Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 57

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Korona pořád trápí námořnictvo. Navy Sends Replacement Sailors to USS Essex After Crew Members Catch COVID-19 https://w...
Gray Fox - Komentář v BTR-60
Inside a BTR-60 Communications Vehicle
Německo v listopadu objednalo 38 nových letounů Eurofighter.
Kel-Tec KSG se objevil naposledy ve filmu The Hunt (2020), kde skupina managerů loví lidi jako trest za to že je kritizo...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 6. 2. 2014 20:36 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina, Egypt a Německo

Temné Swarzenbergovo protiukrajinské spiknutí odhaleno! Egypt by mohl vzorem pro Blízký východ. Německo - po rétorice rozhodnutí

To se před pár dny jeden populární blogger vztekal nad tím, že v Česku je stále dost lidí, kteří podporujou snahy Ukrajinců o to dostat se na Západ a nechtějí tady ukrajinského Putina Janukoviče. A pan blogger vyjmenovává lidi, kteří podepsali petici proti Janukovičově návštěvě a investigativně odhalil, že to jsou příznivci pana Schwarzenberga. A klade znepokojivou otázku, jestli to je jenom náhoda.

Tak na tuto znepokojivou otázku mohu klidně odpovědět. Samozřejmě, že to není náhoda! Ba co víc. Je to celkem pochopitelné. Lidé, kteří podporovali Schwarzenberga, uznávají jisté hodnoty, které on na naší politické scéně reprezentuje. A pokud se v našem skoro sousedství dějí takové významné věci, tak ti lidé k nim zaujali zcela pochopitelný postoj, který je v souladu s těmito hodnotami. Čili to, že lidé, kteří podporovali Schwarzenberga, mají takový postoj k Ukrajině, je logický a pochopitelný. Takže spiknutí odhaleno.

Mám rád různé vynálezy a technické noviny, ale na některé věci se přece jen už cítím starý a jedna z těch věcí je Facebook. Ignoruji ho, nejsem na něj, nezajímá mě. Bohužel jsem však zjistil, že díky tomu nemám ani páru o podpoře angažované části české společnosti věci Ukrajiny ohledně jejího směřování na Západ. Netušil jsem, že podpora je až tak velká. Ale přesto...

Když se nad tím zamyslíme tak Ukrajinci jsou národem, který byl kdysi součásti naší země. Vzhledem k tomu s i myslím, že se v Česku o Ukrajině mluví stále málo a podpora protestujícím není ještě pořád adekvátní. Ale ti, kteří něco dělají v této věci, mají můj vděk a podporu. Jsem za ně rád. Jakmile naleznu vhodnou příležitost, zapojím se taky.

Stejně si myslím, že "my antijanukovičovci" jsme na tom morálně výše než "oni projanukovičovci". A že se to dá rozumově dokázat. Mně se opravdu nelíbilo násilí, které páchali radikální neorganizovaní demonstranti v Kyjevě. A opravdu si nepřeji, aby to skončilo násilím z obou stran. Ale když čtu názory "projanukovičovců", tak ti nemají s násilím žádný problém. Pořád čtu ódy na ukrajinskou policii a výzvy ke střílení do demonstrantů nebo k vojenskému převratu. A spousta z nich si ještě pamatuje Palachův týden nebo dokonce rok 1968. No hnus.

Často bývám obviňován z fanatizmu, protože můj postoj je radikální a nekompromisní. Ale není to fanatizmus, není to víra, je to výsledek rozumové úvahy. Chcete důkaz? Tady je. Egyptu Západ hodně uškodil a Egypt hledá spojenectví v Rusku, což chápu. Je to jednoznačně chyba Západu, že podporoval vládu antidemokratických islamistů, byť demokraticky zvolených. A teď se dívá na Egypt skrz prsty, přestože v Egyptě vítězí sekularisté a země má nakročeno být demokratickou a sekulární. Egypt účinně bojuje s teroristy na Sinajském poloostrově. Západu vadí, že grantem egyptského sekularismu a ústavního pořádku je armáda. Ale stejně tomu bylo téměř 100 let v Turecku, které je členem NATO. Maršál Sisí je kritizován za to, že se chce stát egyptským prezidentem a je o tom informováno, jako by to bylo něco perverzního. Já jenom připomínám, že američtí generálové Grant a Eisenhower se taky stali prezidenty své země, kterou nikdo kvůli tomu nepovažoval za nedemokratickou.

Naopak jsem přesvědčen, že egyptské řešení je inspirativní i pro jiné země regionu, které by chtěly být demokratické a sekulární. Armáda totiž bývá nejlépe fungující institucí i v těch nejzuboženějších zemích, a pokud nevládne sama, ale je jen pojistkou, je to přijatelné. Pokud to Západ nepochopí, tak si zaslouží, aby ztratil Blízký východ ve prospěch Ruska.

V poslední době informuji o změně zahraniční politiky Německa směrem k větší odpovědnosti. Tady jsou další konkrétní fakta. Německo rozhodlo o posílení svého kontingentu v Mali a zároveň německá vláda prosazuje prodloužení mise v Afghánistánu o 10 měsíců. Pokud Afghánistán podepíše dohodu s NATO, tak v Afghánistánu zůstane německý prapor ještě dlouho po skončení tohoto roku. To jsou důležitější informace než nesmysly o děravých silnicích a zajatých amerických psech, kterými nás média zásobují.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.ledna 1871 se narodil Otto von Bismarck.

18.ledna 1409 – dekret Kutnohorský, v němž byl upraven počet hlasů na pražské univerzitě ve prospěch Čechů

18.ledna 1888 se narodil Thomas Octave Murdock Sopwith letecký průkopník, zakladatel letecké školy Sopwith School of Flying a letecké továrny Sopwith Aviation Company.

18.ledna 1411 – zemřel moravský markrabě Jošt (též braniborský markrabě a král římský 1410 –1411)

18.ledna 1918 začala v Rakousko-Uhersku generální stávka trvající až do 25.ledna. Hlavními požadavky bylo uzavření míru, demokratizace země a zlepšení potravinové situace.

18.ledna 1174 zemřel Vladislav II. (kníže český 1140 – 1158; král český 1158 – 1172)

Translate