Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 26

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 27. 1. 2014 19:15 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Horký východ: Ukrajina, Rusko a Sýrie

Chcete nový Sovětský svaz? Žádná politická korektnost během olympiády. Hádejte, která zahraniční velmoc se nejvíce vměšuje do syrských událostí.

Ukrajinci, kteří v neděli demonstrovali v Praze, mají pravdu. Všechno to shrnuli do jednoduché věty: "Nechceme nový Sovětský svaz." To je to nejpodstatnější. Všechno ostatní je méně podstatné. I násilí. I když to na Ukrajině je vzhledem k tomu, že je Ukrajina v "naší" části Evropy hrůzné. To, co je na Blízkém východě patálie, je v Evropě tragédie. Takové je naše civilizační postavení. Za násilí na Ukrajině jde strach. Bojím se jej i já. To fakt není legrace. Až do teď jsem sledoval aktuální situaci na Ukrajině se zatajeným dechem a mlčel jsem.

Bohužel na českém internetu zase začínají prosakovat prosovětské…pardon proruské nesmysly a další mlčení by už bylo špatné. Ještě by si někdo mohl myslet, že ten, kdo mlčí, tak souhlasí.

Takže násilí na Ukrajině, To mají na svědomí neorganizovaní radikálové, kteří podporují opozici a represivní ukrajinský režim. Ta agresivní a neorganizovaná část opozice ztratí vítr z plachet, až bude ukrajinský proruský režim poražen. Násilí je strašné, ale není to ten největší problém na Ukrajině. Tím je budování nového Sovětského svazu. Samozřejmě, že bez komunismu, ale to není zas tak podstatné. Komunismus byla jen dočasná forma ruského imperialismu, který se zase vrací v pravé a nezkreslené podobě. A Ukrajinci s ním mají ty nejhorší zkušenosti. Doplatily jich na něj miliony.

Pokud si přejete obnovení Sovětského svazu, tak naslouchejte ruské propagandě o jakýchsi fašistech. A volání po zásahu armády. A obviňování EU. EU je tragická svou neschopností v zahraniční politice, a zrovna na Ukrajině se ji podařilo vyvolat megaspiknutí? To si děláte srandu, ne?

Obviňování EU z jakéhosi spikleneckého vměšování do ukrajinských záležitostí je tak srandovní, že je jasné, že to museli vymyslet nějací ruští propagandisté, pro které je všechno z Evropy, co není úplně paf z Ruska nepřítel. Ať je to fungující NATO nebo nefungující EU. Slouží jen k hanbě proruských užitečných idiotů, že tyto nesmysly bez studu opakují.

Na Ukrajině je to jednoznačné. Proruský východ chce pod křídla matičky a prozápadní západ, chce do Evropy. A vzhledem k tomu, že se revoluci šíří ze západu na východ, mohlo by to dopadnout dobře. Pokud se ovšem Rusko neodhodlá k nějaké formě bratrské pomoci.

Mimochodem pamatujete? V roce 1968 bylo dle Rusů Československo plné sudeťáků a amerických agentů. Dnes se stejnou bohorovnosti mluví putinisté o fašistech a Eurospiknutí na Ukrajině. Pořád ty samé ruské lži. A než budete plamenně odsuzovat násilí ukrajinských radikálů, vzpomeňte si na rok 1969 v Československu. Vzpomeňte na Aeroflot. Není to zas takový rozdíl. Že bychom zapomněli?

Olympijské hry každá země využívá na propagaci samy sebe. Demokratické i nedemokratické. Ty nedemokratické na to ovšem nemají právo a je třeba na to upozornit. Stejně jako Hitler v roce 1937 a Brežněv v roce 1980, tak by ani Putin v roce 2014 neměl mít pocit, že se díky olympiádě nebude mluvit o  jejich svinstvu. Proto je potřeba uvítat iniciativy jako jsou utajenediscipliny.cz.

Porušování lidských práv však není jediný problém v Rusku. Tím dalším je podpora odporného režimu Bašára Asada, který nejen potlačuje lidská práva naprosto zvířeckým způsobem, ale rovněž podporuje šíitskou teroristickou organizaci Hizbaláh. Zatímco se čas od času najde nějaký plamenný kritik západního vměšování do syrských záležitostí, o ruském vměšovaní se mlčí a přitom je docela podstatné.

Ruské vojenské dodávky do Sýrie se stupňují. Desítky dopravních letadel do země přivážejí obrněná vozidla, radary a další elektroniku, náhradní díly a letecké pumy. A teď pozor. Ruští vojáci a zpravodajci obsluhují v zemi ruské bezpilotní letouny, kterými monitorují povstalce a navádějí na ně letecké a dělostřelecké údery. Jednoduše řečeno - ruští vojáci bojují na straně Bašára Asada. Ale jako vždy nikoho to nezajímá. Tak už to bylo v Koreji i Vietnamu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

25.května 1842 – Profesor pražské polytechniky Christian Doppler formuloval tzv. Dopplerův princip na přírodovědecké schůzi Královské české společnosti Nauk.