyhazovač. Nechá si je to v Sýrii "vyříkat". To bude krása.

I kdyby chemické zbraně použili povstalci, na celé situaci to nic nemění. V Sýrii se perou za použití chemických zbraní. Pokud nás nezajímají morální důvody, jak sem je výše popsal, měl být chemické zbraně racionální důvod pro zásah. Chemické zbraně v rukou islamistických povstalců je přece ještě větší nebezpečí než v rukou Asada. Islamistické povstalce je třeba tedy zničit. Jenže ti povstalci mají v Sýrii širokou podporu, protože bojují proti oprávněně nenáviděnému režimu Asada. Islamistické povstalce nezničíme nikdy, pokud nezničíme důvod jejich podpory mezi Syřany-Asadův režim. V Sýrii je třeba zničit Asada i islamisty a podpořit ty, kteří chtějí svobodu. Říkám to už rok a pořád se na tom nic nemění. Nezměnilo se na tom nic předtím ani dnes.

Jenže jsem skálopevně přesvědčen, že islamističtí povstalci chemické zbraně nemají, že je mají jen vládní síly a OSN a média jim jdou na ruku, protože chrání svého Obamu, aby jeho syrská blamáž nevypadala tak katastrofální jakou ve skutečnosti je. Proč?

Proč? Protože Izrael. Vysvětlení čekejte příště.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

6.srpna 1806 – František II. Habsburský se vzdal hodnosti římského císaře a vyhlásil zánik Svaté říše římské národa německého.

6.srpna 1946 byla lehká letadlová loď HMS Colossus zapůjčena Francii

Translate