Kdo je online

Přihlášení uživatelé 1
Hosté 28

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Je libo Danu? http://www.armytechnika.cz/nabidka/kolova-technika/obrnena-technika/samohybna-houfnice-shkh-vz.77-dana Nab...
V hospodě v Newcastlu sedí německý tirák a rýpe, jak jsou britští řidiči pomalí. „Já naložím náklad v Hamburku, projedu ...
Major vede svou jednotku na cvičení. Najednou vyplivne vysílačka a jednotka je bez spojení. Major skočí do džípu a přiká...
Turecké F-100 Super Sabre si zabojovali při invazi na Kypr.
Gray Fox - Komentář v Su-27 Flanker
V úterý 22. září ruská stíhačka Su-35 sestřelila kanonem při cvičení Su-30. Přesná příčina proč k tomu došlo není zatím ...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 15. 4. 2014 19:47 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ruské lži a české odhodlání

USA říkají pravdu - Rusko lže. Miloš Zeman by rád poslal vojáky NATO. Ale NATO jsme my. Kolik vojáků pošleme my?

Je potřeba to jednoznačně říct. USA říkají pravdu. Rusko lže. Je to tak. USA pravda. Rusko lež. Západ pravda, východ lež. Každá z oněch deseti lží, kterou USA Rusku vytkly je hnusná a odporná a naprosto nehorázná. Kam se na to hrabe Bush se svými chemickými zbraněmi nebo NSA. Nesahají Rusku ani po kotníky. To jak Rusové odporně lžou, to je výsměch celému světu, zdravému rozumu a kosmické spravedlnosti.

Už odporný ulhaný způsob ruské intervence na Krymu mě rozčílil. Ruské lež o krymské domobraně je na žebříčku největších dějinných lží dost vysoko. Ale ještě před několika dny jsem si myslel, že když Rusové ubezpečovali svět, že nehodlají zasáhnout na východní Ukrajině tak, že to dodrží. Rozumějte, že mezi řádky se jejich vyhlášení dala číst jako "nebude to jako na Krymu".

Mýlil jsem se. Uznávám, že jsem se mýlil. Analyzoval jsem situaci podle svého nejlepšího vědomí  za použití zdravého selského rozumu a dospěl k závěru, že Rusko na Ukrajinu nebude útočit aspoň do voleb. Ale jak je vidět veškeré logické úvahy jsou naprosto k ničemu. A to je děsivé. Rusko se nechová logicky. Chová se agresivně.

Kolikrát nás Rusko za poslední týden ubezpečovalo o tom, že na východní Ukrajinu nezaútočí? Kolikrát to Lavrov opakoval. Lavrov to je další Molotov. Doufám, že pokud se Ukrajinci budou muset bránit, použijí Lavrovovy koktejly.

Je už jasné jen jedno. Ruku se nedá věřit. Už vůbec nic. Ani slovo. A podle toho je třeba s ním jednat. Žádné sliby ani dohody, ale hezky mocenské tahy. Jen tak se můžeme ubránit tomuto ulhanému státu vedeným ulhaným režimem v čele s ulhaným prezidentem.

Když se mluví o prezidentech. Zeman upřesnil svou bojovnou rétoriku ohledně nasazení NATO na Ukrajině. Na jednu stranu já nevidím důvod, proč by NATO nemohlo zasáhnout a Ukrajině, pokud by jej o to ukrajinská vláda požádala a potlačilo by východoukrajinské separatisty. To by přece nebyla třetí světová válka s Ruskem. Ale je to nereálné. Ukrajina o to nepožádá, bojí se. Rusové by zbláznili a nikdo na Západě na to nemá odvahu.

Ukrajina ze zoufalství požádala i o jednotky OSN. Ale nasazení jednotek OSN proti separatistům je ještě méně pravděpodobné než NATO.

Pokud Zeman upřesnil své návrhy na rozmístění jednotek NATO v Pobaltí, Černém moři, Rumunsku a podobně, tak to je jiná. To je opravdu rozumný návrh a NATO by to mělo udělat. Jen tak by si ho Putin konečně všimnul.

Má to však jeden malý problém. Pokud zeman posílá NATO proti Rusku, tak typicky česky posílá ty ostatní. Posílá Američan, Němce, Francouze, Brity a další národy. Neposílá Čechy. Česká účast na takové operaci by byla snad jen symbolická, protože naše armáda ač plná vynikajících vojáků je slabá a podfinancovaná. Pokud si to chce Zeman rozdat s Putinem, tak by si měl nejprve připravit nějaké zdroje a jednotky. To ví každý malý kluk, který hraje na počítači strategické hry. No jo, on počítačovou hru nikdy nehrál. Pokud Zeman posílá NATO proti Rusku, tak chce válčit s Ruskem až do posledního Poláka či Američana…

Tím chci říct, že si nemyslím, že poslání vojsk NATO na východní hranice byl špatný nápad, ale myslím si, že by Zeman jako český prezident měl stejně plamenně navrhovat a hlavně prosazovat navýšení rozpočtu na armádu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

30.září 1419 – Konal se tábor venkovského lidu na vrchu Na Křížkách jižně od Prahy. Radikální husitský kněz Václav Koranda na něm vyhlásil bojovný husitský program; chtěl zřídit boží stát a Plzeň měla být městem slunce. Shromáždivšímu se lidu doporučil, aby „vzali místo hole poutnické meč“.

30.září 1938 byl přijat Mnichovský diktát.

30.září 1943 byla spuštěna na vodu lehká letadlová loď HMS Colossus.

30.září 1891 zemřel generál Georges Boulanger