Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 1. 2014 19:04 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Suchdol, Británie, Sýrie

Proč vorie o izraelském útoku v Praze nesmyslná. Teroristy v Sýrii podporuje Rusko a ne USA. Francie nahrazuje Británii.

Nejprve mi dovolte zmínit se ještě o palestinské explozi v Praze-Suchdole

Velice smutné je, že příbuzní zabitého a další Palestinci obviňují z jeho smrti tradičně Izrael. Je to smutné a trapné zároveň. Nemusím být expert, špion nebo diplomat abych věděl, že to je holý nesmysl. Úplně mi stačí mé stávající znalosti.

Je historicky prokázáno, že Mosad a Izrael jako takový provádí cílené likvidace svých nepřátel. Podobně jako americká CIA po 11. 9. 2001. Známa je historie izraelské pomsty po atentátu v Mnichově v roce 1972. Cílené zabíjení teroristů po tomto útoku bylo ukázáno například ve filmu Stevena Spielberga "Mnichov", který byl natočen podle skutečnosti. Izraelská armáda likviduje významné teroristy i v okolí země. Ale to provádí spíše vojensky za pomocí klasických i bezpilotních letadel nebo bitevních vrtulníků. Ve vzdáleném zahraničí však i nadále musí nasazovat agenty. Izrael je vážně podezřelý ze zabití několika íránských vědců, kteří pracovali na íránském jaderném programu, díky mu se možná podařilo odložit možnost Izraelsko-íránské války. Několik těchto vědců bylo zlikvidováno výbušninou.

Jenže v tomto případě to Mosad určitě nebyl. Proč to lze téměř jistě tvrdit? Protože kdybychom považovali Mosad za zločince "neměl by motiv". Pan Džamal nebyl ničím výjimečný. Člen bývalé teroristické organizace OOP, který pořádal přednášky proti izraelskému osidlování okupovaných území? To by musel Mosad pobíjet všechny politiky Palestinské samosprávy.

Někteří lidé náš straší tím, jak Židé, pardon Izraelci nebo CIA likvidují politické odpůrce. Je to nesmysl. Vždy likvidují jen zločince, teroristy, lidi, kteří představují přímou hrozbu pro jejich obyvatelstvo, diktátory a vrahy. V nejkrajnějším případě i lidi, kteří se podílejí na něčem opravdu strategickém, jako je atomová bomba. A silně pochybuji o tom, že Palestinci v Suchdole vyvíjeli palestinskou atomovou bombu. Tu jim přece vymýšlí Írán.

Obviňování Mosadu je sport pro mnoho lidí. I u nás to dělá spousta lidí. Buď za všechno může Mosad nebo CIA nebo obojí. Znáte to. Není tedy překvapující, že arabové a Palestinci zvláště, jsou těmito teoriemi posedlí ještě více. Slyšeli jste přece o případech, kdy jsou na Mosad schvalovány námořní nehody nebo jsou loveni "izraelští" delfíni nebo ptáci, kteří mají být ovládáni Mosadem.

Dalším důležitým důvodem, proč to nebyl Izrael, je to, že se to stalo právě u nás. Jsme jeden z nejlepších izraelských spojenců na světě, a proč by naše spojenectví Izrael rozkládal tím, že by na našem území zabíjel diplomaty?

Prostě to není ani sci-fi.Je to ryzí hloupost.

V době, kdy se vášnivě diskutovalo zmožném americkém zásahu v Sýrii jsem zveřejnil článek, který popisoval složení syrské opozice. Jenže od té doby uplynuly 4 měsíce a ony údaje je třeba aktualizovat. Tehdy jsem uváděl, že v Sýrii působí asi 1000 zahraničních džihádistů. Poté, co se Obama na Sýrii vykašlal a přestal do tamní situace zasahovat, se počet džihádistů zvýšil sedmi až osminásobně. Samotní izraelští experti, z jejichž zprávy vycházím, byli překvapeni tím, jak rapidně v druhé polovině loňského roku počet džihádistů v zemi narostl. Ti samí experti však také konstatovali, že na straně Asada bojuje minimálně stejný počet a maximálně ještě o 1000 více džihádistů Šíitských. Mnoho z nich je z libanonského Hizbaláhu. Ti samí Izraelští experti rovněž konstatovali, že většina bojovníků ze zahraničí bojuje na straně islamistických povstalců a nikoliv na straně západem podporované Syrské svobodné armády.

Někteří lidé se nám snaží namluvit, že v Sýrii bojují západem podporovaní džihádisté, proti sekulárnímu Asadovi podporovaném šlechetným Putinem. Nic nemůže být větší lež. V Sýrii bojují zahraniční džihádisté i místní džihádisté a chovají se klasicky krutě a fanaticky a teroristicky. Ale nejsou podporovaní ze západu. Jsou podporovaní Al Kajdou. Západ podporuje sekulární Syrskou svobodnou armádu, která vede dvoustrannou válku proti Asadovi i Al Kajdě. Za to Rusko podporuje Asada, který podporuje teroristický Hizbaláh, který ohrožuje Izrael a vyvolává nepokoje a napětí v Libanonu. Největším sponzorem terorismu stále zůstává Rusko, i když už podporuje „jen“ Šíity a nikoliv Sunnity, kterými jsou i Čečenci. Putin bez skrupulí podporuje šíitské teroristy, ale to některým lidem nevadí, aby hledali spásu před islámským terorizmem právě u Putina.

Západ teroristy nepodporuje, nepodporoval a podporovat nebude. Ten s nimi bojuje. Nejvíce USA a Izrael. Tradičním spojencem USA bývala Británie, ale ta je stále méně ochotná angažovat se v mezinárodních intervencích. Takové to „jsme nejlepší spojenci USA“ už Brity pomalu přechází. Je to dáno výměnou generací, mladí Britové už necítí spříznění z USA jako jejich dědové. Obyvatelstvo se stále více přiklání k levici a izolacionalistům, což je trend nejen v Británii, ale třeba i u nás a také v USA samotných.

Británie ztratila svůj status nejprve velmoci a teď už ztrácí i status regionální velmoci a mění se v takovou legrační ostrovní Středozem, v turistický stát s pohádkovou královskou rodinou v čele. A to dokonce reálně hrozí, že se Británie rozpadne na Anglii a Skotsko.

Ne všem Britům se tento stav líbí. Armádní představitelé varují před tím, že se Británie stahuje z Afghánistánu moc rychle a moc mohutně a tím ztrácí na významu v NATO. A to nemluvě o ostudném zaražení intervence v Sýrii britským parlamentem, které narušilo Obamovo odhodlání něco se situací v zemi udělat.

To starý rival Británie Francie se dostává do čela evropského intervencionalismu a je stále častěji ochotna zasahovat po světě a třeba i spolupracovat s USA. Může se klidně stát, že se i vlivem pomalé evropeizace USA se transatlantická osa Washington – Londýn změní na Washington-Paříž. Samozřejmě už to nebude to samé ve francouzském provedení. Bude to jiné a specificky francouzské jako vše, co Francouzi dělají.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

Translate