Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Michal Kroužek - Odpověděl na komentář # 4657 v Canon de 75 Modèle 1897
Děkuji za pochvalu. Uvažuji nad rozšířením článku o další využití tohoto kanonu např. v pevnostech apod a jeho další mod...
Bedrník - Komentář v T-54/-55
Tanky této řady používají i separatistické území Abcházie, Podněstří nebo Náhorní Karabach.
Z mého pohledu velice kvalitní článek. Ve filmu Území nikoho pojednávajícím o občanské válce v bývalé Jugoslávii. Je vi...
Kde všude musíte mít roušku? Podívejte se na přehled všech aktuálně platných opatření https://radiozurnal.rozhlas.cz/kde...
Filipínci by si chtěli pořídit pět nových C-130J. https://newsinfo.inquirer.net/1332802/ph-air-force-seeks-funding-for-5...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 15. 8. 2013 19:20 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Egypt, Irák a Írán

Co se děje v Egyptě? Je to špatné? Kolik lidí zahynulo o ramadánu v Sýrii? Další osa zla.

Samozřejmě nelze jásat nad smrtí stovek lidí. Ale nezlobte sena mě, nemohu tupit to, co dělá egyptská armáda. Nemusí se mi líbit, jakým stylem to dělá, ale každopádně chápu její důvody a otevřeně říkám, že souhlasím s jejími cíli. To co se teď děje v Egyptě, je záchrana demokracie před náboženskou totalitou. Kdyby armáda Výmarské republiky zmasakrovala nacisty, měli bychom nad tím být rozhořčení? Nebo kdyby ruská prozatímní vláda potlačila bolševickou revoluci.

Když v roce 1938 zasahovala Československá armáda proti sudeťákům, ti to taky vydávali za masakr a dožadovali se podpory světového veřejného mínění a médií. Stejně tak odsouzeníhodná je reakce mezinárodního společenství v čele z USA. Egyptská armáda nyní likviduje islamisty v zárodku, aby se nedostali do stáda, kdyby si ni zase museli bojovat Izraelci nebo Američané. Za to si zaslouží podporu a ne kritiku. Ale taková je dnešní politika.  Politici musí na ruku médiím a veřejnému mínění, protože jít proti se bojí. Navzdory tomu jsem přesvědčen o tom, že tajně nebo neoficiálně alespoň USA postup egyptské armády podporují, protože i když zrušily například společné cvičení, tak sankce na Egypt neuvalily, čili jejich reakce není tak radikální, jak by mohla být.

Možná, že se současná americká administrativa nedomýšlí strategické důsledky současného egyptského dění, ale podporuje Egypt na základě egyptské spolupráce s Izraelem při boji proti teroristům.

Zajímalo by mě taky, proč jsou média tak rozhořčena nad smrtí egyptských islamistů nebo nad terorismem v Iráku a každodenní masakry v Sýrii jsou jim šumafuk.

To co píši média o situaci v Egyptě, jak dělají ze sekulární armády zrůdy a z fanatických islamistů trpící chudáky je ryzí bláznovství zasluhující si povržení každého rozumně uvažujícího člověka.

Média píši o tom, že během ramadánu v Iráku zahynulo 700 lidí. Je to smutné a tragické, ale nikde jsem se nedověděl, kolik lidí zahynulo během v Sýrii nebo v Pákistánu. Proč zrovna Irák? Vsadím se, že v Sýrii zahynulo během ramadánu mnohem více lidí.

K poslední vlně bombových útoků v Iráku se přihlásila Al Kajda. Nejde tedy o žádnou vnitřní občanskou válku, jak podsouvají média, ale o mezinárodní terorismus.

Írán má zájem o uran ze Zimbabwe, kde vládne diktátor Mugabe, který sice vyhrál poslední volby, ale o jejich regulérnosti a spravedlnosti panují opodstatněné pochyby. I kdybychom byli cynici a nezajímal by nás osud Zimbabwanů, to je přesně důvod proč nás musí zajímat dění i v takových vzdálených zemích jako Zimbabwe.

Předchozí odstavec jsem napsal už před týdnem. Mezitím zveřejnil na stejné téma článek pan Stejskal, ve kterém taky mluví o ose Teherán- Harare. Došli jsme tedy nezávisle na sobě ke stejnému dojmu. Nejsem v tomto případě nadšený, že jsem takto utvrzován o pravdivosti svých slov. Raději bych se byl býval mýlil.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

22.září 1576 byl Rudolf II. Habsburský korunován českým králem (vládl 1576 – 1611)

22.září 1980 začala Irácko-íránská válka