Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 18. 9. 2013 21:02 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie: Ruské lhaní, strach OSN, rezignace Západu a francouzská čest

Rusko dle svých nejhorších tradic opět šíří nestydatou propagandu. Jediný, kdo nyní hájí čest Západu je Francie.

Obamova katastrofální zahraniční politika, zejména ta kolem Sýrie dostala Západ do těžké defenzívy. Diplomatické, argumentační i morální. Obamovi stačilo uzavřít smlouvu s Ruskem, aby měl pocit, že si zachoval tvář a více už ho to nezajímá.

Jenže Rusku je to málo. Rusko je teď na koni a snaží se urvat, co se dá. Snaží se politicky vytlačit západ ze Sýrie. Snaží se získat pro syrský režim co nejvíce volnosti k tomu, aby mohl potlačit opozici, protože podle znovuobjevené studenoválečnické logiky bude Asadovo vítězství, vítězství Ruska bez ohledu na způsob toho vítězství, ani jaký bude jeho výsledek. Rusko se snaží získat kredit Asadovu režimu a neštítí se ničeho. Ani propagandy a lhaní. Ihned poté, co bylo zaznamenáno Obamovo váhání, bylo jasné, že to Rusko využije k propagandistickému útoku a bude zpochybňovat Asadovu vinu za chemický masakr v Damašku.

Není to poprvé a bohužel ani naposled co Rusko bezostyšně převrací realitu a děla z bílé černou a naopak. Má v tom bohaté tradice z dob SSSR. Zatímco mohutně zbrojilo a připravovalo se na ofenzívu proti Západu, mělo Rusko alias tehdejší SSSR plná ústa boje za mír. Kdo si  to pamatuje, nemůže se pousmát, že už je to zase tady. Proč by Rusko nemohlo lhát o chemických zbraních, když bezostyšně 40 let tvrdilo, že Jižní Korea napadla KLDR, ačkoliv tomu bylo právě naopak. S vážnou tváří v OSN přísahalo, že na Kubě nejsou žádné rakety až do doby než je Američané ukazovali na fotkách. V roce 1968 bylo Československo plné po zuby ozbrojených kontrarevolučních živlů a sudeťáků a sovětská propaganda o tom natočila i dokument. Sovětská invaze do Afghánistánu byla taky internacionální pomoc a okupační armáda se jmenovala "omezený kontingent". Největší jaderná katastrofa v dějinách byla pracovníky jaderné elektrárny rychle zvládnuta, vyžádala si 2 mrtvé a žádná radioaktivita nikomu nehrozila. A pro všechny tato tvrzení měl SSSR vždy plno důkazu, filmů, fotografů a svědků. Dokonce i západních odborníků. Opravdu jsme zapomněli na ty doby?

Ruské tajné služby v čele s KGB byly dobré nejen ve špionáži, ale i v podpoře propagandy a v ovlivňování médií. Rusové tomu říkají "přímá akce". I my jsme se stali oběti ruské přímé akce- kampaně proti radaru. V 90. letech mělo Rusko jiné problémy než lhát v OSN, ale poté  co se jeho prezidentem stal bývalý agent KGB, vrátilo se ke starým praktikám.

Putin ovládá umění propagandy dokonale a nemá v této oblasti žádné výčitky svědomí. Ví, že čím odvážněji bude lhát, tím více najde na západě stoupenců a tím více  může rozšířit pochybnosti. Navíc, když se západ před deseti lety blamoval špatnou prací s informacemi v Iráku. To je podhoubí, do kterého Putin nestydatě zasévá své propagandistické osivo.

USA a Západ jsou v tomhle jako s tou vojenskou intervencí. Nejprve přišly s jasnými obviněními a kategorickým konstatováním a nyní mlčí jako by jim to bylo jedno, co si kdo myslí. A začínám Obamu podezírat, že už mu to fakt je jedno. A tak jediný, kdo se snaží bránit čest Západu je Francie, která je snad jako poslední Západní zemí schopná odolávat Ruským lžím.

Aby bylo jasno, tento článek nemá být obhajobou západního tvrzení o chemickém útoku v Sýrii. To proto, že si myslím, že skutečnost žádnou obhajobu nepotřebuje. Je to jen popis současné situace.

