Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 8. 2013 19:17 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Teroristé, demokraté a zrádci

O tom, že Al Kajda zase sílí, ale že stejně nevyhraje. A to ani za pomoci užitečných idiotů.

USA vydaly varování o hrozícím útoku Al Kajdy, kdekoliv na světě. Jen to jen další potvrzení toho, jak tato organizace znovu sílí, jak useknuté chapadla znova dorůstají. A dorůstají proto, že jsme je přestali usekávat.

Sýrie se proměnila v další základnu Al Kajdy, západ to nezajímá. Nezajímá to ani současnou americkou administrativu, i když před nějakým časem vydala prohlášení o podpoře umírněných povstalců nic se zase neděje. Jako v Sýrii už poněkolikáté. Sunnitští teroristé v Sýrii posilují sunnitské teroristy v Iráku a Obamova administrativa na to jen bezmocně přihlíží.

Vrátíme se svět od 12 let zpátky a bude zase hrozit nový superteroristický útok? Jestli ano, vejdeme Obama do dějin jinak, než jako první černošský prezident.

Může se klidně stát, že západní civilizace nějak skončí. Může se stát, že Platonovy teze se ukáží jako pravdivé a demokracie nebude trvat věčně. Mám však, ale jednu dobro zprávu. Díky Al Kajdě to nebude. Ta nikdy nevyhraje.

V této souvislosti musím upozornit na dokumentární seriál "Svatá válka", který nedávno proběhl v televizi. V díle věnovaném Bin Ládinovi bylo řečeno, že Usáma svým útokem z 11.9.2001 plánoval to, že USA vtáhne do války v Afghánistánu, kterou USA prohrají a tím se rozpadnou.

Usáma vycházel ze zkušenosti afghánské války ze SSSR, kde prohra v Afghánistánu byla jedním z podstatných faktorů jeho konce. Mimochodem opravdu idiotská intervence SSSR v Afghánistánu byla na začátku všech těch dnešních problémů a dnes si můžeme hodnotit jako Brežněvovu pomstu budoucnosti západu.

Ale zpět k Usámovi. Usáma totiž něco nepochopil a v něčem se přepočítal. Podle mě pro něj muselo být velmi nemilé překvapení, když zjistil, že Američané bojují v Afghánistánu o třídu schopněji než protivník. Američané mají v Afghánistánu menší ztráty a drží se tam déle než Rusové. A navíc Bin Ládina zabili, takže i kdyby v Afghánistánu prohráli, ten, který s tím počítal, se toho nedožije.

Já si rozhodně nemyslím, že by USA měly v Afghánistánu prohrát nebo dokonce, že už tam snad prohrály, jak se nám spousta lidí snaží namluvit. Každopádně, i kdybych na chvíli tuto možnost připustil, je jasné, že Usáma nepochopil, že i kdyby taková situace nastala, USA to nerozloží.

USA totiž nejsou SSSR. Je zřejmě pod rozlišovací schopnost islamistů rozeznat diktaturu od demokracie, pro ně to jsou všechno stejní nevěřící. No, ale to je právě chyba. Demokratická vláda se nepotřebuje tvářit jako neporazitelný, neomylný Bůh, jako diktatura. Demokratická vláda nevnucuje lidu svou prestiž. V demokracii nemusí lid svou vládu milovat nebo se s ní dokonce ztotožňovat. To je výhoda nad všemi typy diktatur. Proto k pádu komunismu v Česku mohlo dojít po jedné demonstraci. A k pádu komunismu v SSSR poté, co vláda ztratila prestiž vojenskou prohrou v Afghánistánu a hospodářskou prohrou se západem. V demokracii je každému putna jakou má vláda prestiž. Většinou žádnou nemá. A když udělá nějakou hloupost, nehroutí se hned svět. Proto i kdyby USA v Afghánistánu prohrály, nepůjde průměrný Američan vypalovat Bílý dům. Prostě si zvolí někoho jiného. A vůbec, dokud nedocházím k terorismu, tak je každému průměrnému občanovi zahraniční politika v celku ukradená. Přiznejme si to.

Demokracie může skončit. Není nesmrtelná ani neprůstřelná. Ale takovým způsobem, jak si to představuje Al Kajda, to nikdy nebude.

A i když jim nemohu přijít na jméno, jsem přesvědčen, že demokracii nemohou zničit ani ti Manningové a Snowdenové. Jak píše Bohdan Knězek, tak to, co udělal Snowden není tak hrozné, jako to co udělal Manning. Protože Snowden v podstatě prozradil jen to, co už všichni věděli a jeho jediná zásluha je spuštění mediální hysterie. Kdežto Manning svým práskačstvím ohrozil mnoho lidí a byl po zásluze odsouzen. Na Snowdenovi je ovšem odporné to, že se tváří jako největší demokrat, ale pomoc hledá v diktátorském Rusku. Ještě, že neemigroval do KLDR. Čert je vem oba.

Každopádně, to, že Německo vypovědělo s USA a Británii odhody o odposleších znamená dvě věci. Za prvé, že se blíží volby a za druhé, že kdyby hloupost nadnášela němečtí politici by létali jako holubice. To by bylo supermanů. Takové rozhodnutí je asi na stejné úrovni, jako zrušit atomové elektrárny.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.dubna 1939 vznikl v Londýně Československý výbor ve Velké Británii.

16.dubna 1632 – Bitva na Lechu (Třicetiletá válka – Švédská válka). Švédský král Gustav Adolf se svými spojenci Braniborskem a Saskem zahájil tzv. Švédskou válku, která probíhala v letech 1630-1635. V roce 1630 obsadil pomořanské přístavy a o rok později si vítězstvím v bitvách u Breitenfeldu (17.9.1631), na Lechu a u Lützenu (16.11.1632) získal přístup do habsburské říše. V bitvě u Lützenu však Gustav Adolf padl a jeho nástupce se již nedokázal udržet. Byl drtivě poražen v bitvě u Nördlinegenu (5.-6.9.1634) a vítězství Habsburků vedlo k mírovému řešení. O rok později (?19.5. 1635) se ale do toho vložila Francie a válka opět vypukla.

16.dubna 1941 Čtyři britské torpédoborce zničili v bitvě u Kerkenny konvoj osy skládající se ze tří italských torpédoborců a čtyř německých a jedné italské dopravní lodě. Na palubách lodí se nacházelo 3000 vojáků a zásoby pro jednotky v Africe. V bitvě byly potopeny všechny lodě osy a jeden britský torpédoborec.

Translate