Kdo je online

Právě přítomno: 2779 hostů a žádný člen

Spřátelené weby

Poslední komentáře

Za Varšavského povstání bojoval na straně povstalců také Hetzer s přezdívkou Chwat. Více o tom naleznete na odkaze: http...
V půlce dubna se uskutečnilo cvičení Nordic Fires 2019 v prostoru švédské letecké střelnice Vidsel za účasti českých Gri...
Štefánikova smrt byla nehoda. Nevyvážené letadlo při přistání sklouzlo po křídle, říká historik https://www.irozhlas.cz...
Fascinující, že se někomu po tomhle stýská. Když tam vidím fronty na toaletní papír, reportáže o nedostatku košťat apod ...
Corp. Anderson - Komentář v M2HB
U.S. Sailors Fire the M2 Browning and Twin M2HB https://www.youtube.com/watch?v=f8kcn_mdReY

ZPRÁVY

Zveřejněno: 22. 4. 2014 20:14 Napsal Tomáš Peszyński
Nadřazená kategorie: ZPRÁVY Kategorie: Vojenské zprávy

Ukrajina: FBI, Slavjansk a odpůrci Putina

Působí na Ukrajině FBI? A co tam dělá? Slavjansk = Gliwice? Odpůrci Putina všech směrů spojte se.

Dle ruské válečné propagandy se nemůžete na Ukrajině ani hnout, abyste nenarazili na hajlující ozbrojené banderovce a rovněž na žvýkající zabijáky ze CIA a soukromé bezpečnostní služby Blackwater. Zejména ty poslední představa je velmi zábavná a ještě zábavnější je historka o tom, jak na to ruská propaganda přišla. Ruská propaganda se inspiruje při obviňování Západu podle toho, co dělá její vlastní chlebodárce. Na intervenci na Ukrajině se totiž podílejí nejen  ruské tajné služby a vojáci Speznaz, ale i ruské se státem provázané soukromé bezpečnostní služby a služby Ukrajinské patřící proruským oligarchům.

Přesto je však pravděpodobné, že jedna americká agentura na Ukrajině působí a to je FBI. Zmínil se  o tom Martin Dorazín na stránkách Idnes a lze najít i jiné články v médiích, které to potvrzují. Říkáte si, že to je zajímavá taktika? USA neposílají proti Rusku ani tanky, ani speciální jednotky, ani agenty CIA, ale zrovna FBI, která je známá spíš hledáním zločinců a teroristů na území USA, což je její hlavní úkol. Tak to není.

FBI je na Ukrajině na pozvání ukrajinské vlády, aby pomohla nové ukrajinské vládě v boji proti korupci a hospodářskému zločinu, který jak známo rozežírá Ukrajinu jako hejno molů v šatníku. FBI pomáhá například odhalovat propojení zločinců a politiků za vlády prezidenta Janukoviče. právě proto, že FBI je  policejní složka, nikoliv zpravodajská nebo vojenská nejedná se o žádnou mezinárodně politickou aféru a počátek války mezi USA a Ruskem...

I když dovedu si představit, že by FBI mohla být na Ukrajině využita i jinak. FBI není totiž dobrá jen v honění kriminálníků a domácích teroristů, ale za studené války i po ní odhalila mnoho sovětských a ruských špionů. A uvědomme si, že ukrajinská tajná služba byla ještě před čtvrt rokem oporou proruské režimu a trvá to teprve před pár týdny, co se musela otočit o 180 stupňů a začít hledat ruské agenty. Napadá mě tedy otázka. Není možné, že FBI pomáhá Ukrajincům v odhalování ruských špionů? Nebyly by tedy lépe vysvětlitelné poslední úspěchy Ukrajinců při jejich odhalování?

Musím ovšem poznamenat, že to jen čirá spekulace a nemám pro to tvrzení žádné důkazy.

A nehodlám si je vymýšlet, jako si Rusové vymýšlejí důkazy o útoku na jejich barikádu ve Slavjansku. Vůbec celé to připomíná něco jiného. Incident v Gliwicích v roce 1939, kdy SS převlečená za Poláky zaútočily na místní německý vysílač, což vedlo k zahájení druhé světové války. Začíná být stále jasnější, že Rusko nezajímají žádné dohody a konference. Že konference v Ženevě sloužila jen k jednomu účelu - poskytnout Rusku další propagandistický materiál k útoku na Ukrajinu. Na východní Ukrajině totiž Rusové nemohou zopakovat postup jako na Krymu. Nemají tam tolik příznivců. Podle průzkumů veřejného mínění si většina obyvatel východní Ukrajiny připojení k Rusku nepřeje. Proto bude muset Rusko zaútočit klasicky. A tak si hledá záminku.

Putin dosud nezaútočil, protože se snaží vypadat jak křesťan a nějaký velikonoční masakr by nevypadal dobře. Ale mezi Velikonocemi a 9.5. je kritické období. Myslím, že když Putin oznámí dobytí Ukrajiny na Rudém náměstí v den výročí osvobození od fašismu, zapíše se do "ruských duší" nesmazatelným způsobem na "věčné časy". To si prostě nenechá ujít.

(Nejen) Ukrajinu čekají těžké časy.

Proto bychom měli my všichni, kterým není naše budoucnost lhostejná, ještě více držet spolu než předtím.  Ve světle toho, co se chystá v Moskvě je bezpředmětné jestli jsme před pár týdny byli socialisté, „pravdoláskaři“ nebo konzervativci. Jestli jsme ateisté nebo křesťané. Jestli jsme fandili Pussy Riot nebo olympiádě v Soči. Je důležité jen to, jestli hodláme nečinně přihlížet rostoucímu nebezpečí z východu a mobilizující se proruské páté koloně v Česku. Jestli se nám jedná o Česko, které je západní, svobodné a demokratické.

Abych parafrázoval jedno bolševické heslo: "Odpůrci Putina všech směrů, spojte se!"

Přidat komentář
  • Žádné komentáře nenalezeny

Vyhledávání

Dnešní den v historii

20.července 1940 sestřeluje nadporučík W.Streib s Bf110 bombardér Whitley. Jde o první sestřel německého nočního stíhače.

20.července 1436 – Zikmund Lucemburský schválil požadavky Čechů pro jeho přijetí za krále. Česká strana požadovala: 1. přiznání větších stavovských nároků, právo nechat si zabrané královské a církevní majetky; 2. vyloučení cizinců ze zemských úřadů; 3. opětovné přidružení Moravy k zemím Koruny české.

20.července 1937 byla zahájena stavba britské bitevní lodi HMS Anson.