Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 26

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Bombardéry B-52 dostanou nové motory: Rolls Royce Will Provide Long-Awaited New Jet Engines For The B-52 Bomber Fleet T...
Stojí za přečtení: Jan Urban: Jak vyštvat ze země politické konkurenty. Edvard Beneš se mstil na příbuzných Neodděliteln...
Troubridge - Komentář v Bahna 2021
Snad nás tam příští rok už pustí.
Chtělo by to dát do článku fotky. Obzvláště vzhledem k futuristickému vzhledu stíhače.
Avia B-534 se umístila na 3. pozici v anketě "Nejpopulárnější československé letadlo století" - proběhla v roce 2018 při...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 4. 4. 2014 19:37 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Kdo se bojí Ruska a kdo ne

Rusko se chová jako agresivní primitiv. Zatím je Polsko a USA ukazují, že ho nebojí a myslí to s protiruskou politikou vážně.

„Máš problém? Máš nějaký problém? Co tak blbě čumíš?"

Už jste se někdy setkali s takovým agresorem. Byli jste v hospodě nebo na diskotéce nebo třeba na hasičském bálu a potkali jste tam chlapíka, který si léčí své komplexy tím, že kazí zábavu a dělá dusno. Právě zmlátil nějakého člověka, který se mu nelíbil, a když jste se ho zastali, pustil se do vás. Vadí mu, že jste něco řekli, že se na něj vůbec díváte. Přesně takhle se teď chová Rusko. Co jiného je ruské předvolávání německého velvyslance za to, že německý ministr financí řekl pravdu. Že ruská okupace Krymu je jako zábor Sudet v roce 1938. Všichni to vědí, ale Rusové chtějí, aby to nikdo neříkal. Rusové rozhodují, co se může říkat a co ne. Když řeknete něco, co jim nelíbí "máte problém." Ruský zábor Krymu byl nejen jako zábor Sudet, ale Putin se chová jako Hitler dvacátého prvního století.

Ustrašená Merkelová spěchala se hned od výroku distancovat. To je přesně taková politika, která dělám takovým agresorům dobře, a utvrzuje v tom, že mají pravdu. Rusko je jako ten nejprimitivnější opilý hospodský rváč, když se ptá NATO, proč hodlá rozmístit své jednotky na své východní hranici. Rozumíte tomu? Oni si obsadí kus cizí země a pak se ptají ostatních proč chtějí přijmout opatření, aby to nepotkalo i je? To je opravdu vrchol imperiální arogance. Jestli nevíte, proč chce NATO rozmístit své jednotky na ukrajinské hranici, tak jste hlupáci, řekl bych Rusům.

Ale oni nejsou hlupáci, prostě haurujou. Tenhle ten moci opilý kazisvět už by měl konečně dostat  přes hubu.

Na západě jsou politici a státy, které se nezalekly agresora stále v menšině. Většina zemí a organizací se snaží agresora uklidnit ustupováním, jiní jen ze zadních řad nadávají a jsou rozhořčeni, ale jakmile jsou vyzváni, aby něco udělali, ustrašeně koukají do země. Mezi tyto země patří i Česko. Jen pár zemí už toho má odst.

Jednou z těchto zemí je Polsko. Jak napsal server www.armadninoviny.cz na rozdíl od Česka, které se brání cizím základnám, tak Polsko je vyžaduje. A Polsko už neříká "udělejte nějaké symbolické kroky, jako že nám pomáháte". Polsko řeklo zcela jasně - potřebujeme dvě mechanizované brigády - 10 000 vojáků NATO na našem území u východní hranice NATO. Poláci jsou zároveň silně nespokojeni s tempem změny východní politiky NATO a není se čemu divit. Divit se lze jen našemu ustrašenému mlčení a schovávání se za polskými zády. Měli bychom svou zahraniční politiku koordinovat s Polskem a podpořit ji.

Z tradičních demokracií je vůči Rusku nejostřejší Amerika. Sice to pořád není to, co by udělala za jiného prezidenta. Ale přesto jen USA dokazují, že to myslí smrtelně vážně. Já sem příznivec kosmonautiky a mezinárodní spolupráce při dobývání vesmíru, ale to, že NASA přerušila spolupráci s Ruskem je jednoznačně správné. Netýká se to ISS a to snad ani jede, protože ISS je skutečně mezinárodní a není možné ji rozdělit. Jen zničit. Není možné stanici rozdělit na něčí území a přestat tam spolupracovat. A to, že by se ruští a američtí kosmonauti do sebe pustili na oběžné dráze a poprali se o ISS je sice zajímavý scifi námět, ale v reálném světě totální nesmysl.

Ale přerušení spolupráce mezi NASA a Ruskem je opravdu rázný krok, který byl učiněn bez ohledu na následky pro USA. Přesně takový krok, který může poškodit i stranu, jenž tento krok spustila. A to je právě na něm to pozitivní. Tady Rusové jasně vidí, že už jejich politiky mají USA dost a nebudou se s nimi kamarádit, ani když to ohrozí vysílání jejich kosmonautů do vesmíru, které je dnes zcela závislé na Rusku.

Rusko už není jen nejagresivnější vojenskou velmocí současného světa, ale zároveň se stává kosmickou supervelmocí, protože na rozdíl od USA mohou vysílat do vesmíru kosmonauty. Dokonce Čína to umí a USA momentálně ne. To je ostuda. Ale ostuda není to, že USA tuto možnost obětovaly na oltář politickému vzkazu Rusku. To je naopak obdivuhodné. Věřím, že se v USA vzpamatují a vrátí se k nezávislému vesmírnému programu. Vždyť rivalita s Ruskem přivedla Američany a potažmo lidstvo na Měsíc. To byly slavné doby. Je potřeba, aby se USA vrátily k energii, která to umožnila. Ale pochybuji, že to bude za současného prezidenta.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

8.prosince 1942 byla spuštěna na vodu britská letadlová loď HMS Indefatigable.

8.prosince 1914 oplatili Britové Němcům předchozí porážku (v bitvě u Coronelu) a v bitvě u Falklandských ostrovů potopili 2 pancéřové křižníky (Scharnhorst a Gneisenau), 2 lehké křižníky (Leipzig a Nürnberg) a 2 transportní lodě (Baden a Santa Isabel). Sami neztratili žádnou loď.

8.prosince 1369 zemřel Konrád Waldhauser, rakouský reformní kazatel (původně augustinián), jejž pozval do Prahy Karel IV. Waldhauser kázal o nepravostech v církvi a získal značnou oblibu. Připravil půdu pro českou reformaci.

Translate