Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 13

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 26. 3. 2014 19:32 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Krym: Tymošenková, Obama a pohyby armád

Slova Tymošenkové jsou pochopitelné a není to žádný zločin. Zločin je, že byly nahrány. Obama přitvrzuje, ale lze mu to věřit? Ruská vojska se shromažďují na hranicích Ukrajiny. Proč se neshromažďují vojska NATO?

Slova Tymošenkové jsou pochopitelné a není to žádný zločin. Jednak jsou to jen slova a ne činy. Existuje ještě svoboda slova nebo si už musíme dávat pozor, abychom nenaštvali Rusy? Za druhé, jsou to slova vyřčená v soukromém hovoru. Kdyby byla vyřčena například na Majdanu, tak by to za určitých okolností mohl být i zločin-šíření nenávisti. Morálně ano. Jenže Tymošenková, i když je ostrá, takhle na veřejnosti nemluví. Za další její slova byla pochopitelná. Ano, byla. Čech může snadno zůstat morálně spravedlivý od své televize a své hospody, ale musíme si uvědomit, že Tymošenková je politik země do které vtrhla nepřátelská armáda, která urvala kus jejího území a to jen díky proto, že občané Ukrajiny chtějí demokracii. A tato země Ukrajině prostě anektovala část území. Jak byste se asi cítili, být to u nás? Taky byste nechtěli "postřílet všechny rusáky a hodit na ně atomovku?"

Za další, kdopak nikdy v soukromí nebo i na veřejnosti neřekl: "Já ho zabiju" A to třeba i na adresu svých dětí. Znamená to, že jste vrazi dětí?  Já se klidně bez mučení přiznám, že když se naštvu, tak vykřikuju, že zabiju toho, kdo mě štve. A protože jsem vulgární rockerský ostravák, tak když jsem vzteklý, neberu si servítky a vyprávím svým přátelům, jak bych obzvlášť krutým a nechutným způsobem zabil různé lidi, kteří mě momentálně naštvali. A znám spoustu lidí, co to tak mají a přitom to jsou hodní a milí lidé. Ale kdyby je Rusové odposlouchávali a zveřejnili to, tak by vypadali jako největší magoři. Jenže od toho máme rozum, abychom ovládli své emoce a to co ventilujeme v soukromí, nedávali veřejně najevo. To není přetvářka, to je vláda rozumu nad emocemi, která z nás dělá lidi. Ovšem když se vám někdo podívá do soukromí, vždy vás to poškodí, protože ukáže něco, co není určené pro ostatní. Kdo je nevinný ať hodí kamenem.

A mimochodem, nemají v Rusku moderátora, který vyhrožoval, že se Washington změní v radioaktivní popel? Rusové takové nesmysly vyprávět mohou a Ukrajinci ne? Jsou snad Ukrajinci negaci podlidé s menšími právy?

Mám prostě pro Tymošenkovou pochopení, ale každopádně si myslím, že Tymošenková je stejně na Ukrajině politicky out, takže celé je to jen zase nafouknutá ruská propaganda. A to je na tom to nejhorší. Mělo by nás děsit, že si Rusové vesele nahrávají, koho chtějí a že si to zveřejňují, jak na běžícím páse. Již sem to psal před měsícem. Je děsivé, že Rusové mají takové možnosti odposlechu a Západ není schopen na jejich straně nic odhalit. Ve válce tajných služeb Rusko nad Západem drtivě vede. To je další záležitost, kde by se měl Západ mobilizovat a zakročit. A v tajném světě tajných služeb může s Ruskem bojovat už ď a plnou silou. Je to potřeba jako sůl. Ruské tanky jsou v Rusku, ale ruské tajné služby válcují Evropu a USA. Ještě, že to není vidět. Kdybychom to viděli, museli bychom si připadat, jako, že Krym je celá Evropa. Jenže o téhle válce se mnoho nedozvíme. Možná až ustanou ty odposlechové aféry, můžeme si říkat, že to západní služby provedly své neviditelné vylodění v Normandii.

Obama hrozí Rusku sankcemi, které mohou poškodit i Západ. Obama to sám připouští a možná to bude znít perverzně, ale je to dobře. Celou dobu razím heslo, že teprve až Západ ukáže, že je schopen sebeobětovat, tak jej Rusko začne brát vážně. Z tohoto důvodu čekám na tyto sankce z nadějí. Už jen proto, aby to zaskočilo premiéra Sobotku. Ne, ve skutečnosti jsou sankce opravdu potřeba pro Putinovo pochopení. Buď sankce nebo ruská okupace či válka. Co s toho je nejlepší? Sankce.

Proto se obávám, že Obamovy vyhrůžky jsou jen vyhrůžku a že když dojde na krájení chleba, Obama zase jako už tolikrát předtím ustoupí. Kéž by překvapil.

Stejně je reakce Západu nejen slabá, ale i neadekvátní. NATO si všimlo, že se Rusové shromažďují na ukrajinských hranicích. Nikdo neví, jestli to je strašení nebo Rusové půjdou dál. Mimochodem, vzpomínáte, jak to bylo před několika dny až týdny? Putin vyslal vojska na ukrajinskou hranici, pak je stáhl, jako že si máme oddechnout a pak prostě anektoval Krym. Takže zase něco kuje.  A já se ptám, proč NATO neshromažďuje taky svá vojska na hranicích Ukrajiny? Neříkám, že by se mělo NATO pustit do Ruska, ale když Rusové shromažďují vojska na SVÉM území, proč by NATO nemohlo dělat to samé na SVÉM. To je pro mě naprosto nepochopitelné.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

16.října 1813 začala bitva u Lipska někdy označovaná jako Bitva národů.

16.října 1306 – sňatek Rudolfa Habsburského s Eliškou Rejčkou, vdovou po českém králi Václavu II. Rudolf Habsburský se tak ve zmatené situaci po zavraždění posledního Přemyslovce dostal na český trůn. Českým králem byl od roku 1306 do roku 1307, kdy zemřel na úplavici.

16.října 1310 – Vznik městské radní knihy v Starém Městě v Praze (úřední kniha pražské samosprávy)

Translate