Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 12

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 19. 3. 2014 19:24 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Březen 2014: Vítězství zla

Anexe, anšlus Krymu je vítězstvím zla. Je to pro Západ další jedenácté září. Svět se zase změnil. Putin je nebezpečnější, než byl Bin Ládin.

Zlo dnes slavilo. Zlo bylo oslavováno. Zlem se opíjeli. V Kremlu a na Rudém náměstí. Rusko se vysmálo sankcím, které měly znamenat jasný vzkaz, navzdory rozhořčení Západu, navzdory pravdě a slušnosti anektovalo kus cizího území a ještě slavilo. Bez žádného studu. Neznámí ozbrojenci se najednou změnili v ruské vojáky. Putina vůbec nezajímá, že několikrát lhal přímo do očí světové veřejnosti. Bez hanby, bez studu, bez svědomí. Naprostý nezájem, co si o nás kdo myslí a krádež kusu Ukrajiny.

Světový pořádek se zhroutil. Americký mír je pryč. Blíží se ruská válka. Pro Západ jsou poslední události jednoznačná porážka. To je to jediné s čím s ruskými a proruskými politiky plně souhlasím. Je to další jedenácté září. Zahynulo "jen" 100 lidí. Zatím. Ale je to začátek nové etapy. Etapy, kdy se někdo, kdo po léta sledoval, jak síla západu v poslední době klesá. Jak západní politici nejsou ochotni riskovat neúspěch a neoblibu a raději jen žijí z úspěchů jejich předchůdců. Ano, mezi odpůrci Západu se šuškalo, že Západ už není, co býval, dobře si všímali, že je to jen nafouklá bublina, prázdna skořápka. Ale protože v minulosti Západ uštědřil zlu mnohé bolestné porážky, tak se báli tu bublinu prorazit. Až se našel někdo odvážný- ano Vladimír Putin, který to zkusil. A vyšlo mu to.

Nejsem si jistý, jestli začne další Studená válka, ale přeji si, aby tomu tak bylo. Protože jestli ne, tak nastane Věk chaosu. Putin ukázal zlu cestu a to bude pokračovat dál a dál. Bude zkoušet, až kam bude moct dojít a dojde až tam, kam mu Západ dovolí. Ale nebude jediný. Uvidíte, kolik se vynoří nových a dalších diktátorů, kteří vsadí na to, že mohou získat moc porušením světových pravidel. putin jim vyšlapal cestu a oni půjdou za ním. Začne mezinárodní anarchie. Máte smůlu všichni vy, kteří myslíte na mír. Nebude ani mír pravý, který by si každý přál, ani mír studený vynuceným vzájemným jaderným zničením. Nastává věk malých válek. Možná je povede Rusko v Evropě. Možná je povede někdo jinde ve světě, aby získal své pozici na úkor slabého Západu.

Po jedenáctém září 2001 se říkalo, že se svět změnil. Teď se to neříká, ale to neznamená, že to tak není. Svět se skutečně změnil mnohem více než po jedenáctém září. Světový řád se rozpadá, protože se ukazuje, že není nikdo, kdo je ochoten jej držet. To, co se k nám řítí z Ruska, není jiný řád. To je neřád.

Po jedenáctém září vypukla válka proti terorismu. To byl a je skutečný nepřítel. Stejně jako Bin Ládin. Po dlouhých letech bojů se podařilo zlo silně omezit. Najde se jistě dost svědků, kteří dosvědčí, že jsem vždy před terorismem varoval, vždy jsem obhajoval boj proti němu a vždy jsem jej považoval za maximální nebezpečí. Ale přesto je to celé takové trošku exotické. Jako z dobrodružného filmu. Válka někde v poušti.  Já vím, že i pro mnoho například českých vojáků to žádný film nebyl a zažil to na vlastní kůži. Ale celé je to trochu vzdálené.

Putin a Rusko ne. Jsou blíž. Jsou silnější. Mají velmocenské nástroje, tanky a letadla. Jejich stíhačky jsou 15 minut letu od nás. Potkáváme Rusy i Ukrajince na ulicích svých měst. Tohle je naše realita, náš region a náš boj, který se zdá jako vzdálený příběh třeba somálskému pastevci. Je to náš příběh. Pro nás je Putin největší hrozbou než Bin ládin  a Rusko větší hrozbou než Al Kajda. Je to hlavně naše jedenácté září. Čím víc  na východ od Atlantiku, tím jsme blíže našemu evropskému Ground zero.

Nastala temná hodina, ale jsme jen to jen další epizoda epického souboje dobra a zla. Teď má zase navrch. Zatím to nevypadá, že by někdo z vůdců Západu pochopil osudovost chvíle. Nejsou to ti správní. Západ teď čeká na svého, své spasitele, který by se postavil jako rovný Putinovi. Ale nemusí být pasivní, můžeme začít vyvíjet činnost proti tomu zlu. Jsme na Západě a nejsme jen bezmocnými statisty jako nebozí Rusové. My můžeme něco dělat. Můžeme začít hledat ty správné vůdce, kteří by byli schopni vést Západ k obraně. Západ měl takových lidí dost a najdou se zase.

I když jsme na tom teď zle, tak dobro neprohraje. Věčný zápas bude pokračovat a každá akce si žádá reakci. Doufejme, že přijde brzy.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

2.prosince 1805 – Bitva u Slavkova, v níž Napoleon drtivě porazil rakousko-ruská vojska, ačkoliv byla v početní převaze. Bitva se také nazývá bitvou tří císařů – osobně se zúčastnili rakouský císař František I. Habsburský, ruský car Alexandr I. a francouzský císař Napoleon.

Translate