Kdo je online

Přihlášení uživatelé 2
Hosté 24

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Corp. Anderson - Odpověděl na komentář # 4636 v Vzpomínka na politruky
A ve kterých letech jste sloužil?
Alespoň pár pozitivních zpráv: Proč Angela Merkelová zachraňuje českou ekonomiku https://www.irozhlas.cz/komentare/kom...
Richard Plíhal - Odpověděl na komentář # 4636 v Vzpomínka na politruky
Už je chudáky nechme na pokoji. Samozřejmě, jejich účel v armádě ČSLA byl nutný, především v časech, kdy bylo úzkostlivě...
České firmy kritizují tendry na roušky a respirátory. ‚Konec pohádky,‘ říká jeden z výrobců https://www.irozhlas.cz/zpr...
Chybička se vloudila. Už jsem to napravil.

ZPRÁVY

Zveřejněno: 22. 3. 2014 19:26 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Krize: Rusové, Američané a vojáci

Nenáviďte Putina, ale milujte Rusy. I když z 80% podporují Putina. USA ukazují Evropě, jak se to dělá i v otázce sankcí. Vojenská reakce Západu je lepší než ta ekonomická.

I když podle průzkumu veřejného mínění 80% Rusů podporuje Putina a i když rusové teď mávají svými vlajkami a bijí se v prsa, tak je třeba dbát na to, abychom měli stále na paměti, že to zlo pochází od Putinovy kliky a ne od Rusů. Ano, Rusko nemá demokratickou tradici a Rusové jsou náchylní k velikášství a nacionalismu, ale každý národ má nějaké vady. My Češi bychom mohli vyprávět. O odpovědnosti občanů a každého jednotlivce za současný způsob Ruska, to si musí Rusové vyřešit sami. My nemáme právo se jim do toho míchat. Ale máme právo se míchat do toho, jakou garnituru mají u moci, co dělá v mezinárodním měřítku a máme právo pomoct těm Rusům, kteří chtějí změnit pány Kremlu.

Ale já si myslím, že Rusko se zlepšuje a držím mu palce. Když Rusko maskované jako SSSR vtrhlo do Československa v roce 1968, nalezlo odvahu k demonstraci proti tomu jen 8 lidi a prokázali neuvěřitelnou a obdivuhodnou statečnost.

No a v neděli protestovalo v atmosféře vypjatého nacionalismu proti Putinově politice 50 000 Rusů. Obdivuju je a vážím si jich a držím ji palce, a když jsem je viděl s ukrajinskými vlajkami a nápisy "Promiň Ukrajina" nebo "My jsme to správné Rusko" byl sem fakt dojat. Doufám, že jednou budou tihle lidé v Rusku u moci a budeme zase slovanští bratři. Moc se na Rusy těším, až budou patřit k nám. Mají báječnou velkou a krásnou zem, legrační melancholii a bezva vodku. Jsou fakt bezva, jen kdyby v tom Kremlu neseděl takový…

Zatím však musím zůstat u starého dobrého vychvalování USA. Situace se sankcemi se ukazuje jasně. Evropa po dlouhých debatách přijala sankce proti dalším jedenácti lidem. Takže EU už naštvala 33 Rusů. TO je ta drtivá síla EU. Prostě marnost nad marnost. Stejně jako debaty o dodávkách zbraní. Dodávat zbraně současnému Rusku je totální šílenství. Merkelová, která vede Německo, jenž bylo blízké Rusku, se vzpamatovala a přerušila zbrojní kontakt s Ruskem. Francie se svými výsadkovými loděmi váhá. Ono loď je docela velká věc, je drahá a staví ji hodně lidí, takže zrušení tohoto kontraktu by bylo velmi závažné. Francouzi mají lodě předat až na podzim, tak si to chtějí rozmyslet. To chápu. Ale jestli se do podzimu nic nestane a oni dodají tyhle lodě určené k útočným operacím Rusku, nejlépe do okupovaného Sevastopolu, tak to bude totální absurdita. Jakoby Britové stavěli Hitlerovi Bismarka.

Takže EU takhle lavíruje a váhá a kouká jak válčit, ale nemít žádné ztráty, což se jí nemusí hrubě nevyplatit. Zatímco USA, které měly v úmyslu Evropu více méně ignorovat a které se chtěly starat o Čínu, tak nakonec uvalily opravdu účinné sankce, které zasáhly Putinovo okolí a jeho oligarchy a znepříjemňují ruské vládní klice život. Z amerických sankcí si už Rusové přestali dělat legraci. Úsměv už jim zamrzl. EU opravdu na USA nemá. Ani náhodou. Ani když je tam Obama.

Ta vojenská reakce na Ruskou hrozbu mu jde přece jen lépe než ono lavírovaní kolem sankcí. USA vyslaly letouny do Polska a Pobaltí. Británie vyslala tajfuny do Polska, aby bránily Pobaltí a teď i Francie vysílá do Polska letadla Rafale a Mirage 2000 rovněž k ochraně Pobaltí. To nevadí, že ta firma s nějakým velkým cvičením NATO v Polsku byla jen fáma. Američané totiž hodlají na své základně v Polsku poskytnout výcvik pro další země východní Evropy včetně Česka. Čili se tak dlouhodobě posiluje vojenská spolupráce. Což je lepší než nějaké jednorázové cvičení.

Ale cvičení bude. Jednotky NATO vstoupí na území Ukrajiny a budou cvičit s Ukrajinskou armádou. Takový postup proti Rusku bych si představoval. A Polsko urychlí výstavbu vlastní protiraketové obrany.

Tady začíná být Západ čím dál tím víc rozhodnější. Že by se začal ozývat pud sebezáchovy?

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

3.července 1897 se narodil československý generál Heliodor Píka.

3.července 1854 se narodil český hudební skladatel Leoš Janáček