Opět se ukazuje tragédie OSN. OSN byla po měsíci schopna jednoznačně konstatovat akorát to, že v Damašku byly použity chemické zbraně! Proboha, to jsme věděli už 2 hodiny po útoku. OSN není dovoleno říct pravdu, jak by tedy mohla něčeho dosáhnout činy?

Tuto situaci nemůže vydržet ani generální tajemník Pan Ki-mun, který by měl být teoreticky "ředitel zeměkoule", ale místo toho se chová jako zaměstnanec bojící se šéfovi říct pravdu do očí. A tak naznačuje. Ale jeho náznaky jsou jasné. V podstatě řekl jedním dechem tohle: „Seznámil jsem se s drtivými důkazy zprávy OSN. Asad je válečný zločinec." Ale to, že zpráva dokazuje, že útoky spáchal Asad, se říct bojí. Ale víc už naznačit nemohl. Chytrému napověz, hloupého trkni. Bohužel se nejdou lidé, které netrkne ani facka.

Věřím, že většina čtenářů nepochybuje o tom, kdo chemický útok spáchal, přesto jsou lidé, kteří teď dělají Rusku užitečné idioty prostě agresivnější a uřvanější a tak je potřeba si připomenout základní fakta.

Americké, Francouzské a Německé rozvědky zachytili rozhovory Syřanů a jejich spojenců, které dokazuji, že útoky nařídil Asad. Tyto zprávy přinesly i jejich agenti. Jejich družice viděly rakety odpálené z Asadových pozic na pozice rebelů těsně předtím, než začal být hlášený útok. Žádná, ale opravdu žádný západní politik, i třeba opoziční poslanec, který se seznámil s utajovanými důkazy, to nezpochybnil.

A co říká OSN? OSN říká, že bylo použito 350 litrů sarinu. Ten sarin byl vysoce kvalitní a průmyslově vyrobený, ne podomácku. OSN nemá k dispozici družice, ale experti na místě prozkoumali zbytky chemické munice. Byla to munice do raketometů ruské výroby BM-14. To je zbraň, o které se ví, že ji má ve výzbroji syrská armáda v počtu 200 kusů. A nikdy nikdo ji neviděl ve výzbroji povstalců. OSN zjistilo, že použití chemických zbraní vykázalo příznaky profesionálního vojenského použití a to díky tomu, že chemické rakety byly použity ve velkém rozptylu a rovněž z rána, aby nízké teploty vzduchu neumožnily rozptyl sarinu. Ze zbytku raket, z úhlu jejich "zaražení" do země, i z děr po průletu vegetací vypočítali experti balistickou dráhu, kterou rakety letěly. A ta balistická dráha začíná na vršku, kde jsou kasárna syrské republikánské gardy. Dokonce se ví, že v kasárnách byla přítomná 104. dělostřelecká brigáda. Podle mně není tak nemožné nezjistit, jaké zbraně má 104. dělostřelecká  brigáda ve výzbroji.

Opravdu může někdo věřit tomu, že se syrští povstalci dostali k 350ti litrům vysoce kvalitního sarinu, ukořistili raketomety syrské armády, přepravili je za nečinného přihlížení syrských vládních vojáků do jejich pozic a odpálili je sami na sebe? Ano, je to možné, pokud věříte v takové věci, jako, že útok z 11. 9. 2001 zosnovala americká vláda, můžete věřit i tomuhle, ale pak se nemáme o čem bavit.

Opravdu si může někdo myslet, že Izrael ponechá chemické zbraně v rukou těch, kdo je jakože doopravdy má, když už vidí, že se je nikdo nebojí použít? Jsou snad Izraelci sebevrazi, aby nechávali chemické zbraně v rukou "teroristů"? Proč Izrael v Sýrii nikdy nebombardoval povstalce, ale vždycky zařízení spojená s vládou a jejím chemickým programem.

Tyto známá fakta uvádím proto, ne abych něco dokázal nebo někoho přesvědčil, ale uvádím je proto, aby bylo jasné, jak jsou rusové nehorázní.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

7.prosince 1941 zaútočili -japonci na Pearl Harbor

7.prosince 1383 – zemřel Václav Lucemburský, nevlastní mladší bratr Karla IV., vévoda lucemburský

7.prosince 1741 – Bavorský kurfiřt Karel Albrecht, který neuznával pragmatickou sankci a sám si činil nároky na habsburské dědictví, se prohlásil v Praze českým králem.

Translate