Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Škoda že létajícím člunům už odzvonilo. Dovedl bych si je představit na severu Kanady, v Norsku apod.
Tady je web o dezinformacích týkajících se Ukrajiny #UkraineFacts By the International Fact-checking Network Signatories...
Škoda, že takových lidí jako Patton a Winston Churchill nebylo na straně spojenců víc a s větším vlivem. Ti si uvědomova...
Jen aby vláda nepadla kvůli ekonomickým problémům. Babiš by se rád ujal moci.
Válka výrazně ovlivňuje ČR nejen doma ale i na mezinárodní scéně. Nejprve slavná výprava do Kyjeva a nyní se zvažuje, že...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 13. 12. 2013 18:55 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, KLDR a Střední Afrika

Západ hodil Sýrii přes palubu. Definitivně a nevratně. Další skvrnou na mapě světa je KLDR. Válka ve Střední Africe pokračuje.

USA a Velká Británie přerušily dodávky materiálnu do severní Sýrie. K tomuto kroku nebyla žádná alternativa, protože důležitou nebo možná nejdůležitější základnu umírněných povstalců dobyli islamisté a existovalo reálné nebezpečí, že by západní pomoc mohla padnout do rukou právě jim.

Ale… islamističtí povstalci v Sýrii posilují závratným tempem a stejným tempem umírnění sekulární povstalci oslabují. Tento trend pokračuje a sílí jednoznačně díky tomu, že podpora západu sekulárním povstalcům je naprosto nedostatečná. V září, po té co si Vladimír Putin s Obamou utřel boty, ne-li něco jiného, Obama slíbil mohutnou pomoc prozápadním povstalcům v Sýrii. Po čtvrt roce můžeme říct jednoznačně, že zase žvanil. Nebo lhal.

Vsadím se, že přerušení pomoci na severu Sýrie nepovede k přesměrování a tudíž k recipročnímu vzrůstu pomoci na jihu Sýrie. Je tedy už téměř jisté, že islamisté v Sýrii zvítězí nad sekulárními povstalci, že je z války vytlačí.  Už v Sýrii nebude opravdu koho podporovat.

Je to největší nesmytelnou hanbou neschopného Obamy, že tuto situaci připustil. Je hanbou nás všech, že nás Sýrie zajímala, jen pokud tam měli bombardovat Američané, jinak nás to nezajímá. Styďme se. Styďme se všichni. Je to hanba světa. Horší než Bosna, horší než Rwanda. Hanba nám.

Na Západě na to krutě doplatíme. Existují náznaky, že islamisté Asad tolerují a největším nepřítelem jsou jim sekularisté. Existuje reálna hrozba, že se právě tihle s Asadem nějak dohodnou. Ale i kdyby se nedohodli, Asad nemá šanci islamisty porazit. Válka se změní v boj Šíitů a Sunitů, a pokud dojde k úplnému vyhlazení jedné z těchto skupin obyvatelstva, nikdy neskončí. Myslím si, že větší šanci mají islamisté. Islamisty neporazil ani SSSR v Afghánistánu, poradí si s nimi nějaký Asad? Nikdy. Islamisty umějí porazit jedině USA, ale s odřenýma ušima a s velkými oběťmi, ke kterým nejsou momentálně ochotny. Čili i když vypukne v Sýrii příměří nebo válka potrvá do nekonečna, změní se země v ráj teroristů. Al Kajdistán v bezprostřední blízkosti Izraele a Evropy. A to jen díky západní pasivitě. Doplatíme na to a dobře nám tak.

USA taky uměly porazit islamisty, protože dovedli lidem nabídnout lepší alternativu než středověkou verzi islámu. Ale co může Syřanům nabídnout Asad? Hrůzovládu strachu ze své osoby. Vsadím se, že nad tím zvítězí náboženský zápal, jako v Afghánistánu zvítězil náboženský zápal nad komunismem.

Bývalý ředitel CIA, řekl, že pro USA by bylo nejlepší, kdyby vyhrál Asad. Je to jeho soukromý názor, který s velkým gustem citují především česká média, protože to koresponduje s oblíbeným názorem v Česku, že je Asad lepší než Al Kajda. Není. To je jen propaganda Ruska. Je to stejný zloduch jako teroristé a podporovat Asada je jako podporovat Hitlera proti Stalinovi. Morálně nepřípustné. Fuj.

Další takové smutné místo, skvrna na mapě světa je KLDR. Je celkem možné, že soudruh, kterého nechal ten krutý tlustínek popravit měl na rukou krev nevinných lidí, stejně jako Slánský a nemusí nám ho být líto. Ale celý ten zrůdný mechanizmus jeho likvidace nám ukazuje totální nelidskost severokorejské verze komunismu, která se od jiných verzí komunismu zas tak neliší. Užil si smrt, protože "postavil pomník vůdce ve stínu", protože "vlažně tleskal". A proto ho zabili a ještě ho vymazali ze všech fotografií jako by nikdy nebyl v duchu nejlepších bolševických tradic. Samozřejmě to není to nejhorší. Nejhorší jsou stále se rozšiřující se koncentrační tábory v zemi, které svou rozlohou již několikanásobně překročily například nacistický Osvětim. Je naprosto nesnesitelné pomýšlení, že takový režim v roce 2013 existuje. Proto museli skončit Husajn a Kaddáfí. Existovat s takovými lidmi na stejné planetě je nesnesitelné. Není tu pro ně místo. Ať táhnou do pekla, kam patří. Stejně jako Asad a Kim-Čong-Un a všichni ti islamističtí teroristé.

Do pekla patří i tlupy vrahů ve Střední Africe ať patří k islamistům nebo jsou to jen zločinci. Francouzi pokračuji v boji s nimi. Dnes došlo k bitvě v hlavním městě Bangui, při které francouzské síly musely použít i střelbu z vrtulníku.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

24.května 1391 – Založení Betlémská kaple. Založili ji staroměstský měšťan Kříž a Hanuš z Milheimu. Později v ní kázal Mistr Jan Hus

24.května 1941 byl potopen bitevní křižník HMS Hood v bitvě v Dánském průlivu

Translate