Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
ZPRÁVY
Sýrie, Zimbabwe a smartphony
Humanitární katastrofa v Sýrii pokračuje. Opravdový hrdina je ze Zimbabwe. Smartphony jdou do války.
Navzdory tomu, že se západ začal opatrně angažovat v Sýrii, krize v zemi pokračuje. V žádném případě bychom neměli zapomínat, že v současné době v Sýrii umírá 5000 lidí měsíčně a 6000 denně neboli 180 000 měsíčně prchá. Podle OSN tak počet uprchlíků je největší od gigantické genocidy ve Rwandě v roce 1994.
Já připomínám, že genocida ve Rwandě jistou dobu plnila stránky a programy světových médií na rozdíl od klidné akceptace syrské katastrofy. V nejhorších letech Iráckého sektářského násilí a terorismu hynulo v Iráku 3000 lidí měsíčně a před mediální masáži o tom nebylo úkrytu.
Ale se Sýrii jsme tak nějak všichni v klidu.
Místo toho nás vzrušují pseudohrdinové typu Snowdena, který "odhalil" něco o čem všichni už léta věděli a nikdo to nepovažoval za něco nenormálního. Ale kvůli toho bychom neměli zapomínat na opravdové hrdiny, jako je Zimbabwský Facebookový bloger, který si říká Baba Jukwa a který na Facebooku přináší odhalení ze zákulisí místního režimu Roberta Mugabeho. Nepíše o domnělých zločinech jako je snaha vypátrat špiony a teroristy, ale o skutečných problémech jako je korupce, politické vraždy a machinace s diamanty. Baba Jukwa zmobilizoval Zimbabwany a diktátor Mugabe má obrovský strach, že blížící volby se prohraje tak masívně, že už je nebude moci zfalšovat.
Minimálně v otázce korupce by nám měla tato situace něco připomínat a inspirovat nás.
Většina Zimbabwanů používá k přístupu na internet ne počítače, ale telefony. A smartphony se z předmětu denní potřeby stávají součástí kybernetické války. Z jedné strany armády zjišťují, že spousta vojenských aplikací jakou jsou třeba mapy, se dají použit v komerčních smartphonech, které už téměř všichni vojáci vlastní a západní vojáci čím dál tím častěji využívají soukromé telefony k plnění vojenských úkolů. Z druhé strany se však logicky tyto telefony stávají terčem kybernetické války a elektronické špionáže. A to si zase vynucuje protiopatření. A tak se válka přenáší i do mobilních telefonů. Svědčí o tom nedávna zpráva, že Jižní Korea nařídil vojákům nainstalovat si protišpionážní software do smartphonů, jinak je nesmí "v práci" používat.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
22.ledna 1901 zemřela britská královna Viktorie.
22.ledna 1829 – Hrabě Jindřich Dietrichstein podal návrh na založení Jednoty k probuzení průmyslu v Čechách. Tato instituce byla založena později 1.3. 1833 a kladla si za cíl pomocí vydávání knih a časopisů a pořádáním přednášek pomoci průmyslu v Čechách.
22.ledna 1879 došlo k porážce Britů vojskem Zulského království v bitvě u Isandlwany
Poslední novinky
- Turecké bojové drony: Bezpilotní zbraně nového sultána
- Veselé Vánoce a úspěšný rok 2021
- QBZ-191: Novinka pro čínskou armádní elitu
- Chieftain vs. T‑62: Neprávem zapomenuté tankové bitvy
- Shrnutí za listopad 2020
- HMS Iron Duke vs. SMS König: Dreadnoughty v bitvě u Jutska
- Sopwith Dolphin: Výškový dravec se čtyřmi kulomety
- 15 cm hrubá houfnice vz.14 a vz. 14/16
- Shrnutí za říjen 2020
- Polní nemocnice Armády ČR připravena