Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 14

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 11. 3. 2014 2:58 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Rusko, Sýrie a Egypt

Rusko se nejen chová agresivně na Krymu, ale stále chrání vražedný a teroristický režim Bašára Asada. A podporuje "pučisty" v Egyptě.

Jak napsal Martin C. Putna "všechny vážná slova o Krymu již byly napsána" a skončil "čas na slova" a nastal "čas na činy". Souhlasím s tím. Myslím, že slova jako Ukrajina a Krym byla v posledních 14 dní napsána stejně často jako dohromady v předchozích deseti letech. Karty jsou rozdány, vojáci, diplomaté  a názoroví oponenti jsou pevně zakopáni ve svých pozicích a to, co se nyní děje je taková mírná pauza před další kolem, který se jmenuje referendum a anexe. Ale na to si budeme muset počkat. A mezitím je třeba se porozhlédnout i jinde po světě.

Veřejnost vzrušilo zmizení Malajského letadla, ale já bych se chtěl věnovat jiné zemi, která je nyní hluboce opomíjena a přitom z lidského hlediska je tam situace mnohem mnohem horší než na Ukrajině nebo Krymu. Je to Sýrie.

Mezinárodní vyšetřování jednoznačně konstatovalo, že loni v létě udeřily v Damašku chemické zbraně ze skladů syrské armády. Již předtím bylo jednoznačně potvrzeno, že chemické zbraně byly vypuštěny z vládního území. Ale přesto OSN nechce konstatovat, kdo za to může. Ale každému rozumně uvažujícímu člověku musí být jasné, že když něco vypadá jak kachna, chodí to jak kachna a kváká to jak kachna, tak to je kachna. Nedovedu si představit situaci, kdyby povstalci pronikli na vládní území, ukradli tam chemické zbraně ze syrských skladů, ukradli syrské raketomety a stříleli sami na sebe z území nepřítele. Opravdu to někdo považuje za pravděpodobné? Nepřipomínají vám tyto nesmysly něco? Ano, ruské arogantní lži o Krymu. Rusko stejně jako lže nyní, lhalo i loni v Sýrii.

Navíc izraelské námořnictvo zadrželo rakety pašované do Gazy. A odkud byly tyto rakety pašovány? Kde byly vyráběny? Ze Sýrie. A nebyly pašovány z území ovládané rebely nebo teroristy, ale z území kontrolovaného Asadovou Ruskem podporovanou vládou. A ty rakety pašoval další Asadův spojenec Írán. Izraelské letectvo loni zmařilo několik pokusů Asada zásobit raketami Hizbaláh v Libanonu. Když se stalo řízení náklaďáků vezoucím rakety ze Sýrie do Libanonu dobrým způsobem pro sebevraždu, zkusili to kamarádi Asadova Sýrie a Írán z druhé strany. Lodí kolem arabského poloostrova do Súdánu a Gazy. Což se díky spolupráci Izraele a USA nepovedlo. Byli jsme často varováni, že povstalci v Sýrii ohrožují Izrael. Bylo nám několikrát tvrzeno, že Putin je lídr v boji proti terorizmu, ale opět se potvrdilo, že režim podporovaný Putinem zásobuje protiizraelské teroristy.

Další blízkovýchodní souvislost se současnou Ukrajinskou krizí objevil Bohumil Stejskal, když připomněl Putinův dvojí metr. putin totiž neuznává ukrajinskou vládu, protože měla vzniknout "převratem" a svrhla demokraticky zvoleného prezidenta. Jestli se však chcete podívat, jak vypadá státní převrat, podívejte se do Egypta. Tam armáda svrhla demokraticky zvoleného prezidenta. Armáda! To je státní převrat jak má být. Ale to Putinovi nevadí. Naopak s Egyptem čím dál tím více spolupracuje.

Bývám obviňován z neobjektivity vůči Rusku a Putinovi. Co se ale Egypta týče, tak říkám, že současná egyptská vláda, která se stává vznikajícím ruským spojencem je legitimní, protože svrhla prezidenta sice demokraticky zvoleného, ale prezidenta prosazujícího nepřijatelný a nedemokraticky politický směr- islamismus. Konec konců i Hitler byl demokraticky zvolen. Stejně jako na Ukrajině, tak však i v Egyptě se chystají nové volby, čili i stejně jako na Ukrajině, je současná egyptská vláda pouze přechodná.

A to, že se Egypt a Rusko stávají spojenci je z egyptského hlediska naprosto pochopitelné, když Západ odmítá Egypt podpořit proti islamistům, kteří již tolikrát prokázali, že svoboda pro ně nic neznamená.

V souvislosti s Egyptem bych chtěl upozornit ještě na něco. Zatímco jiné země regionu řeší zasahování náboženství do vlády, Egypt se vydal cestou opačnou a jeho vláda zasaje do náboženství a egyptské úřady začaly předepisovat páteční kázání v mešitách. Někdo by mohl říct, že to nedělali ani komunisté, ale Blízký východ není Východní Evropa a to co se v Evropě může zdát šokující, v Egyptě je však dobrý nápad a možná inspirace i pro další země regionu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

18.října 1918 začíná bitva u Terronu v níž vítězí českoslovenští legionáři nad císařským vojskem i přes nasazení yperitu a několika protiútokům.

18.října 1748 – Byl uzavřen mír v Cáchách, který ukončil válku o dědictví rakouské. Marie Terezie ztratila část italských provincií a získala všeobecné uznání pragmatické sankce.

Translate