Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 3

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 11. 8. 2013 19:20 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

USA, Rusko a Německo

O vztazích mezi USA, NATO a Ruskem. O příčinách současné krize a o poslední módní vlně hlouposti.

Vraťme se ještě k příčinám současných sporů mezi USA a Ruskem. Už jsem se nechal k Edwardu Snowdenovi vracet, protože má tolik publicity, kterou si v žádném případě nezaslouží, ale líbí se mi názor Romana Jocha.

Píše o tom, že Snowden pokud se mu nelíbilo, co dělá americká vláda, mohl opustit zaměstnání u ní a veřejně se proti této činnosti angažovat, místo aby vyzradil tajemství, které se zavázal slibem ctít. Mohl si například stěžovat u kongresmanů, tím by neporušil tajemství a mohl by prověřené osoby informovat o tom, co se mu nelíbí. Anebo mohl se svými informacemi vystoupit statečně v USA, jak to udělal Daniel Ellseberg,který prozradil Pentagon Papers o válce ve Vietnamu a který riskoval odsouzení, ale využil demokratického soudního systému a nakonec i když udělal to samé, co Snowden odsouzen nebyl. Místo toho zbaběle utekl do diktátorské Číny. A kromě toho ukradl data agentuře NSA, tedy provedl to, za co agenturu NSA sám kritizuje. Zachoval se zbaběle a ještě si vybral zemi, která jak píše Joch, se chová "milionkrát hůře" než agentura NSA. Přece je dobře známo, že Čína komunikaci na internetu nejen sleduje, ale ji i cenzuruje, případně zcela likviduje. A pak odjel do Ruska. Se čtyřmi počítači plnými dat. Je jasné, že se bojí USA. Má k tomu důvod.

Já si myslím, že takové chování s tím, jak jsou lidé na západě stále pohodlnější a stále méně ochotní riskovat za své ideály. A přitom se stále méně ztotožňuji se svými zeměmi. Je to smutná úpadková záležitost.

Joch se ve svém článku zmínil jen  tak mimochodem o ještě jedné věci, která už spíš než s činností tajných služeb souvisí s mezinárodními vztahy, ke kterým se chci dostat.

Joch říká, že Snowden podporoval dogmaticky izolacionalistického kongresmana Rona Paula. Ron Paul je v jistých kruzích velmi populární, jeho fanoušci ho až fanaticky zbožňují. Většinou jsou to lidé, kteří smýšlejí liberálně a mají rádi kapitalismus a jsou v něm úspěšní, ale díky módě posledního desetiletí nesnáší americkou zahraniční politiku. Ron Paul má hodně fanoušků i v Česku. Před každými americkými volbami vždy čtu na českém internetu předpovědi, ve kterých je drtivě vyhraje, a když tomu není, tak různé spiklenecké teorie, proč se tak dosud nestalo.

Tento Ron Paul chce stáhnout všechny americké jednotky ze světa a zrušit americký bezpečnostní a zpravodajský aparát. A Roman Joch tvrdí, že každý, kdo jej podporuje, je beznadějným užitečným idiotem Ruska a Číny. Souhlasím a podepisuji.

Znám jiné, lepší kongresmany. John McCain a Lindsey Graham požadují další expanzi NATO a dokončení protiraketová obrany v Evropě. Požadují po Obamovi, aby ještě přitvrdil proti Rusku. Prosazují hlavně přijetí Gruzie do NATO.

Vzhledem k arogantnímu chování Rusů ke svým sousedům, například k tomu, jak neustále vyčítají pobaltským zemím, že vstoupily do NATO (což naposled učinil Medveděv) je to jediná správná politiku vůči Rusku, jehož nacionalismus je jedním z pilířů jeho nedemokratické vlády a vzhledem k tomu, že Rusko reaguje stejně jako Asijské země a národy. Pokud mu ukážete sílu, získáte si respekt. Pokud slabost, sklidíte jen výsměch.

Stejně ten současný americko-ruský spor je způsobem jen poslední vlnou módního rozhořčení. Jednu chvíli je světová veřejnost selektivně rozhořčena mučením vězňů, pak zas selektivně nějakou válkou, pak zas selektivně údajnými izraelskými zločiny. No a nyní všem vadí odposlechy nebo sledování internetu. A bohužel další vlna světové rozhořčení se blíží a její obětí se stanou účinné a užitečné zbraně - drony.

Jiskra hlouposti přeskakuje z odposlechů právě na tyto drony jako nějaký virus. A to právě v zemi, kde se hlouposti poslední dobou velmi daří, který tvoří podhoubí pro podobné módní vlny.

Představte si, jak hrozného zločinu proti lidskosti se dopustila německá tajná služba. Předala USA informace o odposlechnutých mobilech z Blízkého východu. I o telefonátech teroristů, kteří byli na základě této informace zlikvidování americkými bezpilotními letadly. Strašné, že?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

6.srpna 1806 – František II. Habsburský se vzdal hodnosti římského císaře a vyhlásil zánik Svaté říše římské národa německého.

6.srpna 1946 byla lehká letadlová loď HMS Colossus zapůjčena Francii

Translate