Kdo je online

Právě přítomno: 2751 hostů a žádný člen

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Za Varšavského povstání bojoval na straně povstalců také Hetzer s přezdívkou Chwat. Více o tom naleznete na odkaze: http...
V půlce dubna se uskutečnilo cvičení Nordic Fires 2019 v prostoru švédské letecké střelnice Vidsel za účasti českých Gri...
Štefánikova smrt byla nehoda. Nevyvážené letadlo při přistání sklouzlo po křídle, říká historik https://www.irozhlas.cz...
Fascinující, že se někomu po tomhle stýská. Když tam vidím fronty na toaletní papír, reportáže o nedostatku košťat apod ...
Corp. Anderson - Komentář v M2HB
U.S. Sailors Fire the M2 Browning and Twin M2HB https://www.youtube.com/watch?v=f8kcn_mdReY

ZPRÁVY

Zveřejněno: 24. 5. 2014 15:39 Napsal Edus
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajinská revoluce - boje se separatisty na východě země, pátek 23. května 2014

Aktivity separatistů se s blížícími nedělními prezidentskými volbami stupňují.Operativní výslechy zajatých separatistů potvrzují informace ukrajinské rozvědky, že příslušníci separatistických skupin na východě země jsou nejprve cvičeni na území Ruské federace příslušníky ruské tajné služby FSB a rozvědky GRU. Mělo by se jednat o jednu ze základen u Rostova na Donu, kde je cvičeno zhruba 1 000 ozbrojenců, se zbraněmi a výzbrojí se poté snaží infiltrovat ukrajinské území. Ruské média šíří dezinformace o "vraždění mírných obyvatel armádou", užívají dokonce zakázané podprahové signály. V jednom ze záznamů dokonce reportér ruského "Life-News" udílí rozkazy separatistům během boje.

V noci na 23. května byl odražen další z pokusů proruských separatistů o průlom z obklíčení u Slovjansku a obstřel hory Karačun - ztráty nejsou hlášeny. Mezi městy Rubižne a Lycyčansk pokračovaly boje mezi armádou a separatisty započaté minulého dne. Ukrajinské armádě se podařilo zlikvidovat skupinu proruských ozbrojenců - 20 separatistů bylo zabito, kolem 30ti zraněno. Na ukrajinské straně hlášeni 2 padlí a 7 raněných vojáků.

 

Do těžkého boje se dostali také příslušníci dobrovolnického praporu "Donbas" - místních obyvatel bojujících proti separatistům a koordinujícím své akce s oddíly teritoriální obrany a ukrajinské armády. Když se bojovníci praporu přesunuli cca 40 km od Doněcka, byla jejich kolona vozidel napadena připravenými proruskými ozbrojenci u vesnice Karlovka. Bojovníkům praporu se podařilo probít, část byla nicméně obklíčena - hovoří se o tom, že proruské milice (v jejichž řadách byli doloženi bojovníci z Čečenska a Severního Kavkazu) popravily několik zajatců - hovoří se o 2 zavražděných zajatcích. Minimálně 5 bojovníků praporu "Donbas" bylo zabito, dalších 6 utrpělo zranění. Separatisté hlásí 6 mrtvých ze svých řad a místního obyvatelstva.

{youtube}WkS7oU2X4vo{/youtube}

Část vybavení ruského původu zabaveného u zajatých separatistů v bojích u Slovjanska.

Ve druhé části videa zápis operativního výslechu jednoho ze zajatců - hovoří o výcviku ruskými instruktory u Rostova na Donu, obdržení výzbroje a akcích skupiny vedené a zčásti tvořené ruskými státními příslušníky a Čečenci.

{youtube}3E8cGqoA6Yg{/youtube}

Ostřelování pozic Národní gardy proruskými ozbrojenci za příkazů reportéra ruských "Life-News".

Separatisté vybaveni přenosným protitankovým kompletem střílí na pozice ukrajinské národní gardy u vesnice Čerepková, následuje obstřel velkorážním kulometem. Po nástupu BTR národní gardy se separatisté stáhli.

{youtube}znNXCNef02Y{/youtube}

Výcvik nových branců ukrajinské Národní gardy, kteří budou v zemi udržovat pořádek a bojovat se separatismem na východě země. Na bezpečnost při průběhu nedělních prezidentských voleb bude dohlížet 55 000 vojáků, gardistů a policistů, přesto kvůli akcím separatistů v Doněcké a Luhanské oblasti nebudou moci proběhnout všude.

{youtube}S-bmZceQfQ8{/youtube}

Ruské zpravodajství - denně prý "na Ukrajině akcemi armády umírá mírné obyvatelstvo".

Na důkaz Rusové zveřejnili video zastřeleného muže, kolem kterého vojáci "demonstrativně poházeli zbraně, aby to vypadalo, že zabili teroristu". Co na tom, že uniformy vojáků jsou jiné a příroda na záběrech působí spíš jako přelom podzimu a zimy?

Pak stačilo hledat v archívech - záběry pocházejí ze Severního Kavkazu před dvěma lety - inu zloděj ukazuje co nakradl a osočuje z krádeže okradeného. Šéf zpravodajství se neomluvil, řekl jen, že to byl omyl - to budou ty podprahové vzkazy ve zprávách asi taky...

 

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.července 1940 sestřeluje nadporučík W.Streib s Bf110 bombardér Whitley. Jde o první sestřel německého nočního stíhače.

20.července 1436 – Zikmund Lucemburský schválil požadavky Čechů pro jeho přijetí za krále. Česká strana požadovala: 1. přiznání větších stavovských nároků, právo nechat si zabrané královské a církevní majetky; 2. vyloučení cizinců ze zemských úřadů; 3. opětovné přidružení Moravy k zemím Koruny české.

20.července 1937 byla zahájena stavba britské bitevní lodi HMS Anson.