Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 23

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Článek jsem upravil.
Ganelon - Komentář v Centauro II
Otázka je, co na na to řekne pár tisíc ruských tanků na východní frontě.
Chtělo by to článek doplnit fotkami a rozdělit na více odstavců, aby byl lepší a atraktivnější ke čtení.
Wildblood - Komentář v MI-24 HIND
Czech Air Force Mil Mi-24E Hind @ Sanicole Airshow
Protitanková varianta M113 provozovaná v počtu 81 strojů se dočká modernizace pro digitální bojiště, dále by měla být zv...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 4. 6. 2013 18:45 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Turecko, Sýrie a Kolumbie

Turci si musí dát inzerát do amerických novin. Vyšetřování chemických zbraní v Sýrii skončilo, zapomeňte. Kolumbie chce do NATO.

Já vím, že sou povodně. Ale nemluvím jen o Česku. Mluvím o západním veřejném mínění jako takovém. V Turecku dochází k naprosto úžasné revoluci. Demonstranti mávají portréty Ataturka  a demonstrují proti islamistům. Když vypukly revoluce islamistů nebo takové, které islamisté podporovali, bylo toho všude plno. Ale to, že ti lidé chtějí svobodu bez islamismu, je přece úžasná správa pro svět. Ale svět na to moc nereaguje.

Zřejmě proto si turecká opozice rozhodla zaplatit inzeráty v americkém tisku. To je zajímavý nápad. Když si nás média nevšímají, budeme jim muset zaplatit. Ale to, co má být v těch inzerátech zveřejněno je přece skvělé. Posuďte sami. Inzeráty mají kritizovat potlačování svobody slova, omezení prodeje alkoholu a narušování sekulární charakteru země. Inzeráty mají podpořit demokracii v Turecku.

"Mladí, staří, věřící, ateisté, homosexuálové - všichni chceme jediné - změnu." má říkat inzerát. No není to úžasné v islámské zemi? Inzerát má třeba taky hlásat, že nejde "o protest proti kácení stromů". Inzerát má uvádět, že Turecko je sekulární islámskou zemí a jeho autoři se dovolávají spojenectví s USA. To je dojemné, Opravdu. Ale nevěřím tomu, že se jich Obama zastane.

A opravdu by se měl západ ozvat, protože ti lidé demonstrují za jeho hodnoty podobně jako před měsíci v Egyptě. Mám strach, že když budeme mlčet, ti lidé ztratí víru v naše hodnoty. Nevyzývám tady k žádné vojenské intervenci, jen k obyčejnému zastání a podpoře. Pokud to budeme ignorovat, tak ty lidi zklameme a doplatíme nato.

Obavám se, že v tom je prostě hodně rasismu a xenofobie. Veřejné mínění to bere jen tak, že tam ti "muslimáci" zase dělají bordel. To je opravdu na západě tak málo lidí, kteří v nich nevidí nic jiného než lidi toužící po svobodě?

Zřejmě si budou muset dát inzerát i Syřané. Přesně, jak sem předpokládal, OSN ukončilo vyšetřování chemických zbraní v Sýrii. OSN říká "jojo použili je, ale kdo to byl, se neví" A tím to hasne. No jestli to není závěr na politickou objednávku, tak už fakt nevím. Jestli to celé skončí takhle, tak je to velká velká hanba pro svět.

To, že chtějí USA poslat do Jordánska letadla F-16 a rakety Patriot není žádná příprava invaze. Jsou to naprosto nedostatečné síly na cokoliv. Je to jen pomoc Jordánsku, ne Sýrii. Stále se nic neděje, stále reagujeme pomalu a pozdě.

Nečinnost světa a nezájem o Sýrii je světová ostuda číslo jedna. Pro nás všechny.

V latinské Americe diktátory nemají. Ti levičáci u moci se chovají autoritářsky, ale ještě na hranicích normy. Taky nikoho nezavírají a nezabíjejí a to je pokrok. Ale stejně můžeme být hrdi na NATO, když slyšíme, že jediná prozápadní země v regionu - Kolumbie chce vstoupit do NATO. Samozřejmě, že vstup Kolumbie do NATO není v současné situaci reálný a NATO se vymluvilo na zeměpisnou vzdálenost, ale na světě je několik zemí, které by měly být spojenci NATO. Kolumbie je jedna z nich.

Já bych NATO neomezoval geograficky. NATO by bylo fajn jako světová organizace. Ale NATO má teď potíže se sebou. Ale jednou... Ta krize nebude trvat věčně, přece...doufám...

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

25.února 1941 potopila britská ponorka HMS Upright u Sfaxu italský lehký křižník Armando Diaz.

25.února 1557 se narodil Matyáš Habsburský (král český 1611 – 1619)

Translate