Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Duke - Odpověděl na komentář # 4706 v Shrnutí za únor 2021
Je pravda, že z WW1 toho tu tolik nemáme.
Chystá se desková hra s legionáři na Sibiři. Legie: Sibiřská cesta https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=64&t=400...
Co také oprášit 1. světovou válku?
Docela zajímavý článek, sic řeší dlouho zmiňovaná úskalí F-35 The US Air Force Quietly Admits the F-35 Is a Failure The...
Článek jsem upravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 15. 2. 2014 20:40 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Sýrie, Egypt, Střední Afrika

Obama si kolem Sýrie zase vyskakuje. Je to správné? Egypt se přiklání k Rusku. Naše chyba. Situace ve Střední Africe.

Poslední dobou v některých médiích probleskují informace o tom, že Obamova administrativa zase naznačuje  možnost silového řešení situace v Sýrii. Opravdu je naznačují, takovou tou typickou diplomatickou hatmatilkou - všechny možnosti jsou otevřené, nevylučujeme nic, připravujeme nové formy nátlaku na Asadův režim.

Nejmenovaný zdroj řekl, že je možné všechno kromě vyslání amerických vojáků do Sýrie. Nejpravděpodobnější ovšem je, že ani Obama není tak hloupý, že by opakoval blamáž s vyhrožováním náletů na Sýrii. S největší pravděpodobnosti Obama mluví o podpoře sekulárních povstalců v Sýrii, kterou by asi USA chtěly zintenzívnit. Pokud by se jednalo o cokoliv jiného, měl by si Obama pořádně rozmyslet jakékoliv vyhrožování silou, pokud na to nemá koule a žaludek, jak už jednou předvedl.

A pokud chce podporovat sekulární rebely, což je jistě chvályhodné, je to jasná tajná operace, tak se tím nemá chlubit. Tím, že něco takového avizuje, akorát dává šanci Rusku vymýšlet zase nějaký protitah. Zkrátka Obama by měl pochopit, že americký prezident není rétor, ale vykonavatel.

Vykonavatel, jako je například prezident Putin. Ten podpořil egyptského maršál Sisiho při jeho kandidatuře na egyptského prezidenta. Bohužel pro Západ. Ale tentokrát si za to Západ opravdu může sám. Západní politika ohledně Egypta je skutečně opravdu vnucování přesného politického systému a vývoz západního modelu demokracie, který prostě v těchhle zemích nemůže fungovat. Tyhle země opravdu potřebují svobodu a opravdu potřebují demokracii, a nepotřebují kopírovat přesně západní politický model. Samozřejmě, že ani ten ruský, protože jak píšu, potřebuji svobodu a demokracii. Země, která si sama bez cizí intervence vymyslela svůj model demokracie, který má reálnou naději fungovat, je Egypt. A Západ to Egyptu rozmlouvá. Je logické, že se tedy Egypt obrací o pomoc jinde. Je to smutné, ale je to pochopitelné. Je to výsledek zcela špatné západní politiky vůči Egyptu.

Francie posílá do Střední Afriky dalších 400 vojáků a bude jich tam mít celkem 2 000, kdežto celý zbytek EU 500. Středoafričané se už začínají masakrovat, takže EU určitě o tom vydá nějakou velmi, ale opravdu velmi krutopřísnou rezoluci. Francouzi zahájili v hlavním městě Bangui operaci, při které provádějí domovní prohlídky a zbavují obyvatelstvo zbraní. Doufejme tedy, že se jim podaří blížící se katastrofu zastavit, aniž by v Bangui nedocházelo k podobným situacím, které se odehrály před dvaceti lety v somálském Mogadišu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

17.dubna 1711 zemřel Josef I. Habsburský, český král v letech 1690-1711

Translate