Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 24

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Troubridge - Komentář v V-22 Osprey
Japnci začali provozovat své V-22 Osprey To make this happen, various members of the V-22 community came together inclu...
Australské F-111 už nejsou ve službě. Jsou doslova pohřbené. Viz článek níže. Here’s why Australia buried 23 F-111s aft...
28. prosince 2020 oslaví L-159 20 let služby ve Vzdušných silách AČR.
Bedrník - Komentář v Renault FT
Na internetu jsem narazil na fotku, kde je George S.Patton, Jr s tankem Renault FT a informací, že se stal prvním americ...
To potopení monitoru je pěkný úlovek. By mě zajímalo kolik lodí zhruba škodovácká děla potopila.Přecejen jich řada dříve...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 7. 4. 2014 19:42 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina a Afghánistán

Henleinovské povstání na Ukrajině. V Afghánistánu realita opět vytřela zrak virtualitě. Jak by měly USA vojensky reagovat v Evropě.

To, co se děje ve chvíli psaní tohoto článku na Ukrajině je ruská verze povstání Henleinovců, které vypuklo těsně před Mnichovem v roce 1938. Německý ministr financí má pravdu. To, co se děje na Ukrajině je jako zábor Sudet a každodenní vývoj události to jednoznačně potvrzuje.

Situace se však poněkud liší od té na Krymu. Ozbrojenci opět obsazují vládní budovy, jako na Krymu, ale nyní to nejsou ruští vojáci bez označení. Přesto však není možné vyloučit, že povstalci jsou vedeni nebo vycvičeni nebo motivování z Ruska. Zatím celá akce vypadá skutečně jako akce místních. I když by mě zajímalo, odkud vzali tolik střelných zbraní. Revolucionáři z Majdanu měli stavební přilby a kořistní policejní štíty. Tihle ti povstalci mají Kalašnikovy a se získáváním mas se nezdržují. Přesto obsazují symbolické budovy a ne budovy klíčové, jako jsou letiště a podobně. Intervence to ještě není. A pořád je padesát na padesát, že zatím intervence nebude a celé dění je politický nátlak na Kyjev.

Možná je to provokace, aby Kyjev zasáhl a dlužno podotknout, že k tomu má Kyjev právo, zvlášť potom, co se stalo na Krymu. A pak ten zásah bude záminkou pro ruskou intervenci. Každopádně to, co se děje je hrůzostrašné a já si nedovedu představit, že Rusko tu intervenci opravdu uskuteční. Je to nepředstavitelné a děsivé na tom je to, že to je tak reálné.

Všimněte si prosím slovníku. Z Ruska už jsme toho slyšeli skutečně hodně. Krymská domobrana, banderovské bandy a podobné výrazy jistě vejdou do dějin. Rusové na obou stranách hranice užívají výrazu pro ruskou vojenskou mašinérii výrazu "dočasný mírový kontingent". Tenhle ten výraz momentálně vede v top ten ruských bolševismů. Název „dočasný mírový kontingent" pro obrněné útočné svazky může vymyslet jen bolševický chorý mozek a jen člověk s naprostou pokřiveným vnímáním jej může bez hnutí brvy používat.  Ale my Češi víme, jak se překládají politické rusismy do češtiny - dočasný jako na věčné časy, mírový jako válečný a kontingent je intervenční armáda.

Rovněž mám podezření, že Ukrajina konzultuje další postup se západem a to vojensky i politicky. Přelety ukrajinských letadel nad městy, kde řádí povstalecké bandy, mě přijde jako typická taktika NATO z Afghánistánu zvaná "show of force". Je to prostředek psychického nákladu na povstalce a domnívám se, že to Ukrajincům musel někdo poradit. A to je dobře, že v tom nejsou sami, i když oficiálně je Ukrajina stále země, kterou jsme hodili přes palubu.

Až do dnešních událostí byla dle mě světová událost číslo jedna volby v Afghánistánu, které se ukázaly jako totální úspěch vlády a demokratického režimu. Talibán nemá v Afghánistánu sílu, aby nejenže mohl zabránit Afghánců jít volit a dokonce aniž aby mohl volby výrazně narušit. Hlasy ani účast nejsou ještě spočítány, protože Afghánistánu to trvá dlouho, ale opticky byla účast velká a každý kandidát s reálnou možností vyhrát chce, aby USA a spol. v zemi zůstaly i nadále.

Volby jasně ukazují, že operace Enduring Freedom a ISAF byly úspěšné. USA byly úspěšné a NATO bylo rovněž úspěšné. Je to válka, ve které nelze vztyčit vlajku na dobytý kopec a ve které nevjede generál vítězně do bran města nepřítele, ale pokud nečekáme tohle, tak opět vidíme, že v Afghánistánu proběhla úspěšná akce NATO. Kdyby neprobíhala souběžně s válkou v Iráku, byla by ještě úspěšnější a nebyla by tak dlouhá, ale stalo se.

A pokud si myslíte, že lakuju Afghánistán na růžovo, tak mi odpovězte na tuto otázku. Jak to, že v zemi, kterou údajně ovládá Talibán přijde většina lidi nerušeně k volbám, které jsou vyloženě proti němu, protože v nich nekandiduje? Můžete spekulovat, jak chcete, ale realita hovoří jasně.

NATO porazilo SSSR, porazilo Taliby a porazí i Putina.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

4.prosince 1942 potopily v Neapoli americké bombardéry B-24 italský lehký křížník Muzio Attendolo.

4.prosince 1268 – Uzavření Poděbradské smlouvy mezi českým králem Přemyslem Otakarem II. a Oldřichem Korutanským. Oldřich Korutanský, který neměl dědice, se zavazoval, že po jeho smrti připadne korutanské vévodství českému králi. Byli však pominuti Oldřichovi sourozenci, kteří se se ztrátou území nechtěli nechat smířit. Po porážce Přemysla Otakara římským králem Rudolfem Habsburským byly Přemyslu Otakaru Korutany zase odebrány.

Translate