Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 10

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...
Aviator - Komentář v Suchoj Su-57
Rusové chystají i exportní verzi. https://forum.vojsko.net/viewtopic.php?f=20&p=59993#p59993 Jinak do galerie jsem ...
Poláci letos objednali 25 ks bezpilotních letounů Bayraktar TB2.
U nás jde i koupit, i když znehodnocený. http://www.zelenysport.cz/znehodnocene-zbrane-deko/vz-27-plukovni-kanon

ZPRÁVY

Zveřejněno: 3. 4. 2014 19:36 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Janukovič, NATO a letadla nad Černým mořem

Janukovič opět promluvil a po pár hodinách otočil o 180 stupňů. Jaké bude budoucnost NATO, Ukrajiny a Ukrajiny a NATO. Napětí nad Černým mořem.

Janukovič opět promluvil. Co se mu asi odehrává v hlavě, když dělá takové názorové kotrmelce? Před pár dny vyzýval k referendu o každém regionu Ukrajiny. Nyní označil ruskou okupaci Krymu za tragédii, kterou by nikdy nepřipustil. Podle mě svádí nějaký vnitřní boj, ale neznám jej a do hlavy mu nevidím. Každopádně, i kdyby své poslední názory zase odvolal, že svádí vnitřní souboj o hodnocení situace na Krymu je evidentní. Jaký je to rozdíl proti skálopevnému přesvědčení některých Čechů, že to, co stalo na Krymu je jedině správné. Opět se ukazuje, že někteří Češi dovedou být papežtější než papež. Opět by mě zajímalo, jak příznivci ruské zahraniční politiky vysvětlí poslední názory "zákonně zvoleného fašistickými hordami svrženého demokratického prezidenta Ukrajiny".

Rusko varovalo Ukrajinu před sbližováním s NATO. Já si myslím, že to jediná rozumná perspektiva o tuto zem, pokud si chce uchovat samostatnost. I kdyby současný ruský režim padl, tak pro Ukrajinu neexistuje nic rozumnějšího. SSSR už padl a 20 let se zdálo, že nemůže být obnoven, ale v Rusku si začali myslet něco jiného. I kdyby znova padlo nově vysněné ruské impérium, jenom šílenec by mohl doufat, že se to nebude už opakovat. Vstup do NATO je tak jedinou rozumnou alternativou neustálého dělení Evropy na Západ a Východ. Poslední desítky let zažíváme konfrontací Západ vs. Východ, která se v posledních letech jen maximálně zmírnila, ale neskončila. A víte, kdy definitivně skončí? Až do NATO vstoupí Rusko. Možná se toho dožijeme. Lidé se stále dožívají delšího věku…

Proto nerozumím tomu, že se Ukrajina nahrne do NATO jako buldozer. Myslím, že to je způsoben jen obavou z Ruska. Aby nezasáhlo dříve, než k tomu dojde. Myslím si, že ale Ukrajina nakonec v NATO, spolu s Gruzií skončí. Vyžaduje si to však splnění dvou podmínek. Ukrajina i Gruzie se budou muset vzdát nároku na ztracená území Krymu, Abcházie a Osetie. Není  možné, aby země NATO měla územní spor s Ruskem. Ale za členství NATO jsou tato území plná lidí, kteří o Ukrajinu a Gruzii nestojí, to stojí. Nakonec to stejně dopadne tak, že si obyvatel těchto proruských oblastí budou trhat vlasy, že se tehdy před lety rozhodli pro Rusko. A to bez války a dobývání.

Druhou podmínkou je, že v zemích NATO nesmí mít navrch ustrašení politici, kteří nechtějí vstup těchto zemí do NATO, jen aby nenaštvali Rusko. Ano j to směšné, když si pořád někdo myslí, že opatrným postupem může Rusko, které se teď cítí jako globální parní válec zastavit. Pevně doufám, že jestli se nevzpamatují současní západní politici, demokratická výměna je časem nahradí za politiky charakternější.

Je třeba začít vymýšlet tu protiruskou politiku a ne pořád hledat způsoby jak rozběsněné Rusko uplácet. Na vzteklou bestii pomůže jen bič. To, že NATO přerušilo veškeré styky s Ruskem, už nikoho nešokuje.

A tak NATO aspoň ukazuje zuby zahájením leteckého cvičení v Baltském moři, ale tom je pořád málo. Zvláště, když se ukázalo, že  se od Ukrajinských hranic Rusové nestahují a stále hrozí nebezpečí jejich vpádu na Ukrajinu a že ruské řeči o tom, že se stahují, byly jen řeči.

Ale Ukrajinská hranice není jediný zdroj rusko-západního napětí. Jsou i jiná místa, o kterých se tak nemluví, ale to, co se tam děje nahání hrůzu. Bulharsko hlásí, že za poslední dva měsíce musely jeho stíhačky (ruské výroby Mig-29) třicet krát startovat proti ruským provokacím v blízkosti bulharského vzdušného prostoru nad Černým mořem. Předtím se to stávalo třikrát ročně. To znamená, že v průměru každý druhý den straší Bulhary ruské letectvo. Není divu, že chtějí USA do oblasti poslat válečnou loď.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

27.července 1834 – V Kajetánském domě v Praze byla zahájena česká divadelní představení. V představeních účinkovala skupina mladých nadšenců a ochotníků, mezi kterými byli i např. Karel Sabina a Karel Hynek Mácha. Zprvu to měla být pouze soukromá představení, později (22.2. 1835) se začalo hrát i pro veřejnost.

27.července 1907 byla spuštěna na vodu britská bitevní loď HMS Bellerophon.

Translate