Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 4

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 10. 1. 2014 19:08 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, KLDR, Ukrajina

Teroristé dostávají v Sýrii na zadek. Idiot navštívil KLDR a podpořil diktátora. Skupina Mig 21 na Ukrajině, podpořila opozici.

Do našich mediálních luhů a hájů tato informace dorazila s týdenním zpožděním a ještě je prezentováno jako "boj opozičních frakcí." Ale není to žádné mlácení se džihádistů mezi sebou, které by nás nemělo zajímat.

V Sýrii se něco stalo. Umírnění islamisté. Islamisté mísí, kteří byli Asadem potlačovaní a kteří až dosud spolupracovali s mezinárodními teroristy, s Al Kajdou, se rozhodli změnit strany. Přidali se k povstalcům sekulárním ze Syrské svobodné armády.

V těchto končinách se jedná o docela zajímavý vývoj. U ž jen proto, že v této části světa se během konfliktů hrany vypjatých ideologií poněkud otupují a různé ozbrojené skupiny často mění strany. Ale většinou k tomu, kdo má převahu. To, že se umírnění džihádisté přidali k Syrské svobodné armádě, může znamenat několik věcí. Buď je Syrská svobodná armáda silnější než se ze zpráv zdá. Nebo je Al Kajda v Sýrii oslabena. Ale jistě cítíte, že obě dvě tyto možnosti znějí dost nepravděpodobně.

Proto se vkrádá otázka. Co když se USA nebo Západ v Sýrii přece jen angažují? Skrytě a tajně, protože Obama je přesvědčen, že získá body popularity izolacionalismem. A třeba syrská opozice ví něco, co my ne. Tím nemyslím, že by Obama chystal nějakou intervenci do Sýrie. To vůbec, ale třeba je přece nějak tajně podporuje. A umírnění džihádisté si myslí, že se teď připojili k tomu silnějšímu, i když to teď tak nevypadá. Ale opět je to jen teorie, pro kterou nejsou žádné důkazy.

Otázka je jestli je morální spolupráce s džihádisty byť umírněnými. Odpověď je jasná. V této chvíli ano. Když je to spolupráce s umírněnými džihádisty proti džihádistům fanatickým. Horší by to bylo, kdybychom spolupracovali s džihádisty umírněnými proti sekularistům, ale využít fanatiky, k zničení fanatiků ještě větších je v pořádku. Umírnění džihádisté momentálně v Sýrii likvidují Al Kajdu. A Al Kajda, která se díky útoku v Iráku zdá extrémně silná má najednou v Sýrii potíže a ustupuje. Sekulární Syrská svobodná armáda na to nemá sílu teroristy porazit sama.

Navíc stejného scénáře použili Američané v Iráku před šesti lety, když přemluvili nejen kmenové vůdce, ale i různé irácké džihádisty k tomu aby zběhli od Al Kajdy a použili je proti ní. Takový postup je zcela v pořádku.

Výsledky, kterých bylo dosaženo, stojí za to. Umírnění syrští islamisté zahájili útok n Al Kajdu a ta teď před nimi ustupuje. Lidé v Aleppu na území ovládaném Al Kajdou proti této organizaci zahájili demonstrace společně se zahájením ofenzívní umírněných islamistů proti Al Kajdě a těm sem podařilo dobýt hlavní štáb teroristů v Aleppu a další území.

A tak v poslední době největší úspěchy proti Al Kajdě zaznamenala nikoliv vláda Bašára Asada, ale opozice.

K tématu Sýrie ještě jedna věc. Vrtalo mi hlavou, koho v konfliktu oficiálně podporuje Saudská Arábie. Jestli Syrskou svobodnou armádu nebo islamisty. Tak už to vím. Podporuje jedny i druhé.

Utrpení Syřanů je veřejnému mínění vesměs jedno. Stejně tak utrpení Korejců, kteří mají tu smůlu, že se narodili na severu poloostrova. Někomu to je jedno do té míry, že jenom kvůli tomu, aby uspokojil svoje ego, tak jede do KLDR a podpoří v současnosti nejhoršího diktátora na světě Kim-čong-una. Jeho jednání je prostě stupidní. Tady vidíte, čeho všeho jsou takzvané hvězdy schopné. To, že je někdo talentovaný basketbalista, herec nebo zpěvák ještě neznamená, že má rozum, morálku a že pravdu.

Rodmana nejlépe popsal senátor McCain, když řekli, že je to idiot.

Naopak jiná podpora je velice vítaná. Pochvalu si zaslouží česká skupina Mig 21. Protože stejně jako, to že jste hvězda, neznamená, že máte pravdu, tak to ani nemusí znamenat, že ji nemáte. Měli bychom hvězdy z morálního hlediska hodnotit stejně jako nás obyčejné smrtelníky a užívat si jejich talentu.

Myslím si, že skupina Mig 21 odjela hrát demonstrantům do Kijeva nezištně a jen na základě svého přesvědčení a doufám, že byli Ukrajinci rádi. Každopádně si určitě říkají, že v Česku je za to asi nikdo nepochválí.

Já vím, že to není nic moc, ale tak teda aspoň já.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.listopadu 1944 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Vanguard.

30.listopadu 1939 začala Zimní válka - Napadení Finska Sovětským svazem.

30.listopadu 1266 – Na sněmu v Praze byly vyhlášeny některé vnitrostátní reformy: pokus o sjednocení měr a vah, trestnost padělání mince a zákaz plenění země vlastním vojskem.

Translate