Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 15

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 10. 5. 2013 18:48 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, Afghánistán a vraždící roboti

Další důkazy o třístrannosti syrského konfliktu. Přípravy na "válku po válce" v Afghánistánu. Zachraňme drony!

V médiích se množí další zprávy o tom, které potvrzuji teorii o třístrannosti syrského konfliktu. Ale to neznamená, že jsou dobré.

Přesně podle daného trendu pokračuje eroze Syrské svobodné armády, která by měl tvořit onu prodemokratickou, prozápadní a protibarbarskou stranu konfliktu. Vzhledem k nedostatečné morální, vojenské a materiální podpoře ze strany západu je tato část povstalců stále méně úspěšná. Není to však na úkor Asadových sil, ale je to na úkor té barbarské, teroristické a džihádistické části povstalců sdružené v organizaci Al Nusra napojené na Al Kajdu. V posledních dnech přeběhlo na stranu Al Nusry 3000 členů Syrské svobodné armády, někdy i celé jednotky. Je to proces, který se bude ještě zvětšovat a je to daný tím, že prezident Obama není schopen účinněji zasáhnout na pomoc syrské osvobozenecké armádě. Zároveň se ukazuje, že dodávky pomoci a zbraní Syrské osvobozenecké armádě budou kontraproduktivní, protože nikdo nemůže zaručit, že ty to jednotky pak nepřeběhnou na stranu islamistů.

Bohužel Obamovi v Sýrii ujel vlak. V době, kdy taková pomoc byla v Sýrii potřebná a začal ji poskytovat teprve až teď, když už je kontraproduktivní. Teď je potřeba jiná pomoc. Přímá vojenská, i když třeba omezená vojenská operace, která by Syřanů ukázala, že je západ ještě neodepsal. V nejzazším případě nasazení syrských jednotek pod přímou kontrolou západu, jako je plánováno na jihu Sýrie, o čemž jsem již dříve psal.

Další záležitostí ukazující třístrannost konfliktu je další fakt. Zatímco USA podporuji Syrskou svobodnou armádu, organizace Al Nusra považují za teroristickou organizaci. A to i navzdory OSN, které stále ještě Al Nusru za teroristy neuznalo. Francie, která je v silné opozici proti Asadovi a spolu s Británií netypicky tlačí Obamu k větší akci proti Asadovi nyní požaduje a urguje u OSN urychlení uznání Al Nusry za teroristickou organizaci.

Protože je to třístranný konflikt.

Po takzvaném ukončení války v Afghánistánu v roce 2014 zůstane v zemi několik tisíc amerických vojáků. Američané plánují, že v zemi budou mít 9 stálých velkých základen - v Kábulu, Mazare Šaríf, Džalalabádu, Gardezu, Kandaháru, Hílmandu, Šindandu a Herátu. Čili americké síly budou rozmístěny rovnoměrně po celé zemi. V Afghánistánu rozhodně nic nekončí. A další a další země plánuji podporu těmto silám. Nyní Angela Merkelová slíbila, že v zemi zůstane po roce Německý prapor, tedy 800 vojáků.

Nejen v Afghánistánu jsou využívány bezpilotní letouny zvané drony. Vypadá to tak, že s čistě technického hlediska jsou to asi ty nejúčinnější zbraně, které západ proti teroristům a džihádistům vlastní, protože fakt, že ti to nejsou nikde bezpeční a  kdekoliv na světě se jim může stát, že vyletí do povětří, zatímco Američané sedí doma a "mačkají knoflíky" je přivádí k totálnímu šílenství. K totálnímu šílenství je přivádí i fakt, že nejsou schopni proti dronům vymyslet žádnou vojenskou fintu ani protizbraň. A proto na to jdou jinak. Džihádistické tiskoviny vyzývají muslimy, aby politicky bojovaly proti dronům a stupňovaly kampaň na jejich zákaz. A tak si tato kampaň našla spojence mezi západními užitečnými idioty a v Americe různé "lidskoprávní" levicové organizace zahájily kampaň proti dronům. Organizují demonstrace a různé nátlakové akce. Naštěstí nemají moc širokou podporu. Ale chytla se toho OSN a taky prosazuje zákaz těchto zbraní. Není však nic známo, že by OSN prokazovala zákaz sebevražedných útočníků nebo nástražných bomb.

Drony však, ale ještě přímo ohroženy nejsou. Jednak proto, že ustrašenému Obamovi politicky vyhovuje nasazovat "vraždící stroje" a neriskovat tak životy vojáků a pilotů. Účinnost těchto mašin je tak nepopíratelná, že je začala používat i Francie a Německo si je chce koupit od USA. A to mluvím jen o těch dronech, které umí vypouštět rakety. Pak jsou tady nesmrtící průzkumné stroje, které se rozšiřují mnohem více. Má je i naše armáda. A v USA se stávají i součásti policejních sil. Jenže i průzkumník samozřejmě teroristům vadí a tak se ochránci lidských práv zapojují i do kampaně proti průzkumným strojům. Filmují nás přece z nebe a tím porušují lidská práva, ne? A co se týče policejních sil. Nad Prahou lítá vrtulník s kamerou. Kdyby to byl dron, vyšlo by to levněji a nedělal by takový kravál...

Spousta lidí je oprávněně vyděšeno teroristy a islamisty a vystupuje proti nim a na ochranu našich západních hodnot. Domnívám se, že mezi tyto hodnoty patří i schopnost vytvářet účinné technické vynálezy. A drony patří mezi ně.  Myslím si, že nejen právo na světská potěšení, o právo na svou víru a kulturu, ale i právo používat drony by mělo být součásti opozice vůči islamismu. Drony nás chrání.

Chraňme drony.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.října 1918 začíná bitva u Terronu v níž vítězí českoslovenští legionáři nad císařským vojskem i přes nasazení yperitu a několika protiútokům.

18.října 1748 – Byl uzavřen mír v Cáchách, který ukončil válku o dědictví rakouské. Marie Terezie ztratila část italských provincií a získala všeobecné uznání pragmatické sankce.

Translate