Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 22

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 23. 5. 2013 18:55 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Asad, Mursí a Obama

Bude nakonec Asada svrhávat Izrael? Egyptské osvobozování rukojmích tanky. Obamův Putinský zásah proti opozici.

Že by se nakonec neřešitelný syrský problém dostal do nové roviny? Asad nejeví žádné známky soudnosti a rozjel izraelskou kartu. Izrael prý podporuje povstalce. To je samozřejmě nesmysl a Asadova propaganda se snaží udělat ze svého boje o udržení, boj proti Židům, to už je historická finta. Ale...

Podle určitých zpráv Asad zamířil své rakety na Tel-Aviv. A prý jestli ho Izrael bude ještě jednou bombardovat, tak je zasáhne. No jestli bude Asad dál používat chemické zbraně nebo bude dodávat rakety Hizballáhu, Izrael zasáhne. Jestli Asad vypustí rakety na Izrael, tak Izrael bude Sýrii bombardovat opravdu hodně a povstalcům to pomůže. Opět podle některých zpráv Izrael dokonce pohrozil, že pokud Asad vypustí ty rakety, tak Izrael jej svrhne. A premiér Netanjahu prohlásil, že není pravda, že by Izrael dával přednost Asadovi před povstalci.

Ta možnost, která by se v roce 2011 mohla zdát absurdní a to je to, že Izrael zasáhne proti Asadovi a svrhne jej, je stále pravděpodobnější.

Podle posledních zpráv, syrští vojáci stříleli na Izrael. Nové pozemní přestřelky se v poslední době na Golanech jen množí. Na Izrael střílejí povstalci i vládní síly. Ale je to poprvé, co se k útoku Asadův režim hrdě přihlásil. Asad začíná konflikt internacionalizovat, zatahuje do něj Izrael. Je to riskantní taktika. Velmi riskantní a tento vývoj je však velmi nebezpečný. Ale konflikt se internacionalizuje i do Iráku a Libanonu. Prostě bují a bobtná a všichni to tak nechávají.

Egyptský prezident využil únosu příslušníků bezpečnostních sil na Sinaji a poslal tam další tanky. Unesení nakonec byli osvobození, ale díky tankům určitě ne. Egyptská armáda by byla první na světě, která by úspěšně osvobodila unesené za pomocí tanků. Otázka je jestli se tanky po osvobození rukojmích ze Sinaje stáhly. Žádnou takovou zprávu jsem nezaznamenal. A tak má Egypta na izraelské hranice zase o pár tanků navíc. Navzdory dohodám z Camp Davidu.

Ačkoliv USA tvrdě kritizují reálnou šikanu Ruska vůči nevládním organizacím, nyní se v USA provalil skandál, že Obamovy úřady dělají to samé, i když decentnější formou.

Jedná se o republikánské pravicové opoziční hnutí Tea Party, které nemůže Obamovi přijít na jméno. Jako v každé normální zemi i v USA mají neziskové organizace nárok na daňové úlevy. Když však o tyto úlevy požádaly organizace napojené na tea party, odmítly jim je americké daňové úřady uznat. Tea Party si  tento postup stěžuje už od roku 2010. Tea Party zakládalo volební pobočky, ale vládní postup v daňových otázkách jim znemožnil jejich fungování, což mohlo ovlivnit volby. Zarážející je, že tyto problémy mají pouze pravicové organizace, hnutí a neziskovky, kdežto levicové žádné problémy se státem a daněmi nemají. Pravicové organizace musely daňovému úřadu dokládat i seznamy dárců, seznamy dobrovolníků, kteří pro ně pracují a seznamy zákonodárců, které kontaktovaly. Americky daňový úřad rozpoznával "nevhodné" organizace podle toho zda měly ve svých dokumentech slova Tea Party nebo třeba "vlastenecký", protože když někdo v Americe řekne, že je "vlastenec" (patriot) otvírá se levičákům nůž v kapse. Daňový úřad se zaměřil dokonce na organizace prosazující snížení daní, bojující proti státnímu zadlužování nebo provádějící osvětu o americké ústavě, listině svobod nebo snažící se o "zlepšení USA jako místa k životu."

Naposledy se takovéhoto činu dopustil prezident Nixon, který takto ale postupoval proti levicovým organizacím. A tento postup byl uveden ve zprávě Kongresu jako jeden z důvodů pro jeho odvolání z funkce, což se nakonec i stalo. Shodou okolností od aféry Watergate právě uběhlo 40 let.

Americká média se například ptají, co by se asi dělo, kdyby se stalo, že by stejnou politiku uplatňoval Bush proti organizacím, které byly proti válce v Iráku. Reakce by jistě vypadala jinak než teď.

Tato aféra má na Obamu zdrcující dopad a on tedy veřejně vystoupil a postup svého úřadu ostře odsoudil a slíbil celou věc vyšetřit. Co mu asi zbývá, že? Hlavně že se to v USA děje už tři roky a Obama byl podruhé zvolen prezidentem.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.října 1812 dochází k Bitvě u Malojaroslavce. Jedné z bitev Napoleonských válek. Výsledkem je patová situace, Rusové ustupují, ale Napoleon vzdává pronásledování Kutuzova.

24.října 1926 byl spuštěn na vodu italský těžký křižník Trieste.

24.října 1648 – Vestfálský mír ukončil třicetiletou válku. Španělsko a papežská kurie přišly o svůj význam, velmocemi se stává Francie a Švédsko. Vznikly dva nové státy – Švýcarsko a Nizozemí. Čechy ztratily území Horní i Dolní Lužice a zaznamenaly prudký pokles obyvatelstva.V Německu bylo zrovnoprávněno protestantské náboženství s katolickým, do Čech však reformy nepronikly a dále pokračovala protireformace.

Translate