Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 18

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 21. 1. 2014 19:12 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, KLDR a Srbsko

Vyhlazovací tábory Bašára Asada. Morální opice Denise Rodmana. Srbsko směřuje tam, kde patří.

V médiích se objevili příšerné snímky z vězení Bašára Asada. Viděl sem jen náhled jednoho a nemám odvahu se na ně podívat, ale myslím si, že vzhledem k tomu, že nemám o Asadově režimu žádné iluze a dlouhé měsíce až léta vyzývám k jeho svržení, mám právo ty fotky nevidět. Vy ostatní se na ně podívejte, ať vidíte, jak vypadá "rozumná sekulární vláda, která je hrází proti islamismu." Stále jsem si vědom, že islamistická vláda teroristů není alternativou těchto hrůz, ale stejně tak musíme konečně začít být lidmi a uvědomit si, že tyto hrůzy nejsou ani alternativou islamistických teroristů. Alternativou je svobodná, demokratická a sekulární Sýrie.

Připusťme na chvíli, že jsme necitelnou zvěří a je nám jedno jaké metody Asad používá a bereme ho jako hráz proti islamismu. Ale i to není pravda. Jednak Asadova strana není stranou sekulární, ale stranou islamistů šíitských. Exponentů Íránu. Zatímco sunnitští teroristé bojují proti Asadovi, šíitští teroristé pro něj. Jednak stále více narůstá podezření, že Asad s islamisty tajně spolupracuje. Myšleno s islamisty sunnitskými, tedy s Al Kajdou. Syrský režim se nedávno chlubil, že si u něj podávají západní rozvědky dveře, ale na tytéž rozvědky se odvolávají britské noviny the Telegraph, které tvrdí, že na základě jejich informací a informací od přeběhlíků z Al Kajdy Asad s Al Kajdou spolupracuje. Jednak jim umožňuje financování díky prodeji ropy. Jednak s vězení propouští hromadně islamisty a posiluje tak Al Kajdu v Sýrii a to z jediného důvodu. Aby povstání mělo stále islamističtější ráz, právě proto, aby mohl tvrdit, jak bojuje proti terorismu. A jak všichni dobře víme veřejné mínění i spousta západních představitelů mu to baští. Režim rovněž platí islamistům za průtok ropy přes jimi ovládané území.

Jaký je vůbec vztah Asada a Al Kajdy? Spousta lidí tvrdí, že ji potíral a potírá a že dokonce spolupracoval s USA. Jak to tedy bylo? Nejprve USA v období hned po 11. 9. 2001 spolupracoval. Pak však po americké invazi do Iráku zahájil spolupráci s Al Kajdou, aby uškodil Američanům v Iráku. Když však Al Kajda začala bojovat stylem "vyvraždíme šíity" obrátil se zase proti ní. Jakmile propuklo Arabské jaro, Asad propustil islamisty z vězení právě proto, aby se připojili k opozici a svět nabyl dojmu, že v Sýrii povstala Al Kajda.

Je to legrační. Je spousta příznivců spikleneckých teorií, kteří tvrdili, že Usáma bin Ládin byl americký agent a USA si boj proti Al Kajdě vymyslely, aby mohly vtrhnout na Střední východ. Dovedu si představit, že právě  tato tvrze mohla klidně Asadovi vnuknout myšlenku, jak vystrašit svět, aby ho nechal "vyčistit Sýrii". Zápaďané nemají rádi masakry a diktátory, ale ještě více se bojí Al Kajdy. Co takhle začít strašit Al Kajdou a dělat si, co se mě zlíbí? Velice úspěšná politika a manipulátorství se světovým veřejným míněním.  Protože pochopil jak je idiotské.

Bašár Asad patří tam co Kaddáfí a Husajn. Požadavek syrské opozice na to, že je nepřípustné, aby zůstal dále u moci je naprosto oprávněný. Nejen politicky, ale i morálně. Měl by být souzen. Je to válečný zločinec a Sýrie je jeden z nejhorších režimů na světě.

Můžeme debatovat, jestli je KLDR horší. Asi jo. Snad to došlo i Denisi Rodmanovi, který pochopil, že jeho výlet do KLDR a bratříčkování se s Kim-Čong-Unem byl opravdu hodně veliký úlet. A proto, když se vrátil, uznal, že provedl pěknou hloupost a měl by se léčit. A tak nastoupil protialkoholní léčebnu. Já se taky pro radost občas napiju, ale pokud vás alkohol donutí dělat prasárny, je to tragédie. A když je člověk zhýčkaná hvězda může dělat velké prasárny. Rodman je teď tam, kde patří.

On je však opilec. Horší je to s lidmi, kteří nevidí opravdové zlo za střízliva. Ty může možná vyléčit realita. Představte si, že taková země, která je pro mnohé "hrdinou protizápadního boje" Srbsko zahájila rozhovory o vstupu do organizace, která je pro mnohé zase symbolem úpadku západu - do EU. A srbský premiér říká, že je to nejdůležitější událost pro Srby od konce druhé světové války. Co mi řeknete na tohle? Já říkám, Srbové míří tam, kam patří.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

Translate