Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 22

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...
V Československu po válce také vyvíjeli plamenomety. Inspiraci nalezli z německých vzorů i sovětských a amerických.
Pro jednou uvádí pohled na Švédsko, sic hodně opatrný. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/svedsko-covid-pandemie-stock...
Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 6. 4. 2013 18:42 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Izrael v boji proti Asadovým chemických zbraním

Pokračovaní předchozího blogu. Izrael bombarduje syrské chemické zbraně, poté co je vláda použila proti povstalcům. Taková je pravda.

Média nám opět lžou. Snaží se z izraelského zásahu v Sýrii udělat něco jiného než to je. Izraelský zásah v Sýrii si myslím dost lidi překvapil a tak se ho snaží vysvětlit přes své vidění světa, ale to by nemělo zabránit vidět věci tak jak jsou. Izrael neprovedl nějaký výjimečný útok, ale provádí celou kampaň. A ta kampaň není zaměřena proti sunitským povstalcům, kteří mají být údajně největší ohrožení pro Izrael a svět, ale proti vládním syrským silám.

Jak si jistě vzpomínáte není  první zásah Izraele proti syrskému režimu od vypuknutí občanské války v zemi. První Izrael provedl už na začátku tohoto roku. O aktuální vlně izraelských útoků se začalo spekulovat už koncem dubna. Tehdy mělo dojít k prvním útoku. K dalšímu útoku došlo ve čtvrtek v noci minulý týden a k dalšímu útoku došlo včera. Pokaždé Izraelci bombardovali syrské vládní síly. Takže pokud si myslíte, že se jedná o nějaký incident nebo výjimečnou akci, pletete se. Další údery budou jistě následovat a budou se stupňovat.

Je to ale zvláštní náhoda, že ty to úder začaly týden po té co Izrael přišel s tím, že Asad použil chemické zbraně. Nejsou to žádné útoky proti muničním dodávkám pro Hizballáh jak se nám snaží namluvit média. Jsou to nálety proti syrským chemickým zbraním. To mně stačí. DLE IZRAELE POUŽILY ŚÍLY PREZIDENTA ASADA OPAKOVANĚ SARIN nejméně dne 19.3. To mně stačí. Vyberte si komu věříte, jestli Obamovi, médiím a OSN nebo Izraeli, který bojuje o své přežití a nemůže si dovolit ve svém sousedství obvinit někoho nesprávně a bojovat proti někomu nesprávnému. Izraelci navíc s tímto obviněním přišli až měsíc po té co se čin stal, čili měli dost času celou věc ověřit a ještě si ji promyslet. No a pár dní po tom, co to Izrael zveřejnil začal Sýrii bombardovat. Prostě vysvětlil proč se bude dít to, co se bude dít.

Izraelci zveřejnili věc s chemickými zbraněmi protože chtěli zjistit, jak Obama na to zareaguje. Když zjistili, že je to jen žvanil, rozhodli se do celé věci jít sami. Již v dubnu bombardovali sklad syrských chemických zbraní v damašku. Vládní sklad. Teprve a ž po té došlo k útoku, kterého si všimla média a pak v  neděli znova.

Média přicházejí se svou story - v Sýrii nikdo chemické zbraně nepoužívá, a pokud, tak jedině povstalci a Izrael bombarduje jakési rakety, které Syřané dodávají Hizballáhu. Protože to, že Izrael bombarduje syrské vládní chemické zbraně poté co ukázal světu, že je vláda používá povstalcům se nikomu nelíbí. Ale právě tak to je.

Mimochodem onu senzaci o použití chemických zbraní přinášejí naše a další východoevropská média. To by mě zajímalo, kde ta fáma zase vznikla.

Každopádně to, co dělá Izrael je to, že brání sám sebe. On neřeší situaci v Sýrii, to je pravda. Izrael nemá povinnost vůči Sýrii, ale jen vůči sobě. Izrael dělá to co musí a co může. Izrael nemůže v Sýrii nikoho podporovat, tím by ho odepsal. Situaci v Sýrii může vyřešit jen západ, potažmo USA.

K tomu mi dovolte ještě dva dodatky. V dubnu vzrostlo násilí v Iráku. Díval jsem se na statistiky obětí terorismu v Iráku a je pravda, že poslední roky došlo zastavení poklesu násilí a to se udržuje na stejné hladině a poslední měsíc dokonce zesílilo. Opět se nejdou média, které se to snaží prezentovat jako prohru USA, i když ty už tam nejsou. Ale s USA to vůbec nesouvisí. Násilí v Iráku je živeno násilím v Sýrii. Jakmile v Sýrii začal boj mezi Sunnity a Šíity přenesl se do Iráku. Sýrie destabilizuje nejen Libanon, ale i Irák. Další důvod proč řešit situaci v Sýrii.

A poslední dodatek. Konflikt v Sýrii je nám často prezentován jako souboj náboženských povstalců se sekulární vládou. No ale proč se šíitské náboženské hnutí Hizballáh a íránský náboženský režim hlásí k syrskému režimu? Proč náboženští šíitští teroristé a džihádisté z Iráku a Libanonu bojují na straně režimu a vyvražďují Sunity? Konflikt v Sýrii se mění na náboženský konflikt Sunitů a Šíitů. Kdo bojuje proti sunitskému islamizmu podporou šíitského islamismu je opravdu legrační.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.září 1405 – Na útrapy v zajetí v klášteře zemřel mladší moravský markrabě Prokop. Po jeho smrti se stal jediným pánem Moravy jeho starší bratr Jošt.

24.září 1893 se narodil francouzský stíhací pilot Jean Casale

24.září 1940 podnikli bombardéry Vichystické Francie nálet na Gibraltar.

24.září 1735 zemřel český barokní malíř Petr Jan Brandl