Kdo je online

Přihlášení uživatelé 0
Hosté 62

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Dezinfekce dokončena. Letadlová loď se po nákaze chystá znovu do služby: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/letadlova-lod-...
Tento týden probíhal tréning spolupráce mezi letouny L-159 ALCA a předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké pod...
What the USS Roosevelt Can Teach Scientists About COVID-19 https://www.popularmechanics.com/military/research/a32256110/...
Něco k přečtení: J. Šedivý: Armáda musí přehodnotit své plány, ale její rozpočet se nesmí stát trhacím kalendářem http:/...
Tak ani letadlová loď Charles de Gaulle nebyla ušetřena a musela se kvli koronaviru vrátit do přístavu. Nakažených členů...

ZPRÁVY

Zveřejněno: 15. 4. 2014 19:47 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ruské lži a české odhodlání

USA říkají pravdu - Rusko lže. Miloš Zeman by rád poslal vojáky NATO. Ale NATO jsme my. Kolik vojáků pošleme my?

Je potřeba to jednoznačně říct. USA říkají pravdu. Rusko lže. Je to tak. USA pravda. Rusko lež. Západ pravda, východ lež. Každá z oněch deseti lží, kterou USA Rusku vytkly je hnusná a odporná a naprosto nehorázná. Kam se na to hrabe Bush se svými chemickými zbraněmi nebo NSA. Nesahají Rusku ani po kotníky. To jak Rusové odporně lžou, to je výsměch celému světu, zdravému rozumu a kosmické spravedlnosti.

Už odporný ulhaný způsob ruské intervence na Krymu mě rozčílil. Ruské lež o krymské domobraně je na žebříčku největších dějinných lží dost vysoko. Ale ještě před několika dny jsem si myslel, že když Rusové ubezpečovali svět, že nehodlají zasáhnout na východní Ukrajině tak, že to dodrží. Rozumějte, že mezi řádky se jejich vyhlášení dala číst jako "nebude to jako na Krymu".

Mýlil jsem se. Uznávám, že jsem se mýlil. Analyzoval jsem situaci podle svého nejlepšího vědomí  za použití zdravého selského rozumu a dospěl k závěru, že Rusko na Ukrajinu nebude útočit aspoň do voleb. Ale jak je vidět veškeré logické úvahy jsou naprosto k ničemu. A to je děsivé. Rusko se nechová logicky. Chová se agresivně.

Kolikrát nás Rusko za poslední týden ubezpečovalo o tom, že na východní Ukrajinu nezaútočí? Kolikrát to Lavrov opakoval. Lavrov to je další Molotov. Doufám, že pokud se Ukrajinci budou muset bránit, použijí Lavrovovy koktejly.

Je už jasné jen jedno. Ruku se nedá věřit. Už vůbec nic. Ani slovo. A podle toho je třeba s ním jednat. Žádné sliby ani dohody, ale hezky mocenské tahy. Jen tak se můžeme ubránit tomuto ulhanému státu vedeným ulhaným režimem v čele s ulhaným prezidentem.

Když se mluví o prezidentech. Zeman upřesnil svou bojovnou rétoriku ohledně nasazení NATO na Ukrajině. Na jednu stranu já nevidím důvod, proč by NATO nemohlo zasáhnout a Ukrajině, pokud by jej o to ukrajinská vláda požádala a potlačilo by východoukrajinské separatisty. To by přece nebyla třetí světová válka s Ruskem. Ale je to nereálné. Ukrajina o to nepožádá, bojí se. Rusové by zbláznili a nikdo na Západě na to nemá odvahu.

Ukrajina ze zoufalství požádala i o jednotky OSN. Ale nasazení jednotek OSN proti separatistům je ještě méně pravděpodobné než NATO.

Pokud Zeman upřesnil své návrhy na rozmístění jednotek NATO v Pobaltí, Černém moři, Rumunsku a podobně, tak to je jiná. To je opravdu rozumný návrh a NATO by to mělo udělat. Jen tak by si ho Putin konečně všimnul.

Má to však jeden malý problém. Pokud zeman posílá NATO proti Rusku, tak typicky česky posílá ty ostatní. Posílá Američan, Němce, Francouze, Brity a další národy. Neposílá Čechy. Česká účast na takové operaci by byla snad jen symbolická, protože naše armáda ač plná vynikajících vojáků je slabá a podfinancovaná. Pokud si to chce Zeman rozdat s Putinem, tak by si měl nejprve připravit nějaké zdroje a jednotky. To ví každý malý kluk, který hraje na počítači strategické hry. No jo, on počítačovou hru nikdy nehrál. Pokud Zeman posílá NATO proti Rusku, tak chce válčit s Ruskem až do posledního Poláka či Američana…

Tím chci říct, že si nemyslím, že poslání vojsk NATO na východní hranice byl špatný nápad, ale myslím si, že by Zeman jako český prezident měl stejně plamenně navrhovat a hlavně prosazovat navýšení rozpočtu na armádu.

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

26.května 1876 – zemřel historik a obrozenec František Palacký

26.května 1303 – sňatek českého krále Václava II. s polskou princeznou Eliškou Rejčkou

26.května 1893 se narodil československý generál Karel Klapálek.

26.května 1650 se narodil britský vojevůdce John Churchill, vévoda z Marlborough.