Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Ne že by Sovětský svaz na následném drancování východní a střední Evropy zchudnul. Pak si tam ještě udělal loutkové stát...
Samozřejmě, Sovětský svaz toho dostal jen část zdarma, větší část musel zaplatit! Šlo hlavně o platbu surovinami, které ...
Aviator - Komentář v MI-8/-17 Hip
Maďaři v letos v březnu vyřadili své poslední vrtulníky Mil Mi-8, stalo se tak po 52 letech jejich provozování.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 9. 2013 19:39 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

K poslednímu vývoji okolo Sýrie

Francie a Německo potvrdily, že chemický útok provedl Asadův režim. Západní země nemohou předložit veškeré důkazy. Bolševická pátá kolona demonstrovala před americkým velvyslanectvím.

Zjištění USA, že Asad použil chemické zbraně proti povstalcům, podpořila i Francie, NATO a jak se u nás možná ani neví, tak i Německo. Zatím jsou ochotni zasáhnout s podmínkami jen USA a Francie. Ale podporuje je Británie, Německo a NATO politicky. Zásah v Sýrii požaduje Liga arabských států. Připomínám, že zásah podporuje i Austrálie a nově se připojila Albánie.

Francouzi vydali podobnou zprávu jako Američané, bohužel je ve francouzštině a já francouzsky neumím, takže vám jej přeložit nemohu. Ale francouzské družicové snímky dokazují, že Asad vystřelil rakety s chemickými látkami na povstalce. Francouzi rovněž tvrdí, že útok byl tak masivní a koordinovaný, že není možné, aby takovýto útok provedli povstalci. Francouzské družice zaznamenaly vystřelení Asadových raket z jím kontrolovaných území na území kontrolované povstalci.

A teď k německému důkazu. Ten je velmi zajímavý. Německá tajná služba totiž odposlechla telefonní hovor mezi členem Hizballáhu a pracovníkem Íránského velvyslanectví. S tohoto hovoru mezi spojenci vyplývá, že útok nařídil samotný Asad. Člen Hizballáhu doslova řekl: "Ztratil nervy a byla to velká chyba." Podle německé tajné služby Asad  dal rozkaz k chemickému útoku, protože má obavu o výsledek rozhodující bitvy o Damašek.

Tyto důkazy podporuje i NATO, které potvrdilo svůj názor, že tyto útoky spáchal Asad, ale žádnou akci neplánuje. To samozřejmě nezabrání některým lidem, aby na NATO nenechali nit suchou.

Bývalý šéf vojenské tajné služby naší armády Andor Šándor na stránkách Idnes potvrzuje, že západní země nemohou ukázat ony drtivé důkazy, protože by prozradil, jakou technikou je získaly a taky své zdroje, což může být dokonce někdo z okolí samotného Asada. Poukazuje na to, že kdyby odhalili celou pravdu, mohli bychom paradoxně o tu pravdu přijít. Protože by syřané zjistili, jakým způsobem byly informace prozrazeny, a přes ty samé zdroje by důkazy dodatečně zničili. Například, jestli nějaký vysoce postavený důstojník syrské armády pracuje pro Američany, stačilo by jej donutit, aby své zprávy popřel. Nebo by přes něj mohli pustit falešnou zprávu, past, kterou by USA zveřejnily, a Asad by je pak  slavnostně odhalil. Američané jsou však opatrní po zkušenostech z Iráku, aby se do takového průšvihu nedostali.

A teď si musíme uvědomit podstatnou věc. Když už Obama celou hru zkomplikoval do té míry, že přehrál odpovědnost na kongres, tak si musíme užít ty pozitivní důsledky, které to bude mít, když nevyrovnají ty negativní. O některých jsem již psal minule, teď se ukazují další. Pokud tyto tajné důkazy uvidí desítky kongresmanů a to i opozičních a intervenci schválí, bude  je těžko možné zpochybnit. Stejně jako uvěřit tomu, že by Obama ukázal kongresmanům důkazy falešné, jak podotýká Idnes.

Ale negativních důsledků je více. Shrnuje je polský deník Rzeczpospolita. Rusko spustilo plné obrátky propagandy a podle tohoto deníku chystá dokonce zveřejnit své "důkazy", že chemické zbraně používá i opozice. Deník cituje BBC podlé, které je Obamovo rozhodnutí předat celou věc k hlasování do Kongresu je nejvíce riskantní v jeho kariéře. Politická a propagandistická ofenzíva mocností, které jsou proti potrestání Asada, už začíná zabírat na západní média veřejné mínění. A čím déle budeme čekat, tím to bude horší.

Málo se však u nás zdůrazňuje, že Rusko vyloučilo jakékoliv nasazení síly na své straně, čili strašení světovým konfliktem nebo třeba střetem s ruskými loděmi lze odkázat mezi hororové historky u táboráku.

Jak jsem psal minule, Izrael sice oficiálně mlčí, ale ve skutečnosti americký úder podporuje. Podle polského deníku jsou Izraelci konsternováni tím, že Obama předal věc kongresu a považují to za velkou chybu. Já jsem měl teorii, že pokud neudeří na Sýrii USA, udeří Izrael. Rzeczpospolita o tom nic nepíše, ale má jinou teorii. Váhaní USA totiž může mít i ten důsledek, že Izrael odhodlá sám udeřit na Írán, když vidí, jak poměrně bezvýznamný diktátor Asad úspěšně USA vzdoruje. A jak ukazuje dnešní Izraelský raketový test, Izrael si legraci nedělá.

Opravdu váhání nikam nevede a situaci zhoršuje. Lepší je vždy rozhodná a odvážná akce.

Co se týče situace v Sýrii, popírači Asadova zločinu často tvrdili, že Asad ve válce vítězí a že neměl důvod užít chemické zbraně. To je holý nesmysl. Podívejte se na mapu, která ukazuje jaká území kontrolují vládní síla jaká povstalci a uvidíte, že Asad rozhodně není ten, kdo by měl situaci pod kontrolou.

A nakonec chci opět skončit v ČR. Bolševická pátá kolona Ruska neboli KSČM za podpory některých užitečných idiotů organizovala demonstraci před americkým velvyslanectvím. Tedy je každý komentář zbytečný. Ale je to takový humus, že ani Ondřej Neff, který je ostře proti invazi do Sýrie, nenechal na této akci nit suchou. Opravdu mě je ze současného propojení diktátorů, Ruska a komunistů šoufl. Akce se zúčastnil i nějací Syřané. To by mě zajímalo, odkud se vzali. Já znám v česku jen organizaci protiasadovských Syřanů a tak si myslím, že se o přísun rozhořčených Syřanů neochvějně stojících za Asadem pro KSČM postaralo syrské velvyslanectví. Pokud někdo ví o nějaké organizaci proasadovských Syřanů v ČR, která vznikla dříve než 21.8.2013 a můžete takovou organizaci dokázat, zanechte prosím nějaké informace v diskuzi. Děkuji

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.června 1899 se narodil francouzský odbojář Jean Moulin.

20.června 451 zvítězili Římané nad hunským vojskem vedeným Attilou v bitvě na Katalaunských polích.

20.června 1722 zemřel barokní architekt Kryštof Dientzenhofer

Translate