Přihlášení
Kdo je online
Spřátelené weby
Poslední komentáře
ZPRÁVY
Tibet, Sýrie a Střední Afrika
Svět je nejen Ukrajina. Obama když chce, tak se umí zachovat jako americký prezident. OSN schválilo rezoluci požadující umožnění humanitární pomoci. Ve Střední Africe umírá mnohem více lidí na Ukrajině.
Světové události pokračují i jinde než na Ukrajině. Prezident Obama, poté co zjistil, že nerozumí Blízkému východu a že jej Putin pokaždé snadno doběhne, se soustřeďuje na Čínu. Občas ukáže, že se umí zachovat jako americký prezident a navzdory čínské hysterii přijal v Bílém domě Dalajlámu. Tady je jasně vidět jak Číňany prosazovaný pojem "vnitřní záležitosti" nesmyslný. Tibet by mohl být čínskou vnitřní záležitosti, ale to, koho si pozve americký prezident na návštěvu, je přece vnitřní záležitosti USA, ne?
Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci, která vyzývá všechny strany konfliktu, aby umožnily dodávky humanitární pomoci. Navzdory tomu, že je v ni uvedeno, že pokud to nebude umožněno, hrozí tomu, kdo tyto dodávky neumožní nespecifikované důsledky, pro rezoluci hlasovalo Rusko i Čína a to díky tomu, že byly z rezoluce vyňaty pasáže kritizující Asadův režim. Rezoluce je hodnocena rozporuplně. Jedni ji vidí jako další bezzubou rezoluci OSN. Druzí ji berou jako přijatelný kompromis mezi Západem a Ruskem a Čínou. Přesto se samozřejmě, že v Česku najdou Titušky, které ji zase považují za jakýsi výplod amerického imperialismu nebo něčeho takového.
Evropané jsou vzrušení událostmi na Ukrajině a pohoršeni násilím, které se tam tento týden odehrálo. Jenže ještě horší násilí právě probíhá třeba ve Střední Africe. Místní milice nyní útočí na mezinárodní jednotky v čele s Francouzi na základně na letišti u hlavního města a OSN požaduje další 3000 vojáků pro tuto tě, ale těžce ignorovanou zemi.
Na Ukrajině potřebujeme pro mír dohodu a jednání, ale do Afriky je potřeba poslat vojáky.
Komentáře
- Žádné komentáře nenalezeny
Vyhledávání
Dnešní den v historii
22.ledna 1829 – Hrabě Jindřich Dietrichstein podal návrh na založení Jednoty k probuzení průmyslu v Čechách. Tato instituce byla založena později 1.3. 1833 a kladla si za cíl pomocí vydávání knih a časopisů a pořádáním přednášek pomoci průmyslu v Čechách.
22.ledna 1901 zemřela britská královna Viktorie.
22.ledna 1879 došlo k porážce Britů vojskem Zulského království v bitvě u Isandlwany
Poslední novinky
- Turecké bojové drony: Bezpilotní zbraně nového sultána
- Veselé Vánoce a úspěšný rok 2021
- QBZ-191: Novinka pro čínskou armádní elitu
- Chieftain vs. T‑62: Neprávem zapomenuté tankové bitvy
- Shrnutí za listopad 2020
- HMS Iron Duke vs. SMS König: Dreadnoughty v bitvě u Jutska
- Sopwith Dolphin: Výškový dravec se čtyřmi kulomety
- 15 cm hrubá houfnice vz.14 a vz. 14/16
- Shrnutí za říjen 2020
- Polní nemocnice Armády ČR připravena