Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 24

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 21. 6. 2013 18:54 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Hizballáh, atomové zbraně a drony

Schwarzenberg podporuje teroristy. Obama se dál mohutně ztrapňuje. Hloupost je zase na koni.

To že Česko bojuje v EU proti tomu, aby EU uznala Hizballáh za teroristickou organizaci je větší ostuda než všechny Nečasovy aféry. Hizballáh má na svědomí mnoho životů. Vraždil v Libanonu v osmdesátých letech, zabíjel Izraelce a nyní vraždí Syřany. To, že ČR, která byla až dosud spojencem Izraele najednou podporuje teroristy je hanebné a nepochopitelné. Nevěřím, že za tím něco není. Je za to odpovědné Schwarzenbergovo ministerstvo zahraničí. Je to špatné a je to třeba napřímo říct ať takovou politiku dělá kdokoliv.

Obama měl svůj další "Velký přelomový mírový dějinný projev". U jednoho takové projevu jsem dokonce já osobně dělal stafáž. Ano v roce 2008 jsem s dalšími pražany osobně u toho, když Obama pronášel svůj Velký přelomový mírový dějinný projev" tentokrát v Praze. Že už ani nevíte o čem to bylo? Ani se nedivím. Nic se totiž nestalo. Obama teď navrhnul snížení jaderných zbraní o 1/3.

Ano i já považuji jaderné zbraně za svinstvo. Jako dítě jsem zblblý z komunistické propagandy nemohl spát, protože jsem každou chvíli čekal jaderný holocaust. Přestože to bylo propagandistická hysterie, zůstává faktem, že takové nebezpečí skutečně hrozilo.

I mé současné názory jsou noční mrou jaderných zbraní dodnes ovlivněny. Jsem přesvědčen, že jakýkoliv izolacionismus západu by nutně dříve nebo později vedl k další studené válce a k dalšímu jadernému zbrojení a dalšímu jadernému holocaustu. Každou zničenou jadernou zbraň nelze než uvítat.

Ale tyto zbraně nelze ničit jednostranně. Je zároveň pravdou, že jaderné zbraně aniž by byly použity porazily sovětskou říši zla a umožnili vítězství svobody. Ale musím se s nimi umět zacházet rozumně. nezodpovědně jimi hrozit je jeden extrém. Stejně tak je extrém neustále naivně navrhovat jejich likvidaci.

Americký prezident by měl být jakýkoliv, ale rozhodně ne naivní. Obama tedy slavnostně navrhl snížení jaderných zbraní, což ostatní jaderné mocnosti odmítly. Nejen Rusko, ale třeba i Francie. Obamův projev tak opět jen ukázala jeho amatérismus a nijak nevylepšil jeho image. Podívejte se na "hlas lidu" v diskuzích pod zprávami o jeho projevu. Obama naivně nabídl snížená svého jaderné arzenálu a pro antiamerikanisty a rusofily to je stejně jen finta, která má domoci USA ke kýžené světové zlovládě. Čili amatérská, trapný krok naprosto k ničemu.

Bláznovství jednoho byť mocného člověka však není tak smutné jako bláznovství davu, které se projevuje v médiích. Považte, ti zlotřili Američané používají bezpilotní letadla na vlastním území!

Já říkám - no a co? já říkám - to je přece bezva. Bezpilotní letoun se dá v bezpečnosti oblasti použít na vlastním území ve dvou základních rolích. Jednak jako vrtulník, který třeba sleduje dopravu nebo třeba filmuje demonstrace a podobně. Tohle policie neprovádí jen v USA, ale všude na světě, včetně Česka. Z bezpilotním letadlem se ty to činnosti dají provádět tišeji a mnohem levněji a účinněji.

Bezpilotní letoun se dá použít rovněž ke sledování osob. Místo několika agentů a automobilů se dá použit jeden malý bezpilotní prostředek a v blízké budoucnosti třeba mikro či nano létající robot. Opět se sledování provádí levněji a účinněji.

To je přece skvělé. Nasazení bezpilotních letadel nemá nic společného se svobodou nebo nesvobodou, jen zlepšuje technické možnosti. Věc svobody a nesvobody je přece věci lidí, kteří tyto stroje posílají, nikoliv těchto strojů. Je to přece ryze technická záležitost. Ne morální ani politická. Nebo snad je v dnešní době policie zkaženější proti té z 19. století protože používá střelné zbraně a ne šavle? Lidé nebděte. Lidé myslete.

Nasazení bezpilotních letadel v USA ze strany FBI je skvělá věc a doufám, že brzy dorazí i k nám. Jsem rozhodně pro.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.července 1834 – V Kajetánském domě v Praze byla zahájena česká divadelní představení. V představeních účinkovala skupina mladých nadšenců a ochotníků, mezi kterými byli i např. Karel Sabina a Karel Hynek Mácha. Zprvu to měla být pouze soukromá představení, později (22.2. 1835) se začalo hrát i pro veřejnost.

27.července 1907 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Bellerophon.

Translate