Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
ZPRÁVY
Írán, Sýrie a Hong-Kong
Překvapení a naděje z Íránu. Naopak v Sýrii zůstává asi všechno při starém. Co všechno nesmí západ dělat.
Přestože íránské volby je rozhodování mezi fanatiky, velkými fanatiky a extrémními fanatiky a přestože se předpokládá, že skutečnou moc drží duchovní a Ajatolláh a bude se dít , co budou chtít oni, výsledek voleb vyvolal celosvětové příjemné překvapení.
V některých českých přepisech se objevuje jméno budoucího íránského prezidenta jako Rouhání, což je v případě prezidenta náboženské totalitní země poněkud pikantní, ale symbolické. Jeho vítězství ve volbách překvapilo všechny a ukázalo jak silné je v Íránu hnutí za větší svobodu, co opravdu chtějí Íránci. A právě v tom je ta největší naděje. Přestože Izrael varuje před optimismem a polevením tlaku na Íránu, což je správné a logické, opět svitla malá jiskřička naděje, že by se konflikt a spor s Íránem mohl vyřešit diplomaticky. A to by bylo opravdu skvělé. Nikdo rozumný si nemůže válku s Íránem přát. Válka s Íránem by byla nejhorší scénář a nepříjemnou nezbytností. Ničím jiným. Tak raději ať není.
Bohužel takovou naději není vidět v Sýrii. Samozřejmě, že se poslední polovičaté Obamovo rozhodnutí stalo terčem zdrcující kritiky Ruska a médií. A to i přesto, že se po několika dnech stále více ukazuje, že je naprosto nedostatečné. To kritizují nejen republikáni mnohými lidmi považovaní za zdroj světového zla, ale i členové Obamovy vlastní demokratické strany. Poté co Clinton doslova dokopal Obamu k nějakému rozhodnutí, jeho nedostatečné kroky zkritizoval demokratický senátor Bob Casey, který řekl: "Jestliže nejsme připraveni na větší angažovanost v Sýrii,umírněná opozice zůstane poražena, což posílí vliv Iránu a Hizballáhu v regionu. Čas na akce v Sýrii je tak už hodně opožděný."
představte si, že je skandál, když tajná služba nějaké velmoci sleduje jiné velmoci včetně jejich představitelů. Nebo je skandál, když to dělají Američané Rusům a Číňanům, kdežto když se to děje naopak tak to nikoho nezajímá. Čínské hackování a elektronické útoky po světě jsou přece jasným faktem. Stejně tak i to, že po konci studené války se počet ruských špionů ve světě snížil o nulu. Holt Američané jsou lepší v odposleších, rusové zase v uplácení a sexuálních agentkách. To je přece normální. Nebo to jen USA potažmo západ nesmí slídit, odposlouchávat, pátrat po teroristech?
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
16.ledna 1945 byla zařazena do stavu britská lehká letadlová loď HMS Vengeance.
16.ledna 1268 – papež Kliment IV. slibuje Přemyslu Otakaru II. ponechat území dobytá na Litvě při křížové výpravě v zimě 1267 – 1268
Poslední novinky
- Turecké bojové drony: Bezpilotní zbraně nového sultána
- Veselé Vánoce a úspěšný rok 2021
- QBZ-191: Novinka pro čínskou armádní elitu
- Chieftain vs. T‑62: Neprávem zapomenuté tankové bitvy
- Shrnutí za listopad 2020
- HMS Iron Duke vs. SMS König: Dreadnoughty v bitvě u Jutska
- Sopwith Dolphin: Výškový dravec se čtyřmi kulomety
- 15 cm hrubá houfnice vz.14 a vz. 14/16
- Shrnutí za říjen 2020
- Polní nemocnice Armády ČR připravena