Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 27

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Corp. Anderson - Odpověděl na komentář # 4636 v Vzpomínka na politruky
A ve kterých letech jste sloužil?
Alespoň pár pozitivních zpráv: Proč Angela Merkelová zachraňuje českou ekonomiku https://www.irozhlas.cz/komentare/kom...
Richard Plíhal - Odpověděl na komentář # 4636 v Vzpomínka na politruky
Už je chudáky nechme na pokoji. Samozřejmě, jejich účel v armádě ČSLA byl nutný, především v časech, kdy bylo úzkostlivě...
České firmy kritizují tendry na roušky a respirátory. ‚Konec pohádky,‘ říká jeden z výrobců https://www.irozhlas.cz/zpr...
Chybička se vloudila. Už jsem to napravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 21. 6. 2013 18:54 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Hizballáh, atomové zbraně a drony

Schwarzenberg podporuje teroristy. Obama se dál mohutně ztrapňuje. Hloupost je zase na koni.

To že Česko bojuje v EU proti tomu, aby EU uznala Hizballáh za teroristickou organizaci je větší ostuda než všechny Nečasovy aféry. Hizballáh má na svědomí mnoho životů. Vraždil v Libanonu v osmdesátých letech, zabíjel Izraelce a nyní vraždí Syřany. To, že ČR, která byla až dosud spojencem Izraele najednou podporuje teroristy je hanebné a nepochopitelné. Nevěřím, že za tím něco není. Je za to odpovědné Schwarzenbergovo ministerstvo zahraničí. Je to špatné a je to třeba napřímo říct ať takovou politiku dělá kdokoliv.

Obama měl svůj další "Velký přelomový mírový dějinný projev". U jednoho takové projevu jsem dokonce já osobně dělal stafáž. Ano v roce 2008 jsem s dalšími pražany osobně u toho, když Obama pronášel svůj Velký přelomový mírový dějinný projev" tentokrát v Praze. Že už ani nevíte o čem to bylo? Ani se nedivím. Nic se totiž nestalo. Obama teď navrhnul snížení jaderných zbraní o 1/3.

Ano i já považuji jaderné zbraně za svinstvo. Jako dítě jsem zblblý z komunistické propagandy nemohl spát, protože jsem každou chvíli čekal jaderný holocaust. Přestože to bylo propagandistická hysterie, zůstává faktem, že takové nebezpečí skutečně hrozilo.

I mé současné názory jsou noční mrou jaderných zbraní dodnes ovlivněny. Jsem přesvědčen, že jakýkoliv izolacionismus západu by nutně dříve nebo později vedl k další studené válce a k dalšímu jadernému zbrojení a dalšímu jadernému holocaustu. Každou zničenou jadernou zbraň nelze než uvítat.

Ale tyto zbraně nelze ničit jednostranně. Je zároveň pravdou, že jaderné zbraně aniž by byly použity porazily sovětskou říši zla a umožnili vítězství svobody. Ale musím se s nimi umět zacházet rozumně. nezodpovědně jimi hrozit je jeden extrém. Stejně tak je extrém neustále naivně navrhovat jejich likvidaci.

Americký prezident by měl být jakýkoliv, ale rozhodně ne naivní. Obama tedy slavnostně navrhl snížení jaderných zbraní, což ostatní jaderné mocnosti odmítly. Nejen Rusko, ale třeba i Francie. Obamův projev tak opět jen ukázala jeho amatérismus a nijak nevylepšil jeho image. Podívejte se na "hlas lidu" v diskuzích pod zprávami o jeho projevu. Obama naivně nabídl snížená svého jaderné arzenálu a pro antiamerikanisty a rusofily to je stejně jen finta, která má domoci USA ke kýžené světové zlovládě. Čili amatérská, trapný krok naprosto k ničemu.

Bláznovství jednoho byť mocného člověka však není tak smutné jako bláznovství davu, které se projevuje v médiích. Považte, ti zlotřili Američané používají bezpilotní letadla na vlastním území!

Já říkám - no a co? já říkám - to je přece bezva. Bezpilotní letoun se dá v bezpečnosti oblasti použít na vlastním území ve dvou základních rolích. Jednak jako vrtulník, který třeba sleduje dopravu nebo třeba filmuje demonstrace a podobně. Tohle policie neprovádí jen v USA, ale všude na světě, včetně Česka. Z bezpilotním letadlem se ty to činnosti dají provádět tišeji a mnohem levněji a účinněji.

Bezpilotní letoun se dá použít rovněž ke sledování osob. Místo několika agentů a automobilů se dá použit jeden malý bezpilotní prostředek a v blízké budoucnosti třeba mikro či nano létající robot. Opět se sledování provádí levněji a účinněji.

To je přece skvělé. Nasazení bezpilotních letadel nemá nic společného se svobodou nebo nesvobodou, jen zlepšuje technické možnosti. Věc svobody a nesvobody je přece věci lidí, kteří tyto stroje posílají, nikoliv těchto strojů. Je to přece ryze technická záležitost. Ne morální ani politická. Nebo snad je v dnešní době policie zkaženější proti té z 19. století protože používá střelné zbraně a ne šavle? Lidé nebděte. Lidé myslete.

Nasazení bezpilotních letadel v USA ze strany FBI je skvělá věc a doufám, že brzy dorazí i k nám. Jsem rozhodně pro.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

3.července 1854 se narodil český hudební skladatel Leoš Janáček

3.července 1897 se narodil československý generál Heliodor Píka.