Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 83

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Thajsko obdrželo své první Strykery First Stryker Delivery Puts US-Thailand Military Ties into Focus The transfer of th...
Video z prohlídky interiéru Avro Lancaster MK.VII NX611 'Just Jane'
https://www.youtube.com/watch?v=BZtmG-vTxYY
Duke - Komentář v B-2 Spirit
Youtube: B2 COCKPIT TOUR & AERIAL REFUELING
U.S. Clears Sale of F-16 Jets to Taiwan https://freebeacon.com/national-security/u-s-clears-sale-of-f-16-jets-to-taiwan...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 1. 11. 2013 21:30 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Tajné války: Sýrie, Libye a Írán

Školení pro Obamu, jak se má bombardovat Sýrie. Americké komanda v Libyi. TOP GUN v Perském zálivu.

Izraelci přesně předvedli, jak má vypadat bombardování Sýrie. Bez zbytečného humbuku, vyhrožování a milionů prohlášení vyslali letadla, ty zasáhla cíl a vrátila se. Aniž by se nechali ukolébat oficiálním odstraňováním chemických zbraní v Sýrii. Celou akci odmítají potvrdit a už se k tomu nevyjadřují. Přesný opak zmatené a velkohubé, činy nepodepřené Obamovy syrské politiky.

A nejuspokojivější na celém útoku bylo to, co Izraelci bombardovali. Nenechte se zmást médii jejich tvrzeními, že byla bombardována "syrská základna" nebo "dodávky pro Hizbaláh". Nedávno jsem tady psal o tom, že zatímco pomoc USA sekulárním povstalcům v zemi zůstává jen na rétorické rovině, tak Rusko vesele dál dodává zbraně Sýrie. A právě čerstvá dodávka ruských raket vyložená v přístavu Latákija se stala terčem izraelského náletu. Jasný vzkaz. A všimněte si, Izrael opět bombardoval Asadův režim, nikoliv povstalce, ačkoliv by to podle populárních internetových teorií mělo být naopak. Ale není.

Americká vláda vyznamenala 2 členy spaciálních jednotek, pravděpodobně Delta force. Netušilo se až dosud, že se vyznamenali během útoku na americký konzulát v Bengází. Je známa hrdinská smrt dvou bývalých příslušníku SEALs, kteří hájili areál CIA ve městě, podle mě se jednalo o příslušníky tajného komanda CIA, které je tvořena bývalými vojáky. Dlouho se spekulovalo, co dělali SEALs na konzulátu nebo dokonce v jinde umístěné rezidenci CIA. Nyní je to jasnější.

Každopádně informace, že CIA má v Libyi své úřadovny chráněné kulometnými hnízdy (právě na jednom takové oba členové SEALs zahynuli po zásahu minometem) je poměrně překvapivá. Ale ještě překvapivější jsou informace o oněch dvou dosud neznámých hrdinech.

Ti byli součásti amerického komanda v Tripolisu, a jakmile dostali zprávu o útoku v Bengází dobrovolně se přihlásili k zásahu a společně s pěti soukromými kontraktory si prostříleli cestu do areálu CIA v Bengází.

Obamovu administrativu blamuje fakt, že během onoho útoku nebylo ono komando nasazeno oficiálně a celé a že se prostě váhalo co dělat. Velitel komanda, tak bez rozkazů zřejmě uvolní tyto dobrovolníky.

Každopádně to, že v zemi působí ne jednorázově, ale trvale americké komanda, agenti CIA a soukromí kontraktoři je celkem zajímavá informace. A to vzhledem k tomu, že se až do nedávna oficiálně nic takového nepřiznávalo a  i teď se mluví jen o jakési poradenské misi NATO v Libyi. Je ale dobře, že se USA i když polovičatě snaží potírat terorismus v Libyi. I když k vyřešení celostátní situace by to chtělo pomoc mnohem větší.

Posledním místem tajného a permanentního konfliktu, o kterém dnes chci psát je pobřeží Íránu. Není to tak dávno, co média téměř opěvovaly íránské vzdušné síly za stíhání amerických dronů. Málo je však známo to, jak Američané své drony účinně chrání. Samozřejmě pokud se náhodou podaří objevit svůj dron ve vzdušném prostoru nedá se s tím nic dělat. Pokud je však objeven Íránci dron objeven v prostoru mezinárodním je situace zcela jiná. A tak se stalo, že íránský letoun F-4 Phantom pronásledoval americký dron v mezinárodním prostoru nad mořem, kdy došlo možná k prvnímu ostrému nasazení americké super stíhačky F-22 Raptor v historii. Ten podletěl Phantoma, aby opticky ověřil jeho výzbroj, aniž by ho Phantom zaregistroval na  radaru nebo si jej prostě všiml a pak když se najednou objevil u něj a vyzval íránského pilota k návratu domů, ten bez reptání poslechl.

Není se co divit, když Phantom je letoun americké výroby, který však pamatuje válku ve Vietnamu. S Raptorem se nemůže srovnávat.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.září 1410 – Zikmund Lucemburský byl zvolen některými kurfiřty římským králem. Zbytek kurfiřtů (včetně českého krále Václav IV.) však zvolili 1.10.1410 králem moravského markraběte Jošta, Zikmundova bratrance.

20.září 1187 zahájil Saladin obléhání Jeruzaléma